Autor Wątek: Lelit serwis  (Przeczytany 7133 razy)

Offline Agos

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Lelit PL41 EM
Odp: Lelit serwis
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Czerwiec 2023, 23:07:35 »
Oooo, faktycznie nie wygląda to na coś skomplikowanego  :D, spróbuję. Dam znać w przyszłym tygodniu czy diagnoza była poprawna.  :kwiat:

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Lelit serwis
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Czerwiec 2023, 12:42:37 »
Miałem identyczny przypadek wieki temu z moim La Pavoni, gdzie przyczyną nie była uszczelka tylko sklepane sitko/powycierany PF. Jak po jej wymianie będzie tak samo można przyjrzeć się PFowi ale też posrtawiłbym na uszczelkę.

Offline Agos

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Lelit PL41 EM
Odp: Lelit serwis
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Czerwiec 2023, 23:27:55 »
Diagnoza była poprawna   :taniec: Po wymianie uszczelki wszystko wróciło do normy a nawet mam wrażenie, że kawa lepiej smakuje teraz. Sporo musiałam wyczyścić, uszczelka i cała reszta były aż przyklejone do siebie od tych kawowych olejkow. Niby stara uszczelka nie wyglądała na uszkodzona ale wymiana i czyszczenie pomogło. Swoją drogą co polecacie do czyszczenia metodą backflush? Mam jakiś preparat ale może nie do końca skuteczny. A może jednak za rzadko czyszczony? Kawę pijemy raz dziennie, od wielkiego dzwona dwie. Co ile powinno się czyścić tak użytkowany ekspres?

Jeszcze raz dzięki za celną diagnozę.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Lelit serwis
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Czerwiec 2023, 23:57:18 »
Raz na tydzień / dwa będzie ok. Cafiza jest najpopularniejsza ale Pulycaf czy inne środki również się sprawdzą. Poza samym backflushem warto też przetrzeć przy okazji boki grupy i uszczelkę, bo tam środek czyszczący nie dociera. Skoro już masz wprawę, to raz na kilka miesięcy można też zrzucić cały dyfuzor, uszczelkę i uniknąć zapieczenia w przyszłości. :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit serwis
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Czerwiec 2023, 14:35:35 »
Mamy w swojej ofercie ekologiczny proszek ZEFIR w opakowaniach 1000 g oraz 250 g. Polskiej produkcji. Z powodzeniem używamy go też na naszym serwisie. Jest wydajny - używamy do backflusha pół łyżeczki od herbaty.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi