Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194329 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #870 dnia: 23 Maj 2023, 21:16:09 »
Nowe wersje młynków G-IOTA PRO (DF83) V2 mają dojechać do importera w Belgii na początku czerwca. Kilka dni po dostawie do Belgii pojawią się także u nas. Będą one dostępne w kolorze czarnym i białym. Na tę chwilę przyjmujemy zamówienia na zasadzie PRE-ORDER.
W tej samej dostawie będą także młynki G-IOTA Standard White. Dostępne praktycznie od ręki są młynki G-IOTA Standard Black, G-IOTA Standard Cream oraz G-IOTA Titanium Carbon Style.
W dostarczonych do nas młynkach G-IOTA Standard Black zauważyliśmy dwie zmiany. Po pierwsze obudowa tych młynków nie jest już oklejana folią a malowana proszkowo w kolorze czarnym matowym. Dużo lepiej to wygląda. Po drugie dołożony został funnel - lejek do nakładania na portafilter. Także malowany proszkowo na kolor czarny mat. Po trzecie zmieniony został clump crusher.
Poniżej dwa zdjęcia nowego młynka G-IOTA Standard Black.

https://images90.fotosik.pl/664/fb04309036fdf4fa.jpg
Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)


https://images92.fotosik.pl/665/93f34af1df4588ea.jpg
Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline milanmielec

    • de longhi
  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: DeLonghi EC 850.M
  • Młynek: szukam
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #871 dnia: 23 Maj 2023, 21:24:38 »
Bardzo ładnie wygląda.

Wysłane z mojego moto g200 5G przy użyciu Tapatalka


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #872 dnia: 14 Czerwiec 2023, 19:52:11 »
W piątek wyjeżdża do nas z Belgii kolejna partia młynków zamówionych dla klientów.
Jeśli ktoś jeszcze jest chętny na młynek G-micron Black, G-IOTA Standard DF64 Black lub Cream czy też na nową wersję młynka G-IOTA PRO DF83 V2 Black lub White to proszę o kontakt do jutra do godziny 11,00. Tak abyśmy zdążyli dołożyć zamówienie do wysyłki.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #873 dnia: 14 Czerwiec 2023, 20:05:40 »
To ja podzielę się swoimi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi najnowszej wersji G-IOTA (zakupiona tydzień temu) od Janusza. Jest to mój pierwszy SD i bardzo podoba mi się cały workflow i ogólne działanie urządzenia. Jednakże... jako że lubię samemu modyfikować sprzęt, to dołożyłem 2 elementy (wydruk 3D z PLA z modeli dostępnych na thingverse): anti-popcorn oraz "podstaweczkę" na kubek zamiast standardowego "widelca" (zdjęcia). Dlaczego tak? Niestety użycie mieszka do przedmuchania młynka przy standardowym zamocowaniu kubka powoduje rozpylenie szczególnie drobnych cząsteczek dookoła. Można by było założyć dołączany do zestawu funnel (domyślnie przeznaczony do kolby), jednak to wydłuża nieco pracę i niepotrzebnie komplikuje. Adapter (wydruk 3d) "przechylający" kubek również średnio się sprawdził. Także powyższe 2 elementy moim zdaniem znacząco poprawiają komfort korzystania z urządzenia, jeżeli ktoś lubi samodzielne modyfikacje, to polecam [emoji38]

Offline Joepp Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #874 dnia: 17 Czerwiec 2023, 12:25:53 »
Ja również dostałem niedawno najnowszą wersję DF64 od Janusza i bawiłem się w wydruki 3D.
Adapter przechylający kubek bardzo dobrze mi się sprawdza - dzięki temu tak nie pryskają drobinki kawy przy "przedmuchiwaniu" młynka.

Dla zainteresowanych mam do oddania (odbiór osobisty w W-wa lub przedpłata za przesyłkę) kilka rzeczy wydrukowanych w 3D:

1. Adapter przechylający kubek w kolorze żółtym (thingiverse.com/thing:5247243)

2. Adapter na portafilter 58mm (niestety nie pasuje do mojego Lelita - 1mm robi wiecej różnicy niż myślałem) (thingiverse.com/thing:6038293)

3. Adapter jak wyżej ale w kolorze białym

4. Adapter przechylający na portafilter 58mm z regulowaną wysokością (niestety również nie pasuje do mojego Lelita) (thingiverse.com/thing:5222190)


Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #875 dnia: 17 Czerwiec 2023, 18:41:26 »
1. Adapter przechylający kubek w kolorze żółtym (thingiverse.com/thing:5247243)
@Joepp jak sprawuje się ten uchwyt w kontekście wibracji? Bo z moją podstaweczką sporo zadziałałem taką pianką samoprzylepną. Tutaj kubeczek po prostu "leży" na widelcu czy jest jakoś mocniej trzymany? I czy z takiego sposobu zamocowania wynika dodatkowy hałas/dźwięk?

Offline Joepp Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #876 dnia: 18 Czerwiec 2023, 08:54:40 »
@piter2015 Szczerze mówiąc to nie za bardzo zwracam uwagę na wibracje i dźwięk. Od początku założyłem, że młynek jest dość głośny i nie zastanawiałem się nad tym głębiej. Kubeczek zaczepia się na tych wystających zębach - żeby go wyjąć trzeba go podnieść najpierw do góry.

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #877 dnia: 18 Czerwiec 2023, 10:56:14 »
@piter2015 Szczerze mówiąc to nie za bardzo zwracam uwagę na wibracje i dźwięk. Od początku założyłem, że młynek jest dość głośny i nie zastanawiałem się nad tym głębiej. Kubeczek zaczepia się na tych wystających zębach - żeby go wyjąć trzeba go podnieść najpierw do góry.
Dobra, dzięki. Chyba z ciekawości samemu sobie coś takiego wydrukuję i przetestuję. Bo wcześniej miałem taki "adapter" (w który wkładało się kubek) i to w ogóle nie zdało egzaminu (ani nie wchodziło w oryginalny widelec ani nie trzymało się dobrze kubka).

Offline Joepp Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #878 dnia: 18 Czerwiec 2023, 11:52:49 »
Daj znać jak wrażenia  :D

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #879 dnia: 20 Czerwiec 2023, 16:56:13 »
Daj znać jak wrażenia 

Wydrukowałem ten adapter #1, przetestowałem i... zamontowałem z powrotem swoją szarą "podstaweczkę" z poprzedniego wpisu - wibracje adapter-kubek po prostu mnie irytują, a dopasowanie kubka do nowego widelca również zajmuje chwilę, trzeba odpowiednio "trafić". Niemniej swoją podstawową funkcję spełnia należycie.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #880 dnia: 22 Czerwiec 2023, 11:29:38 »
Drodzy forumowicze,
Ruszamy z zamówieniami na najnowszą wersję młynków G-iota. Model VS został dodatkowo wyposażony w regulację obrotów silnika i kilka innych udogodnień.
Po więcej informacji zapraszamy na nasz sklep: https://caffebarca.pl/produkt/mlynek-do-kawy-g-iota-vs-black/

https://images92.fotosik.pl/671/ed6b32f8982eb144.jpg
Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)


https://caffebarca.pl/kategoria-produktu/mlynki-do-kawy/mlynki-domowe/homebarista/
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2023, 11:33:15 wysłana przez Gmtb »

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #881 dnia: 22 Czerwiec 2023, 12:22:36 »
@Gmtb Jest szansa, że będziecie mieć jedna sztukę testowa? Z tego co wiem świetny sprzęt, czekam aż wyjdzie w wersji z żarnem 83mm :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #882 dnia: 22 Czerwiec 2023, 12:35:19 »
Zapewne będziemy mieli ale dopiero z zamówionymi w pre-order. Do Europy jedzie pierwsza partia więc dopiero razem z nią ściągniemy dla siebie na wzorcownię.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #883 dnia: 11 Lipiec 2023, 14:48:53 »
Młynki G-IOTA VS mają dotrzeć do Toma w tygodniu po 24 lipca. Do nas będą one jechały w kolorach Black oraz Silver. Można jeszcze składać zamówienia na zasadzie PRE-ORDER z kodem rabatowym dającym 10% rabatu. Kod rabatowy podany jest powyżej w banerze. Ponieważ młynki te cieszą się sporym zainteresowaniem to utworzymy dla nich osobny wątek.
Tymczasem jedzie do nas w tej chwili kolejna dostawa młynków G-IOTA Standard DF64 Black. Mają dojechać do piątku. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #884 dnia: 25 Lipiec 2023, 09:55:23 »
Młynki G-IOTA VS Black oraz Silver wyjeżdżają do nas w czwartek. Będą więc na miejscu zaraz po niedzieli.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi