Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054248 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5835 dnia: 23 Maj 2023, 16:35:22 »
Tak jak napisane w profilu mam mlynek w ekspresie, lecz zaczyna mi brakować lepszego przemiału (kanały co jakiś czas się pojawiają) i zastanawiam się co mogę zrobić żeby w budżecie do 500 zł poprawić mielenie. Czy mlynek typu timemore da radę mielić pod espresso? Czy wystarczy ręczny czy zbierać na gastro?
Na ręczny młynek premium musisz wysupłać około 1k, (może ktoś będzie sprzedawał używany, to trochę mniej), więc jeśli chcesz wydać do pięć stów, to jedyne wyjście to używak gastro i na pewno poczujesz różnicę z tym wbudowanym.
》tertium non datur《

Offline Wolnerott

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Sage Barista Express
  • Młynek: Sage Barista Express
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5836 dnia: 23 Maj 2023, 16:37:29 »
A na jakie używane gastro w tej cenie zwrócić uwagę? Jak wszedłem na olx to po około 1200 zł są.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5837 dnia: 23 Maj 2023, 17:16:43 »
A na jakie używane gastro w tej cenie zwrócić uwagę? Jak wszedłem na olx to po około 1200 zł są.
Każde, ale w tej cenie nie będzie łatwo, trzeba polować. Znajomy kupił ostatnio Fiorenzato 64 za niecałe 1000, uszkodzony. Wymienił tylko kondensator, a żarna były jeszcze w b. dobrym stanie.
》tertium non datur《

Offline Wolnerott

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Sage Barista Express
  • Młynek: Sage Barista Express
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5838 dnia: 23 Maj 2023, 19:20:13 »
Z ciekawości przesiałem jedną porcję (18 gramów kawy) przez sitko kuchenne o drobnych oczkach. Z całości zostało trochę śrutu, ale chyba nie jest aż tak źle. Co o tym sądzicie?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5839 dnia: 23 Maj 2023, 19:42:22 »
Chcesz, żebyśmy z "fusów" Ci wróżyli? Jeśli kawa jest źle zmielona, za grubo, to zawsze pojawiają się kanały. Jeśli za drobno, to też, ale inaczej i mniej :).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5840 dnia: 23 Maj 2023, 20:12:47 »
@Wolnerott
Tutaj masz grafikę, co się dzieje, jak nierówno masz zmielone ziarna:
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5841 dnia: 23 Maj 2023, 22:16:09 »
Co się dzieje na tej grafice? ;) Ok, już widzę: nierównomierny, niejednorodny przepływ po lewej stronie. Myślę, że prawa część jest jednak zbytnią idealizacją.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2023, 22:18:49 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5842 dnia: 23 Maj 2023, 22:25:42 »
Zdaje się że eksperymenty wykazały, że bardzo jednorodny przemiał nie koniecznie daje najsmaczniejsze espresso.

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5843 dnia: 23 Maj 2023, 22:37:30 »
A na jakie używane gastro w tej cenie zwrócić uwagę? Jak wszedłem na olx to po około 1200 zł są.
Na używane gastro jest teraz "antysezon" i raczej cięzko trafić na coś sensownego, tzn. w sensownej cenie. Po wrześniu (koniec sezonu na letnie kawiarnie, itp.) wzrośnie podaż i cena tych młynków drastycznie spadnie. Sądzę, że porządny młynek w cenie poniżej 500pln można będzie spokojnie trafić. Starsze młynki (tzn. bez rozbudowanej elektroniki) są raczej bezpieczne w zakupie - oprócz wyglądu zewnętrznego i zużytych żaren reszta jest łatwo naprawialna. Jeżeli masz możliwość podłączenie do 3 faz (380V) to takie młynki trafiają się w śmiesznych cenach. Jeśli chodzi o firmę to np. San Marco - proste jak konstrukcja cepa i niezawodne i jest tego sporo bo zdaje się, że Segafredo sporo tego rozprowadziło po Polsce.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5844 dnia: 23 Maj 2023, 22:57:50 »
Myślę, że prawa część jest jednak zbytnią idealizacją.
Rysunek poglądowy, w jaki sposób woda pod ciśnieniem będzie zmierzała do filiżanki. 
》tertium non datur《

Offline Wolnerott

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Sage Barista Express
  • Młynek: Sage Barista Express
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5845 dnia: 28 Maj 2023, 15:31:21 »
 Cześć Panowie  :)

Kolejne testy za mną i wnioski:
Wydrukowałem tamper szerszy od oryginalnego i po ubiciu nie zostaje kawa po bokach.
Mielę do kubka, mieszam przemiał a potem wsypuję do sitka, ostukuję PF i zbieram nadmiar na równo z górą sitka. Ubijam i do ekspresu. Kanalowanie jeszcze się pojawia (w momencie jak po preinfuzji pompa daje maksymalne cisnienie) nie wiem jak to zniwelować. W jednym strzale pojawiły się nawet mocno orzechowe nuty: D

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5846 dnia: 04 Czerwiec 2023, 09:02:52 »
A ja trochę z innej beczki - czy może ktoś doradzić jak uporać się z bąblami powietrza podczas ekstrakcji i co one sygnalizują? Na początku parzenia ekstrakcja jest stabilna, ale kilka sekund po rozpoczęciu z kolby strumień zaczyna się robić blady z dużymi bąblami powietrza.
ascaso dream zero / g-iota

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5847 dnia: 04 Czerwiec 2023, 09:10:48 »
Sygnalizują, że kawa jest pełna werwy, ma sporo dwutlenku węgla -- jest to może mieszanka z robustą?

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5848 dnia: 05 Czerwiec 2023, 09:19:28 »
Wg opisu to 100%arabika, aczkolwiek wypalana ok2tyg temu
ascaso dream zero / g-iota

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi, robię espresso
« Odpowiedź #5849 dnia: 05 Czerwiec 2023, 11:55:36 »
Wg opisu to 100%arabika, aczkolwiek wypalana ok2tyg temu
To powinno być oki. Jakimi żarnami mielesz?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi