Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 156247 razy)

Offline dawido Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Graef CM 702
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #360 dnia: 28 Marzec 2023, 18:09:25 »
Ja od blue orca miałem Peru - na SMEGu ecf01 nic poza kwasem mi z niej nie wychodziło, aczkolwiek z mlekiem była ok.
Od innych kolegów z forum czytałem opinie że ichniejszy "omniroast" nie nadawał się pod espresso również w maszynach z nastawialnym pidem.

Dzięki za odp. Już myślałem że to tylko moje spostrzeżenia! Ja tu chciałem temp surf testować na GC, żeby coś z niej wydobyć... ale skoro z PID'em podobne rezultaty to zostanie pod mleko dla żony albo niekawowych gości ;)

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #361 dnia: 10 Kwiecień 2023, 17:41:01 »
Panowie, a poleciłby ktoś ciemną kawę pod ekspres kolbowy? Aktualnie piję włoską robotę od coffee and sons ale drażni mnie że 1kg kosztuje dokładnie 1zł poniżej kwoty darmowej dostawy. La vaca z euro cafe też fajna ale dochodzą koszta dostawy bo w pojedynkę nie przepiję 2kg

Może znajdzie się coś podobnego ~80zł? Myślałem też nad poniedziałkową od blend
ascaso dream zero / g-iota

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #362 dnia: 10 Kwiecień 2023, 18:30:29 »
W tamtym roku skończyły się dobre kawy w relatywnie niskiej cenie i należy się z tym pogodzić.

Panowie, a poleciłby ktoś ciemną kawę pod ekspres kolbowy? Aktualnie piję włoską robotę od coffee and sons ale drażni mnie że 1kg kosztuje dokładnie 1zł poniżej kwoty darmowej dostawy. La vaca z euro cafe też fajna ale dochodzą koszta dostawy bo w pojedynkę nie przepiję 2kg
Może znajdzie się coś podobnego ~80zł? Myślałem też nad poniedziałkową od blend
Wbrew pozorom ciemny wypał też trzeba umieć zrobić. Aktualnie w takim stylu tę piję :

https://javacoffee.pl/products/kawa-java-classic-espresso-blend-001?variant=42018390442174&currency=PLN&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gclid=EAIaIQobChMImt67hNyf_gIVSPiyCh28ZwzPEAQYASABEgKZ9fD_BwE

... do której wróciłem po trzech latach i dalej uważam, że jest najlepsza, jaką piłem. Smak i aromat podobne do włoskich ciemnych wypadów kategorii premium, tylko o niebo lepsze.

No i masz darmową dostawę za 1000g :D

PS
Piję tylko ziarna 100% Arabica.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień 2023, 19:03:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #363 dnia: 10 Kwiecień 2023, 19:45:57 »
szczerze mówiąc, 130zł/kg to sporo powyżej mojego zakładanego budżetu, zresztą nie jestem pewien czy moje umiejętności pozwalają wyciągnąć z kawy tej klasy to co najlepsze    :(



ascaso dream zero / g-iota

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #364 dnia: 10 Kwiecień 2023, 22:11:09 »
Może znajdzie się coś podobnego ~80zł? Myślałem też nad poniedziałkową od blend

Ostatnio robiliśmy ją z kolby i wstydu nie było :)
Mieści się z darmową wysyłką, jest rzeczywiście ciemna, składa się z jakościowych ziaren, zaczyna "świecić się" dopiero po kilku dniach. Zbadaliśmy wiele kaw przed zrobieniem Poniedziałkowej. Pod względem poziomu wypalenia jest podobnie do Javy.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline KawaGorzkaINiedobra

  • Wiadomości: 59
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #365 dnia: 11 Kwiecień 2023, 14:18:32 »
Chętnie spróbuję :)   
Moje pytanie bardziej wynika z tego że 2 kawy o teoretycznie tym samym profilu z mojego doświadczenia potrafią znacząco różnić się w smaku, choć nie wiem na ile to jest kwestia poprawnego przyrządzenia  :o
ascaso dream zero / g-iota

Offline madret

  • Wiadomości: 10
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #366 dnia: 05 Maj 2023, 09:56:25 »
Jestem kawoszem chętnie buszującym na allegrowym pograniczu 50 zł. Sporo w poszerzaniu horyzontów bez wydawania własnej kasy pomaga żona, która wzięła na siebie honorowy obowiązek dostarczania kawy do biurowego klubu amatorów picia czegoś nie spalonego na żużel.
Z moich obserwacji wynika taki wniosek, że bardzo trudno jest wypić w tej cenie coś w miarę porządnego (bardzo odkrywcze) ale nadal jest spora grupa palarni które jakoś tam (pytanie jak?) trzymają się tej jak mi się wydaje psychologicznej bariery - z co najwyżej średnim niestety skutkiem.
Oczywiście ponieważ wszystko jest względne więc jest i jakiś pozytyw - nadal kawa w okolicach 50 zł za kilo smakuje mi bardziej niż niemal dowolna marketówka których ceny też do tego progu niemal dobiły (albo go przekraczają).

Mały przykład Etiopia Jimma z CzarnejKawki za 52 zeta/kilo.
Nie znam się za dobrze na tym ale droga porównania z innymi jakie widziałem ziarno nie wygląda za pięknie, duży rozrzut w wielkości ziarenek, w stopniu wypalenia, sporo uszkodzonych - mimo tego kawa wychodzi sporo lepsza (na mój smak) niż powiedzmy Orlen Espresso Blend który akurat wziąłem z ciekawości za przepadające punkty a za którą chcą około 20zł za 250g.

Dla mnie do domu obecnie takim progiem za którym można liczyć na coś lepszego jest te ~70zł i na przykład wypały z Białegostoku z palarni Kajfowa czy the White Bear - to chyba ta sama firma w sumie. Lepsze i na oko i na smak. Nie mówiąc o ofercie palarni Blend z niedalekiej Świdnicy gdzie nawet najtańsze kawy są dla mnie na tyle dobre, że nie mam potrzeby płacić więcej.

Taki wpis.

Witam
Dopytam o wymienione tutaj palarnie.
Jeśli chodzi o palarnie Blend to jest ich oferta "www palarniablend pl/palarnia-kawy"
Natomiast jeśli chodzi o palarnie Kajfowa to jak rozumiem mowa o tej palarni "www kajfowa pl" i ich oferta na allegro "allegro pl/uzytkownik/faceartcoffee/kawa-kawa-ziarnista-74035"
Czy mowa tu o innych palarniach?
Niestety nie dało się wkleić linków stąd wpisy w cudzysłowie.


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #367 dnia: 05 Maj 2023, 10:40:03 »
wypały z Białegostoku z palarni Kajfowa czy the White Bear - to chyba ta sama firma w sumie
To są różne palarnie, TWB zdecydowanie lepsza.
》tertium non datur《

Offline tatadilera Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Lelit Anna PID
  • Młynek: Lelit Fred, 1zpresso K-Plus
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #368 dnia: 15 Maj 2023, 12:20:59 »
Natomiast jeśli chodzi o palarnie Kajfowa to jak rozumiem mowa o tej palarni "www kajfowa pl" i ich oferta na allegro "allegro pl/uzytkownik/faceartcoffee/kawa-kawa-ziarnista-74035"

Rzeczywiście chodzi o kawy "ze zwierzątkami" oraz  z miśkiem z dwóch różnych białostockich palarni. Ja kupuję zawsze przez sklep kolejnej białostockiej (!) firmy https ://allegro.pl/uzytkownik/craftbe
Być może to stężenie Białegostoku w Białymstoku spowodowało, że w mojej głowie wszystkie te 3 organizacje stopiły się w jedną.

BTW kilka miesięcy później nadal są to moje pierwsze wybory do takiego codziennego picia.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #369 dnia: 15 Maj 2023, 12:31:19 »
wypały z Białegostoku z palarni Kajfowa czy the White Bear - to chyba ta sama firma w sumie
To są różne palarnie, TWB zdecydowanie lepsza.

Kupuję teściowej do kawiarki "miśka" od 2-3 lat i jest całkiem OK.
Źródło te samo co kolega z alledrogo.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #370 dnia: 15 Maj 2023, 12:38:08 »
Natomiast jeśli chodzi o palarnie Kajfowa to jak rozumiem mowa o tej palarni "www kajfowa pl" i ich oferta na allegro "allegro pl/uzytkownik/faceartcoffee/kawa-kawa-ziarnista-74035"

Rzeczywiście chodzi o kawy "ze zwierzątkami" oraz  z miśkiem z dwóch różnych białostockich palarni. Ja kupuję zawsze przez sklep kolejnej białostockiej (!) firmy https ://allegro.pl/uzytkownik/craftbe
Być może to stężenie Białegostoku w Białymstoku spowodowało, że w mojej głowie wszystkie te 3 organizacje stopiły się w jedną.

BTW kilka miesięcy później nadal są to moje pierwsze wybory do takiego codziennego picia.

Ten właściciel craftbe to jest po prostu ich bliski przyjaciel i dlatego sprzedaje na allegro ich kawki. :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline tatadilera Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Lelit Anna PID
  • Młynek: Lelit Fred, 1zpresso K-Plus
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #371 dnia: 15 Maj 2023, 13:06:45 »
Ten właściciel craftbe to jest po prostu ich bliski przyjaciel i dlatego sprzedaje na allegro ich kawki. :)

Myślę, że poza względami natury sentymentalnej kieruje nim również dobra jakość ich produktów. ;)
Tak coś czułem, że ludzie z jednej okolicy o podobnych zainteresowaniach mogą się kolegować.

Offline Mickm

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Siemens eq 5, Krups evidence
  • Młynek: Tschibo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #372 dnia: 21 Maj 2023, 18:15:23 »
Ja zamawiałem z ze strony Tommy... . Była tam promocja kaw dwie w cenie 1 Brazylia . Zamawiam tańsze kawy do pracy . Nie wiem czemu ostatnio strasznie wszyscy na nią zaczęli narzekać. Nie wiem czy to kwestia ekspresu czy przyzwyczajenia więc zacząłem szukać czegoś na zmianę
 
Ostatnio padło na costę. Jest w promocji za jakieś niecałe 58 zł do wyszukania w necie.

Osobiście smakuje mi z we strony kawa z gwatemali która zamawiam do domu.

To takie swoje 3 grosze do sprawy która też ostatnio przerabiam w mieście pracy :)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #373 dnia: 05 Czerwiec 2023, 21:14:12 »
Wyskoczyło mi coś takiego dzisiaj na Pepperze. Chwalą się m.in. że kawa jest wypalana w dniu zakupu.  ;) Strony oficjalnej nie udało mi się znaleźć. (?)

https://allegro.pl/oferta/kawa-honduras-100-arabica-palona-w-dniu-zakupu-13689749805
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2023, 21:17:03 wysłana przez k3lt »

Offline ikpara

  • Wiadomości: 175
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #374 dnia: 21 Czerwiec 2023, 15:58:15 »
Czy ktoś zna takie coś?
https://eightcafe.pl/23-kawy-swiata
ceny są w okolicach 50pln/kg i raczej KAWY wyglądają na całkiem przeciętne.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2023, 16:57:59 wysłana przez ikpara »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi