Autor Wątek: ekspres dźwigniowy Flair Espresso  (Przeczytany 48652 razy)

Offline Vedemin

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Flair Pro 2, Delonghi Magnifica S Smart
  • Młynek: Macap MXA
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #135 dnia: 30 Kwiecień 2023, 11:59:39 »
Nowy Flair, to takie ulepszone Cafflano Kompresso i nawet do tego ostatniego potrzebny jest dobry młynek.
Trzeba utrzymać odpowiedni przemiał, aby zapanować nad czasem przepływu espresso i to niezależnie od metody budowania ciśnienia wody na ciastko z kawą.
Z jednej strony tak, ale z drugiej z tego co pamiętam Kompresso miało koszyk standardowy dla dobrze zmielonej kawusi, Flair Neo w standardzie ma tylko ciśnieniowy, a Flair Neo Flex ma jeden i drugi.

Ogólnie fajna maszynka, ale Kompresso lub Picopresso można nosić gdzie się chce, a słonik będzie trochę duży na to :/

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #136 dnia: 30 Kwiecień 2023, 14:13:39 »
Gdybym nie posiadał Kompresso, chętnie kupiłbym Słonika :-) Na wycieczki autem nie jest za duży, a zorganizowanie gorącej wody, to nie problem.
Mieląc Comandante pod Kompresso, też brakowało pośredniego kliku przy niektórych kawach. Dopiero RedClik pozwolił na prawidłowe dopasowanie przemiału.
Pewnie na tym forum było pisane setki razy: Młynek, to podstawa :-)

Offline michal.c

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Flair 58
  • Młynek: Niche Zero
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #137 dnia: 13 Maj 2023, 13:07:41 »
Cześć,

Od 3 dni mam w domu Flair'a 58  :)
Chciałem podzielić się informacją że od niedawna w sprzedaży jest wersja 3 tego ekspresu, o czym tak na prawdę ciężko znaleźć gdziekolwiek informacje, nawet na stronie Flaira. Na stronie ekokap gdzie kupowalem nadal jest informacja że sprzedają ulepszony model z 2021 roku. V3 ktorą dostałem, posiada podłączenie przewodu już jak w wersji 58 Plus, ma tez wbudowany magnes na nowe lusterko. Na jednej ze stron dystrybutorów europejskich udało mi się znaleźć informację czym dokładniej różni się model 2023. Zmiany są bardziej kosmetyczne, ale ja byłem miło zaskoczony.
 
Cytuj (zaznaczone)
- Brew Head Connector
The updated Brew Head Connector will allow anyone with a Flair 58 or 58x to use their Flair with or without electricity. In both models, Flair 58 and 58x, all the electric wiring is present, and Flair 58x users will be allowed to upgrade their Flair to a full electrical version, by purchasing a preheat controller separate.
 
- Preheat Controller
The new Preheat Controller comes with a number of upgrades, and can be purchased separately for any Flair 58 x owner that wishes to upgrade their system to full electric This upgrades are
●An angled connector, meaning the wiring is routed down the back of the Flair 58, for a more streamlined look.
●New software that will beep twice when disconnected, and once when reconnected, to help the user consistently manage their system.
 
- Post Embedded with Steel Disc for Magnet Application
Every Flair 58 and 58x will come with a post that features an embedded steel disc for easy application of the magnetic shot mirror.
 
-Enhanced Plunger with Single Slot Each
Flair 58 and 58 x in 2023 will come standard with an enhanced plunger with a single slot, as opposed to the dual slot version from previous models.

Co do samego ekspresu, na razie słabo mi idzie, ale jestem zupełnie początkujący, więc trochę pewnie czasu zajmie mi zanim będę w stanie przygotować dobre espresso. Postaram się później opisać dokładniej moje doświadczenia i może ktoś z bardziej doświadczonych będzie mógł mi coś doradzić.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2023, 13:11:39 wysłana przez ranGo »

Offline swistak Mężczyzna

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Decent, Flair 58, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3, Wilfa Uniform
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #138 dnia: 23 Maj 2023, 21:51:00 »
Też jestem świeżym właścicielem Flair 58. Niestety pierwsze próby, z powodu pobytu poza domem, przyszło mi robić na Comandante bez Red Clix na jasnym paleniu. Efekty zabawne - wodospad, choć pitny ;) Mam nadzieję, że na Niche i średnio palonej kawie pójdzie lepiej.

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #139 dnia: 21 Listopad 2023, 22:50:07 »
Zamierzam zakupić Flair 58, elektryczny bez plusa ;)

jak to jest z obecnymi wersjami? Co mają poprawione, co jest w pudle?

Oraz jakich wag używacie? Acaia Lunar zabija mnie ceną, a moja obecna waga jest z 2cm za szeroka niestety...

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #140 dnia: 21 Listopad 2023, 22:53:31 »
@Lokomisiek a timemore black mirror nano nie wejdzie tam? Zaraz czarny piątek to na ali pewnie znowu za około ~230zl będzie się dało kupić.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #141 dnia: 21 Listopad 2023, 23:02:33 »
Wejdzie- dzięki! jeśli faktycznie będzie w rozsądnych pieniądzach do wyrwania to pomyślę nad nią :)

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #142 dnia: 22 Listopad 2023, 00:03:45 »
Na alluchu jest trochę wag za ok 100-150zł, które pasują.
Ja zamówiłem takiego "chińczyka" za 83zł jakiś rok temu.
Mała, dość reaponsywna, ma timer, bateria trzyma około 2-3tyg przy 2-3 kawach dziennie.
Nie mam na co narzekać...
Sam Flair58, też bardzo sobie chwalę. Jeśli chodzi o zestaw to warto brać lusterko i lejek do napełnania kolby  ;-)

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #143 dnia: 22 Listopad 2023, 09:02:31 »
Co do lusterka to z tego co czytałem nie każdy flair 58 jest kompatybilny? Tylko te najnowsze wypusty mają wstawkę której się lusterko trzyma?

Niestety nie wiem dokładnie jaki jest czas produkcji egzemplarza który zamówiłem.

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #144 dnia: 22 Listopad 2023, 12:54:15 »
Mogę polecić Timemore Black Mirror Nano, kupiłem ją specjalnie do Flair 58 i to było bardzo dobre połączenie. Ostatnio była na Alie w czasie 11.11 za niewiele ponad 200 zł.

Co prawda trzeba było wyciągać gumę "ociekacz" z zestawu Flaira, bo Nano jest za duże dla niej, ale w niczym to nie przeszkadzało. Flair 58 odszedł ode mnie, a waga Timemore została ze mną i jestem z niej bardzo zadowolony.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #145 dnia: 22 Listopad 2023, 15:49:03 »
Ten ociekacz to jedyna rzecz, która mi się we Flair58 nie podoba, mogli dać coś ze stali nierdzewnej jak w Pro2...

Nie każdy Flair jest kompatybilny z lusterkiem ale jest mocowane na magnes więc można sobie łatwo z tym poradzić  ;)
Ogólnie urządzenie jest przyjazne pod względem kompatybilności bo pasuje do niego masa sprzętu.
Dokupiłem drugą kolbę z wylewkami, używam tampera od Normcore, mam zapasowy inny puck screen, który łatwiej się czyści itd.
W razie potrzeby można dobrać inny kabel do zasilacza, dłuższy, krótszy, kątowy... Bardzo praktyczny sprzęt.

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #146 dnia: 22 Listopad 2023, 16:33:44 »
Nie każdy Flair jest kompatybilny z lusterkiem ale jest mocowane na magnes więc można sobie łatwo z tym poradzić 

wydawało mi się że rama jest z aluminium i wersje od 2023r mają krążek który pozwala zamontować lusterko- chyba że mówisz o jakimś aftermarketowym- jeśli tak, to masz cos godnego polecenia?

Ociekacz myślę że wydrukuje sobie taki który będzie na wysokości ramy i pozwoli użyć wagi większej niż pozwala na to "dziura". Będę nad tym myślał jak dostanę sprzęt....

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #147 dnia: 22 Listopad 2023, 18:36:27 »
https://euromagnesy.com/pl/magnesy-walcowe-%C3%B8-12mm-%C3%B8-29-mm/852-mw-20x2-n25-magnes-neodymowy.html
Taki magnes, kropelka dobrego kleju - np titan i po kłopocie  :-)
Jeśli masz zamiar używać tylko filiżanek to bez problemu możesz zrobić ociekacz na wysokość ramy.
Kubek może wtedy nie wejść.

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #148 dnia: 22 Listopad 2023, 20:50:39 »
Pomyślałem o tym- ale chyba jednak czułbym się źle ingerując w sposób nieodwracalny w jego design (przyklejenie magnesu)- w moich oczach to "małe" dzieło sztuki więc chyba będę szukał innych dróg żeby lustro zamontować :D

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: ekspres dźwigniowy Flair Espresso
« Odpowiedź #149 dnia: 22 Listopad 2023, 22:13:49 »
Rozumiem i szanuję. Ja osobiście bym chyba tak zrobił bo w oryginale tak właśnie jest.
"Dostosowane" modele mają przyklejony okrągły magnes  :-D
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2023, 22:55:44 wysłana przez emwu »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi