Autor Wątek: Ekspres kolbowy do 2500  (Przeczytany 3810 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1629
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ekspres kolbowy do 2500
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Lipiec 2023, 10:11:45 »
Jeśli nie potrzeba pary na 3 mleczna na raz, to w Silvii wystarczy pary

Offline cieloczek

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Ekspres kolbowy do 2500
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Lipiec 2023, 12:09:36 »
Żeby takie ilości mleka wygodnie spieniać to tylko HX.
Nie koniecznie. Równie dobry będzie ekspres 2B lub 2T (szczególnie nowa wersja DUO PID V2). Ale to już inny pułap cenowy.



Duo jest daleko poza zasięgiem.


Z HXów chyba Mara X i Appartamento da sie w okolicach 3k upolować jeśli się nie mylę, ale nie sądzę czy Ja był bym w stanie poczuć różnicę w kubku.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ekspres kolbowy do 2500
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Lipiec 2023, 06:57:16 »
Podepnę się bo nie chcę tworzyć nowego wątku o kolbie w tym budżecie.

Chcę wymienić moją wysłużoną Gaggię Classic na coś lepszego do kaw mlecznych, zauważyłem, że o ile wyciągnę na niej całkiem znośne espresso(po wymianie sprężyny opv) to z dyszy do spieniania jestem niezadowolony w szczególności po modzie.

Ofc da się fajnie spienić na niej mleko ale trzeba się trochę namęczyć szczególnie przy spienianiu większych ilości mleka (Ż lubi "duże mleczne" przypominające to co można dostać np w Coście).
Przeciętnie robię 3-5 kaw dziennie w tym 1-2 mlecznych.

Nie ukrywam, że nie mam aż tak dużo czasu jak bym sobie tego życzył na porządny research, na razie wybór pada na Rancilio Silvę, która podobno ma jeden z lepszych spieniaczy w tym budżecie.
Są jakieś alternatywy do RS ok 2.5k?

Nie wiem dlaczego ale do lelitów nie umiem się przekonać, a Ż marudzi, że są brzydkie.
Miałem, Classic, miałem Silvia.
Ten drugi da ci więcej pary i szybciej, owszem, no ale nadal jest to pojedynczy boiler i nadal trzeba czekać aż się nagrzeje i później aż zbije temperaturę.
Największy przeskok do przodu uzyskasz, kupując HX.
W tym budżecie, zapewne używany ale nie ma się czego obawiać.
Są takowe z pompką wibracyjną I zbiornikiem na wodę, wtedy nie trzeba podłączać do sieci wodociągowej.
Ale jest ich raczej mało.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Ekspres kolbowy do 2500
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Lipiec 2023, 09:58:38 »
Żeby takie ilości mleka wygodnie spieniać to tylko HX.
Nie koniecznie. Równie dobry będzie ekspres 2B lub 2T (szczególnie nowa wersja DUO PID V2). Ale to już inny pułap cenowy.



Duo jest daleko poza zasięgiem.


Z HXów chyba Mara X i Appartamento da sie w okolicach 3k upolować jeśli się nie mylę, ale nie sądzę czy Ja był bym w stanie poczuć różnicę w kubku.
Nie chodzi o różnicę w "kubku", tylko o łatwość obsługi, jeśli robisz kawy mleczne.

Espresso będzie tak samo dobre, z każdego z nich.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi