Autor Wątek: Ekspres + młynek budżet 3500zł  (Przeczytany 1171 razy)

Offline Chalimon10

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Gilda pl 41plus
  • Młynek: Bosch
Ekspres + młynek budżet 3500zł
« dnia: 07 Czerwiec 2023, 07:47:03 »
Witam szanowne grono kawoszy. Potrzebuje pomocy budżet 3500zł chciałbym kupić młynek + ekspres ale nie do końca wiem co kupić. Forum i ogłoszenia przewertowane ale cieżko coś z tego skleić😀. Zatem zwracam się z prośbą o pomoc sprawdźcie coś co waszym zdaniem za tą kwotę było by rozsądnym zakupem, dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2023, 11:48:24 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Ekspres + młynek budżet 3500zł
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2023, 12:23:36 »
Zgłaszam się. Właśnie obniżyłem cenę za całość. Silvia znana, poczciwy ekspres. Można zrobić dobre espresso i cappuccino. Młynek, moim zdaniem bardzo dobry. Ma wszystko co potrzeba. Bezpośrednie namielanie i timer. Żarna 64mm, całkiem nowe.

Offline DrDaniel

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Gaggia Classic, Melitta Aroma Fresh
  • Młynek: Eureka Mignon specialita, Timemore C3
Odp: Ekspres + młynek budżet 3500zł
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2023, 12:57:45 »
Mam do zaoferowania młynek Ascaso i2 mini, korzystałem z niego przez rok, od lutego zmieniłem na eureke mignon, gwarancja do lutego 2024. 600zl dla forumowiczów.

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
Odp: Ekspres + młynek budżet 3500zł
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2023, 14:49:31 »
Witam szanowne grono kawoszy. Potrzebuje pomocy budżet 3500zł chciałbym kupić młynek + ekspres ale nie do końca wiem co kupić. Forum i ogłoszenia przewertowane ale cieżko coś z tego skleić😀. Zatem zwracam się z prośbą o pomoc sprawdźcie coś co waszym zdaniem za tą kwotę było by rozsądnym zakupem, dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam
Opcja minimalna domowa - z mojej obserwacji rynku:
ekspresy używane  LELIT Anna, ASCASO Basic lub ARC w bardzo dobrym stanie 800 do max 1000pln (górna cena to ok. roczne z gwarancją).
LELIT Anna z PID w bardzo dobrym stanie 1200 - 1400pln,
najtańszy nowy to GAGGIA Classic za ok. 1500pln (tu używki są nieproporcjonalnie drogie) i LELIT Anna bez PID-u.
Młynki używane gastronomiczne nawet od ok. 400pln (ale tak po wrześniu).
Domowe nowe młynki (np. małe LELIT, ASCASO) od 1000pln + LELIT Anna PID za ok. 2300 i coś jeszcze zostaje na parę drobiazgów - ja bym chyba tak celował, to już jest całkiem dobry zestaw.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2023, 14:56:53 wysłana przez ikpara »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres + młynek budżet 3500zł
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2023, 15:57:57 »
Z moich nowych to mogę zaproponować DREAM ONE. Ale na młynek to już niewiele zostanie. Trzeba by poszukać używki lub dołożyć.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline piter2015 Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: DF64
Odp: Ekspres + młynek budżet 3500zł
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2023, 22:22:52 »
To ja od siebie zaproponuję młynek Ascaso i-1 mini, z którego dotychczas korzystałem. Jest to konstrukcja nie do zajechania, z moją modyfikacją (precyzyjny wskaźnik stopnia zmielenia) można naprawdę dokładnie bawić się czasami. 400zł, więcej info zapraszam na priv.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi