Autor Wątek: Miele / Nivona  (Przeczytany 2404 razy)

Offline pszynski

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Melitta caffeo passione
Miele / Nivona
« dnia: 06 Czerwiec 2023, 14:33:37 »
Witam!
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze dość budżetowego ekspresu automatycznego. Do tej pory miałem melitte caffeo passione i z powodu 2 krotnej awarii chcę zmienić na coś innego.
Tym razem chciałbym ekspres z kilkoma podstawowymi kawami mlecznymi. Zazwyczaj polecacie Państwo Jurę, ale celuję w coś tańszego.
Jest fajna promocja na Melitte 5310 Silence w cenie 2500zł. Często piszecie Państwo, że w środku są to inne podzespoły, ze Miele nie robi swoich ekspresów itd - ale może z uwagi na jakiś tam prestiż całej marki te podzespoły są od renomowanych producentów? (używając 'lupki' widziałem sugestie, że czasem to Saeco, czasem Nivona itp). Po przeczytaniu postu wprowadząjącego (''przeczytaj przed zakupem'') pomyślałem jeszcze o Nivonie 791, która jest w podobnym przedziale cenowym.
W związku z awaryjnością melitty (serwisowana zgodnie z instrukcją, wsypywane ziarna 'niemarketowe' a mimo to awarie) chciałbym ekspres prosty, bez zbędnych dla mnie bajerów jak sterowanie bluetooth, kolorowe wyświetlacze itp, który zrobi niezłą kawę czarną i będzie opcja na podstawowe mleczne. Budżet nie jest wysoki - max 3000zł, ale z drugiej strony oglądając internet w tej cenie jest sporo ekspresów, pytanie które są warte wg. Was, ekspertów uwagi :) Nie jestem wyszukanym smakoszem, chcę wygodę i w miarę prosty, niezawodny sprzęt do domowego użytku, który zrobi akceptowalną kawę :) Pozdrawiam

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Miele / Nivona
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2023, 18:46:58 »
Za 3k to rozważyłbym De'Longhi.
》tertium non datur《

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Miele / Nivona
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2023, 08:25:38 »
Miele są spoko, raczej bezproblematyczne, w tej cenie spokojnie można brać. Jak zraziłeś się do Melitty, o w tej cenie masz jeszcze Nivonę, 820 powinna być dodostania poniżej 3k - w tym zakresie cenowym nic lepszego nie dostaniesz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi