Autor Wątek: Wybór ekspresu ciśnieniowego - Melitta CI vs Dinamica vs ?  (Przeczytany 1926 razy)

Offline goofy3

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: -
  • Młynek: -
Cześć,
piszę z prośbą o doradzenie ekspresu do kawy w budżecie ok 3000zł:
- po prawej stronie od ekspresu (patrząc od frontu) będzie szafka - tego nie przeskoczę, mogę odsunąć bardziej od niej, ale w innym miejscu go nie postawię - piszę o tym pod kątem wygody użytkowania, ale też nie chciałbym rezygnować przez to z lepszego ekspresu
- z ekspresu będą korzystały dwie osoby, ja codziennie 2x doppio, dziewczyna preferuje kawy mleczne, 1-2 kawy dziennie, 4x w tygodniu (jak jedzie do biura to w domu kawy nie pije)
- ważna jest łatwość czyszczenia, to nasz pierwszy ekspres, doświadczenia zbytnio nie mamy, dziewczyna jedynie narzeka na czyszczenie przewodów mlecznych w jurze jaką mają w biurze (na tyle że jest nawet gotowa zrezygnować ze spieniania, na rzecz dolewania mleka z kartonu - a przecież nie o to chodzi....)

Faworytów mamy dwóch. Pierwszy to Delonghi Dinamica, fajnie że wszystkie pojemniki są wysuwane do przodu. Karafkę na mleko można trzymać w lodówce (to wydaje się plusem, ale z tego co widzę to jest raczej odradzany system?). Drugim typem jest Melitta CI Touch. To co w niej jest mega fajne to pojemnik na dwa rodzaje ziaren i to jest ogromny plus. Minusem jest przewód mleczny po prawej stronie, a tak jak wspomniałem tam jest szafka... Więc będziemy musieli odsunąć ekspres na tyle aby zmieścić tam karton/szklankę z mlekiem... Design też na plus, chociaż to sprawa drugorzędna. CafeRomantici też wydają się ok, napewno na plus pojemnik na wodę + moduł zaparzacza z prawej strony, będzie wygodniej z obsługą. Na minus przewód mleczny po prawej stronie, ale z tego co widzę to poza Saeco GranAroma wszystkie po lewej (tam za to pojemnik na wodę po prawej stronie, naszczęście wysuwa się do przodu).

Tak więc jestem w kropce, każdy ma swoje plusy i minusy, ale na prowadzenie wysuwa się chyba Melitta CI Touch, ale nie ukrywam że podwójna komora na ziarna może trochę zaburzać mój osąd ;)
Co myślicie?

Pozdrawiam,
Marek

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi