Autor Wątek: Automat do firmy  (Przeczytany 11994 razy)

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Automat do firmy
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2016, 20:33:16 »
Mamy w firmie 2 Saeco Aulika, jest to kombajn, kaw robi 100-200 dziennie. Nie jest bezawaryjny, ale szybko go naprawiają, zwykle coś się przytyka. Smak kawy zaprogramowanej jako espresso nijak się nie ma do wzorca. Choć cholernie dużo zależy od ziarna. Kupowane jest w xCafe ze względu na zużywaną ilość, dobry stosunek ceny do jakości. Ostatnio zakupiliśmy w kilka osób phiny i jedziemy z przelewami.
Ekspres jest wygodny jeżeli chodzi o kawy mleczne, czyszczenie jest łatwe, co jest ważne w firmie. Podsumowując, funkcjonalnie niezły, ale nie oczekuj gęstej, treściwej kawy.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat do firmy
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień 2016, 06:42:08 »
U mnie po odkamienianiu za pomocą chemii dostarczonej przez dystrybutora cały front pokrył sie matowymi plamkami.

Offline Mickm

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Siemens eq 5, Krups evidence
  • Młynek: Tschibo
Odp: Automat do firmy
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Maj 2023, 18:10:06 »
Witam.
Trochę podgrzewam temat bo ostatnio sam szukałem informacji. U mnie w pracy też się zepsuł ekspres nivona. Wcześniej nie byłem jakoś przekonany jednak pracował 6 lat i zrobił 30 tys kaw po czym właśnie odmówił posłuszeństwa więc myślę że to dobry wynik zważywszy na to że z czyszczeniem jak to w takich miejscach bywa jest kiepsko. Dodatkowo ktoś nagminnie wlewał wodę z czajnika co skutkowało zatykaniem się sitka pod zbiornikiem z wodą i uszkodzenie pompki ( tsk podejrzewam ) .
Jestem ciekaw jak sprawdzają się u was wasze zakupy w miejscach pracy :)
Sam opiniowalem jurę ale chyba nie jedzie to zakup możliwy więc chyba wypatruje sppwtotem powyzsza firmę tylko nowszy model. 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Automat do firmy
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj 2023, 09:19:26 »
Sam opiniowalem jurę
No żywotna jest. Kontrahent ma X8, przy ok. 30kg zużycia kawy miesięcznie w ciągu 6 lat dwa razy była w serwisie, a niedawno wymienili jej młynek, więc nieźle.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi