Autor Wątek: Timemore Sculptor  (Przeczytany 48763 razy)

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #90 dnia: 07 Maj 2023, 18:55:05 »
Trochę random, troche w temacie.
Jest może ktoś tutaj zainteresowany modelem 064s, najlepiej z trójmiasta?
Aktualnie mam launch day special pledge na 064s i jako addon 078s.
Teraz jestem prawie przekonany, żeby zostawić sobie 078s i mam dwie opcje.
Puścić maluszka dalej, albo wyedytować pledge coby 064s zamienić na 078s i kupić tylko jeden młynek.
Skłaniam się ku opcji numer dwa, ale jakby ktoś chciał przytulić 064s a nie zdążył zrobić pledge, to się możemy jakoś dogadać :)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 256
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #91 dnia: 07 Maj 2023, 19:34:29 »
Zdaje się tylko, że Lance używał korpusu 078 z żarnami s, a na podziałce tego młynka nie ma rzeczywiście skali dziesiętnej między pełnymi cyframi, a na 078s jest. Więc te 3 należy pomnożyć przez 10.
Dzięki za zwrócenie mi na ten szczegół uwagi :) Obejrzałem na szybko filmik u Kyle'a i tam O64s (ale to był egzemplarz przedprodukcyjny) i tam podziałka 10 stopniowa jest od 0 do 3. Potem jeszcze zerknąłem na filmiki Hoon's Coffee i on na swoim egzemplarzu O64s (to już chyba sample produkcyjny bo nawet napis Sculptor na obudowie był) ma podziałkę 10 stopniową od 0 do 4. Zatem pewnie finalnie tak to będzie wyglądać i pewnie testy pokazały aby podziałkę 10 stopniową rozszerzyć o jeszcze jeden punkt. 
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2023, 19:51:28 wysłana przez MarVald »

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #92 dnia: 08 Maj 2023, 08:31:33 »
Ja też koniec końców zrobiłem upgrade na 078s, to ma być docelowy młynek, więc stwierdziłem, że ok. 2200 PLN to dalej nie kosmiczna kwota a co do 064s miałem kilka obaw.

Offline Stilgar

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, AP, V60
  • Młynek: 1Zpresso JX
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Maj 2023, 11:42:34 »
@Antonio Lance wrzucił na reddita dodatkowy komentarz do ostatniej wideo recenzji tych młynków:
Cytuj (zaznaczone)
078: Genuinely, this is better than anything on the market under $2000 in my experience.

ZP6- ZP6 is awesome, but 078 edges it out for me. Granted, I would wager a bet 99.5% of people would fail blind taste tests. I do NOT recommend "upgrading" to this. Too similar in execution.

EG1 ULF- this is my other "goated" filter set up. It has more flavor separation, more tea like, more nuanced, allows for more complexity imo. 078 is a bit more blended, giving a more juicy outcome.

98mm Brew Burrs- these are like EG1 ULF but even more clear. NOT for everyone. will be a very different experience than 078.

Pietro Pro Brewing Burrs- these are more like EG1 ULF as regards superior flavor separation. Not to the EG1 level, but moreso than any other handgrinder.

This is all i'll do here because, again, the 078 is noticeably better than most everything in my 5 month usage of it. I can't say enough about it.


@Tomo, @yarbin jakie mieliście obawy do 064s i co Was skłoniło do 078s?

Offline sew83

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Ecm mechanika iv profi, aeropress
  • Młynek: Ecm s-automatic 64, timemore C2
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Maj 2023, 12:14:54 »
Mam zamowione 78s ale chyba na 78 sie przerzuce.  Lance napisal w komentarzu że Kinu m47 da lepsze espresso niz 78s wiec chyba wieksza wartosc dodana jest z 78 do alternatyw a Kinu zostawiam do espresso

Capture.PNG


Fajne zestawienie w porownaniu z innymi mlynkami jest tutaj: https://www.reddit.com/r/LanceHedrick/comments/139zzei/addendum_to_sculptor_video/
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2023, 12:17:42 wysłana przez sew83 »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10594
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Maj 2023, 12:29:46 »
I na wiarę bierzecie słowa jakiegoś guru filmikowego? Żeby tak to skwitować, trzeba zrobić rzetelne badania, co najmniej z udziałem tuzina ludzi do testowania. Taki jeden uzna sobie, że espresso z Kinu wygrywa -- śmieszne to, że on sam jeden jest wyrocznią w kwestii: balans, body, sweetness.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2023, 12:33:02 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Maj 2023, 13:25:24 »
I na wiarę bierzecie

Ale o co Tobie chodzi ??? :)
Przecież to jest YouTube  :lol2:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #97 dnia: 08 Maj 2023, 16:14:56 »


@Tomo, @yarbin jakie mieliście obawy do 064s i co Was skłoniło do 078s?


Od początku raził mnie dźwięk silnika i chyba u Kyle'a info, że potrafi się zaciąć na jasnym paleniu, a u mnie tylko jasne i medium leci. We wszystkich recenzjach jednak lepsze espresso wychodzi z 78s i do tego w tej ostatniej średnio oceniona była ogólna "solidność" młynka. Generalnie mam sprzęty jak w profilu i niedługo po zakupie Sage zacząłem żałować, że nie wziąłem czegoś lepszego od razu i postanowiłem, że następny młynek to będzie Niche Zero, ale kombinacja wzrostu ceny, słabej złotówki i opłat celnych wyniosła cenę do ok. 3500 zł a to już sporo. Dlatego ostatecznie stwierdziłem, że nie będę "dziadował" żeby zaoszczędzić 600 zł skoro i tak kupuję młynek za 2/3 ceny Niche i mam nadzieję, że będzie na lata.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #98 dnia: 08 Maj 2023, 16:42:45 »
ale się zrobiło dziaderskie kółko adoracji jutubów, jak to mawiały panie klasyczki? Po co, Na co to komu :D

tak czy inaczej @sew83 zauważ, że 78 jest dostępny tylko na usa i canada, więc zakup tylko z pomocą cioci z hameryki :D Jak masz taka możliwośc, to faktycznie 78 wielu chwali, druga opcja, to po 3 miesiącach mają udostępnić same żarna 78 jako opcję, ale nie widziałem jeszcze ceny, no i zupełnie nie rozumiem tego kolekcjonowania żaren czy pomysłów typu niche duo no ale rozumiem, że to tylko ja nie rozumiem ;)
Sam jestem zainteresowany wersjami "bez s" więc muszę się ostatecznie zadecydować nad 68. Mnie martwi, a właściwie brakuje rzetelnych informacji, jak drobno turbo-żarna faktycznie schodzą, normalne zębowe nie schodzą na tyle drobno, jak lubię swoje dripy robić, pół-zębowe z pierwszego Fellow Ode były ciekawe ale tak nie do końca, też dopiero w recenzjach wyszło, że zbyt drobno nie schodzą, wyglądało to raczej jak design fail, który próbowano ukryć a nie oczekiwany ficzer. A hype na niego był wtedy taki, aż piekło ;)
Słabość silnika w 68 też jest niepewna, Timmemore stara się ją poprostu przemilczeć, niby zdarza się na fabrycznych żarnach 86s, które są porporstu bardzo szybkie ale qrde wszyscy wymyślają degustacyjne porównania dla audiobili a nikt nie pokazał jak on faktycznie mieli i jak na jakich kawach ten silnik warkocze, Lance na koniec jeden przemiał puścił, na niby jasnych ziarnach, ale to jest ogólnik jak diabli i dalej nie wiem jak on będzie działał. Niby wystarczy podkręcić obroty ale znowu dla mnie regulacja obrotów jest tez takim trochę bajerem pod publikę, sam zakładam skręcenie na minimum i nie wiem po co miał bym to ruszać, żeby mieć hipotetycznie więcej pyłu w dripie?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2023, 16:51:19 wysłana przez trez »

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #99 dnia: 08 Maj 2023, 19:02:57 »
Ja myślę że nie tyle kółko adoracji, co po prostu wychwytywania szczątkowych informacji z jedynego na ten moment źródła - youtuberów.
Oczywiście napędzane okazjonalną ceną "early bird" w sporo niższych cenach (500-560$ zależnie od daty wsparcia KS) niż przewidziane półkowe MSRP na 649$ (w przypadku 078/s), dla Kickstartera który kończy się za 4-5 dni.

Na reddicie ktoś wspominał że na koniec kampanii, Timemore przy zbieraniu informacji nt. twojego napięcia gniazdkowego i koloru młynka, ma też pozwolić na wybór między modelami 078 i 078s.

Porównania dla "audiobili" - ludzie przejechali się na Varia VS3 które brzmiało rażąco podobnie do 064/s, które do tej pory się psuje i z tego co wiem nie zostało wynalezione rozwiązanie dla psujących się silników.
Nawet wg. tabliczki znamionowej podobny pobór prądu - chociaż nie wiem czy też bezszczotkowy ten w VS3.

Sam od początku wspierałem 078s i przy 078s zostaję - mieliłem Comandante C40, ale mi się znudziło, a przelewów jeszcze nie piję.
W porównaniu do:
-nakrętki do regulacji przemiału i zapychających się przez elektrostatykę Eureki z raczej dużą retencją,
-albo DF które średnio co pół roku dostają nową wersję i gdzie nie przeczytasz - warto poczekać na te V5/ V2 (ale zanim zostaną wysłane, planowane będą już 64V6 i 83V3, na które też warto poczekać), nie wspominając o skaczących po stole 64P,
-albo plastic fantastic baratza encore (ale to już subiektywne, po prostu mi się nie podoba taka plastikowa skrzyneczka),
-lub sporo droższego przez kurs GBP i cłovat - niche (a wolałbym niche...)
-czy też innych młynkach za >3000 PLN które sporo zyskują jeśli masz zasypany hopper kawą, ale znowu jest strzałem w kolano dla ludzi preferujących SD albo zmieniających kawę co 250g.

To nawet w tym momencie, za 560$ z wliczonym transportem, vatem, cłem i innymi podatkami - wychodzi niesamowity deal.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2023, 19:05:19 wysłana przez Adammalyszjumper »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5323
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #100 dnia: 08 Maj 2023, 19:22:04 »
Sam od początku wspierałem 078s i przy 078s zostaję - mieliłem Comandante C40, ale mi się znudziło, a przelewów jeszcze nie piję.
W porównaniu do:
-nakrętki do regulacji przemiału i zapychających się przez elektrostatykę Eureki z raczej dużą retencją,
-albo DF które średnio co pół roku dostają nową wersję i gdzie nie przeczytasz - warto poczekać na te V5/ V2 (ale zanim zostaną wysłane, planowane będą już 64V6 i 83V3, na które też warto poczekać), nie wspominając o skaczących po stole 64P,
-albo plastic fantastic baratza encore (ale to już subiektywne, po prostu mi się nie podoba taka plastikowa skrzyneczka),
-lub sporo droższego przez kurs GBP i cłovat - niche (a wolałbym niche...)
-czy też innych młynkach za >3000 PLN które sporo zyskują jeśli masz zasypany hopper kawą, ale znowu jest strzałem w kolano dla ludzi preferujących SD albo zmieniających kawę co 250g.

To nawet w tym momencie, za 560$ z wliczonym transportem, vatem, cłem i innymi podatkami - wychodzi niesamowity deal.
👍

Jeśliby funkcjonalność 1Zpresso modelu np K-plus przenieść do nowego Comandante C60, to czy taka hybryda za 2k nie zrzuciłaby z półek te wszystkie młynki do 3k?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2023, 19:51:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Maj 2023, 19:53:54 »
Może i tak, ale to nadal wybór między młynkiem ręcznym, a elektrycznym.
Mi osobiście nie było do śmiechu mielić jasne ziarna w C40, nawet z przedłużoną rączką ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5323
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #102 dnia: 08 Maj 2023, 20:29:11 »
Mi osobiście nie było do śmiechu mielić jasne ziarna w C40, nawet z przedłużoną rączką
Ta pani nie wygląda atletycznie, z c60:

https://www.instagram.com/reel/ClWJpHTB6yk/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #103 dnia: 08 Maj 2023, 20:40:41 »
Ta pani nie wygląda atletycznie, z c60:

Pokazała co wsypała i na jakich ustawieniach mieli ?
Napisać można wszystko.

Jeśliby funkcjonalność 1Zpresso modelu np K-plus przenieść do nowego Comandante C60, to czy taka hybryda za 2k nie zrzuciłaby z półek te wszystkie młynki do 3k?

Wszystko zależy od punktu siedzenia.

Jeszcze tak z pól roku temu przygadywałem Skansenowi jak to mając 65 lat spokojnie sobie radzę tym młynkiem Zpresso JX-PRO z mieleniem pod espresso praktycznie wszystkie nowe kawy zaczynałem mielić ręcznym i po tym już wiedziałem jak ustawiać elektryka, wystarczyła jedna 'gorączka" do tego zmiana organizacji pracy i szybko szukałem i kupiłem elektryka.

Tak jak napisałem -wszystko zależy od danej chwili.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5323
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #104 dnia: 08 Maj 2023, 20:52:41 »
Pokazała co wsypała i na jakich ustawieniach mieli ?
Napisać można wszystko.
Jakby było gorzej niż z c40, to chyba by nie robili c60, ale poczekamy na nasze testy.


[quote author =GostRado w Dzisiaj o 19:22:04
Jeśliby funkcjonalność 1Zpresso modelu np K-plus przenieść do nowego Comandante C60, to czy taka hybryda za 2k nie zrzuciłaby z półek te wszystkie młynki do 3k?

Wszystko zależy od punktu siedzenia.
Jeszcze tak z pól roku temu przygadywałem Skansenowi jak to mając 65 lat spokojnie sobie radzę tym młynkiem Zpresso JX-PRO z mieleniem pod espresso praktycznie wszystkie nowe kawy zaczynałem mielić ręcznym i po tym już wiedziałem jak ustawiać elektryka, wystarczyła jedna 'gorączka" do tego zmiana organizacji pracy i szybko szukałem i kupiłem elektryka.
Tak jak napisałem -wszystko zależy od danej chwili.
Jka

Jurku, miałem na myśli porównanie jakości przemiału tej hybrydy do młynków za ok. 3k, a nie "wadliwości ludzkiego silnika" do napędu ręcznego młynka.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2023, 21:01:26 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi