Autor Wątek: Timemore C3 - krótka recenzja  (Przeczytany 25720 razy)

Offline Połet Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: kawiarka
  • Młynek: nożowy
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #105 dnia: 12 Maj 2023, 23:41:59 »
Tyle zdjęć które można było ująć jednym krótkim 4,9mm. Ale skoro mamy kogoś technicznego miałbym jeszcze jedną prośbę :evil:. Mam możliwość przerobienia oryginalnego pierścienia regulacji na 24 lub 36 klików ale to zależy od tego czego się dowiem. Czy może ktoś zmierzyć średnicę jednego otworu nieprzelotowego, zerknąć na kształt ścianki i sprawdzić czy lejek ma kształt stożka czy jest kulisty?

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #106 dnia: 12 Maj 2023, 23:50:24 »
No to jedziemy:
Dzięki za dokładne zdjęcia. Niby 4,9 mm wszystko mówi, ale jak się zobaczy to przynajmniej widać o co chodzi ;)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #107 dnia: 13 Maj 2023, 11:52:35 »
Tyle zdjęć które można było ująć jednym krótkim 4,9mm. Ale skoro mamy kogoś technicznego miałbym jeszcze jedną prośbę :evil:. Mam możliwość przerobienia oryginalnego pierścienia regulacji na 24 lub 36 klików ale to zależy od tego czego się dowiem. Czy może ktoś zmierzyć średnicę jednego otworu nieprzelotowego, zerknąć na kształt ścianki i sprawdzić czy lejek ma kształt stożka czy jest kulisty?

Może się komuś przyda, a może nie.
Po to jest tyle zdjęc żeby można było sobie zerknąc co kogo tam interesuje, bez zadawania zbędnych pytań.

Nie do końca rozumiem pytanie.
 Chodzi o to żeby kulki wskoczyły/zaskoczyły/zahaczyły, które są pod zakrętka/nakrętką w podkładkę, tam nie ma żadnej tajnej technologii.

W oryginalnej podkładce jest tylko drobny wwiert (na czubek od dlugopisu) + nacięcia, cięzko to nawet nazwac frezem.
Mając oryginalna podkładkę wystarczy sobie wiertełkiem sprawdzić średnicę oryginalnych otworów/wyżłobień  i ot co.

Nie mam pod ręka młynka.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2023, 12:17:56 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Maj 2023, 18:34:24 »
Założyłem upgrade ale nie jest tak łatwo. Nie wymnaża się x2.5
Muszę szukać od nowa.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Maj 2023, 22:34:16 »
Nie zmienia sie przecież skok gwintu, skoro na 6ce bylo ok, ( pół obrotu pokrętłem ?)  to na nowym to też bedzie pól obrotu, czyż nie?
Cyfry i podzialki to już kosmetyka.



Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Maj 2023, 05:57:02 »
Być może się pośpieszylem

Offline elegido Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Timemore Chestnut C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Maj 2023, 15:11:10 »
@NOK7 mógłbyś wyjaśnić jak skalibrowałeś tarczę na punkt 0? Ja się męczę od godziny i albo zero ustawia się na 7.1 albo na 1.2, w zależności jak "wepnę" tarczę. Przy dokręcaniu nakrętki łapie gwint na 7.1 lub na 1.2.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Maj 2023, 20:54:10 »
Ja tylko napiszę, że da się. Mnie też się udało. Z tego co pamiętam, to po odkreceniu nakrętki musisz przekręcić żarno. Nie wiem czy to Tobie w czymś pomoże.

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Maj 2023, 22:47:35 »
@NOK7 mógłbyś wyjaśnić jak skalibrowałeś tarczę na punkt 0? Ja się męczę od godziny i albo zero ustawia się na 7.1 albo na 1.2, w zależności jak "wepnę" tarczę. Przy dokręcaniu nakrętki łapie gwint na 7.1 lub na 1.2.

przyznam sie szczerze, ze bylo w tym sporo przypadku - na poczatku bylo 6.1 wiec po przekreceniu tarczki o 180 stopni trafilem w 0.1, no a potem tak jak napisal @kawosz17 przekrecalem zarno "na czuja" no i po ok. 3-4 probach trafilem...
wydaje mi sie ze trzeba obrocic to zarno tak o 1 lub 2 kliki dalej niz 0
a bardziej obrazowo: jak trafiasz w pozycje np. 1.2 to zapamietujesz gdzie jest to 1.2 i musisz obrocic ta tarczke przeciwnie do ruchu wskazowek zegara zeby w tym samym punkcie wypadla pozycja 11.2 albo 11.1 (czyli o 1 lub 2 kliki dalej niz pozycja 0), zakrecasz nakretke do oporu i sprawdzasz na jakiej pozycji sie zatrzymalo, no i korygujesz az do skutku
aha, przekrecajac tarcze trzymasz os mlynka nieruchomo
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2023, 22:50:26 wysłana przez NOK7 »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #114 dnia: 25 Maj 2023, 07:04:44 »
Hej, a ja mam do Was takie pytanie, po co ustawiacie te zero?
Moze gdzies niedoczytalem, ale przeciez od punktu zerowego do momentu aż zacznie się kręcic luźno żarno jest jeszcze "kilka klików".
 U konkurencji zero point jest jak opadnie raczka.
Czy tylko chodzi o łatwość liczenia, zamiast 6 np 9 klików (strzelam +3 do luznego obrotu żarna)?
Z drugiej strony tak czesto kręcicie tym pokrętłem?
Przepraszam tak sobie gdybam, jak "ustawilem" 1zpresso pod
espresso, to wiem że poruszam sie w okolicy 5 do 6ki i więcej mi nie potrzeba, przestałem się bawić w przestawianie co rusz młynka i tak często nie rozkręcam go już.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #115 dnia: 25 Maj 2023, 07:14:06 »
w moim przypadku chodzi o ułatwienie liczenia
ja uzywam tylko do mielenia pod V60, wiec zmiany grubosci mielenia u mnie tez w wąskim zakresie (na starym krazku 12-13 a teraz 27-33)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #116 dnia: 25 Maj 2023, 09:05:53 »
Ten upgrade ma napisane cyfry, do tego między nimi są kreski, gdzie jest klik. Punkt zero, myślę że jest tylko dla 'sportu'. Na razie zlikwidowałem Eurekę i mielę tylko C3. Pod przelew i espresso. Co chwilę muszę zmieniać. Ważne, że jest powtarzalność.

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #117 dnia: 25 Maj 2023, 16:41:04 »
a bardziej obrazowo: jak trafiasz w pozycje np. 1.2 to zapamietujesz gdzie jest to 1.2 i musisz obrocic ta tarczke przeciwnie do ruchu wskazowek zegara zeby w tym samym punkcie wypadla pozycja 11.2 albo 11.1 (czyli o 1 lub 2 kliki dalej niz pozycja 0), zakrecasz nakretke do oporu i sprawdzasz na jakiej pozycji sie zatrzymalo, no i korygujesz az do skutku
teraz sie dopatrzylem ze podalem zle wartosci - na nowej tarczce powinno byc 19.1 lub 19.2 a nie 11.1 lub 11.2

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Czerwiec 2023, 12:06:21 »

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #119 dnia: 14 Czerwiec 2023, 07:50:31 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi