Autor Wątek: Timemore C3 - krótka recenzja  (Przeczytany 26236 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Maj 2023, 09:30:02 »
@NOK7 dokładnie, o to chodzi. Przez ten otwór, przez który przechodzi oś, są dwa łożyska. To górne, jak oś wypadła to się rozdwoiło. Strzelam, że jest identyczne, jak to dolne. Mam na wzór i mam też obudowę tego uszkodzonego. Może uda się kupić i da radę wymienić.

Nie wiem czy będzie pasować i czy to ten element, znalazłem wątek gdzie koleś podmieniał na to : MR117zz  w młynku timemore slim, cena od 4 zł.


csoo5y0zit281.jpg

615iiWDL+9L.jpg

« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2023, 09:32:19 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Maj 2023, 12:52:08 »
Przepraszam, nie mogę edytować.

Jakby ktoś potrzebował poszerzyć swoją wiedzę odnośnie MINI łożysk  :hihihi:

https://www.nsk.com/common/data/ctrgPdf/bearings/e126h.pdf

HTB1_z9_Kb5YBuNjSspoq6zeNFXas.jpg

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Maj 2023, 13:02:38 »
Młynek naprawiony. Prewencyjnie wymieniłem od razu dwa łożyska. Wymiary 8x12x3.5 Sztuka kosztowała 6.5 polskich złotych.

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Maj 2023, 19:13:03 »
np. jezeli używasz mlynka do mielenia pod espresso i masz oryginalny krazek, to mozesz ustawic np. na klik 7, jezeli Ci nie pasuje to następny klik jest albo 6 albo 8 - czyli masz 3 ustawienia: 6, 7 i 8 - taki przeskok jest duzy i finalnie zadne z ustawien moze nie dawac wlasciwej dla Twoich preferencji smakowych grubosci mielenia

dzisiaj przez przypadek zauwazylem ze w instrukcji C3 jest ostrzeżenie zeby nie mielić ziaren w zakresie 0-6 zeby nie uszkodzic zarna

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Maj 2023, 21:09:50 »
jezeli używasz mlynka do mielenia pod espresso i masz oryginalny krazek, to mozesz ustawic np. na klik 7, jezeli Ci nie pasuje to następny klik jest albo 6 albo 8 - czyli masz 3 ustawienia: 6, 7 i 8 - taki przeskok jest duzy i finalnie zadne z ustawien moze nie dawac wlasciwej dla Twoich preferencji smakowych grubosci mielenia
Można delikatnie korygować dozą.
》tertium non datur《

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Maj 2023, 22:05:32 »
Przeszło mi to przez myśl. Ja mielę na 6 ziarno pod przelew, do espresso

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Maj 2023, 23:35:27 »
jezeli używasz mlynka do mielenia pod espresso i masz oryginalny krazek, to mozesz ustawic np. na klik 7, jezeli Ci nie pasuje to następny klik jest albo 6 albo 8 - czyli masz 3 ustawienia: 6, 7 i 8 - taki przeskok jest duzy i finalnie zadne z ustawien moze nie dawac wlasciwej dla Twoich preferencji smakowych grubosci mielenia
Można delikatnie korygować dozą.

oczywiscie, ze mozna
ale prosba byla o wyjaśnienie co daje nowy krazek (z 30kliknieciami) vs oryginalny (z 12kliknieciami)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Maj 2023, 07:29:13 »
ale prosba byla o wyjaśnienie co daje nowy krazek

Dokładnie to była moja prośba która została mi obrazowo i czytelnie wyjaśniona za co jeszcze raz Dziękuję.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Maj 2023, 09:35:42 »
w instrukcji C3 jest ostrzeżenie zeby nie mielić ziaren w zakresie 0-6 zeby nie uszkodzic zarna
A na jakim kliku można zrobić espresso, tym fabrycznym z 12-toma?
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Maj 2023, 09:47:14 »
Mając ten młynek i coś tam sobie (wcześniej) nim kręcąc, napisałbym tak:
Wiele jak nie bardzo zależało będzie co do niego wsypiemy.
I na jakim sprzęcie to espresso będziemy chcieli uzyskać.

Wiem pokrętne to jest, ale moja niewielka praktyka tak mi to pokazała.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Maj 2023, 10:03:42 »
Ale, na którym kliku starałeś się uzyskać jak najlepsze espresso?
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Maj 2023, 10:16:01 »
Nie pamiętam.
Dwa nie bardzo się w tym rozeznaje i syn mi to ustawiał.
Trzy trwało to tylko kilka chwil(dni).
Cztery nie bardzo byłem zainteresowany wykorzystywaniem tego młynka pod espresso - miałem w tym czasie inny ręczny młynek moim zdaniem bardziej się do tego nadający (stad i moje obecne pytania)
Piątka - ja go kupiłem od razu z przeznaczeniem że będzie mi służył tylko i wyłącznie pod przelewy i tak jest do dzisiaj stoi w szafce :taktak: jako ten zapasowy pod przelewy.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1613
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Maj 2023, 10:45:53 »
Ja mielę jaśniej palone ziarno na 6 kliku, reguluję dozą ale i tak czas ekstrakcji jest dłuższy. Ciemniej paloną pod espresso, nawet i na 8, wyżej nie mielilem. Zamówiłem upgrade, skoro działa, to znacząco się przyda.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Maj 2023, 10:50:02 »
Ja mielę jaśniej palone ziarno na 6 kliku, reguluję dozą ale i tak czas ekstrakcji jest dłuższy. Ciemniej paloną pod espresso, nawet i na 8, wyżej nie mielilem. Zamówiłem upgrade, skoro działa, to znacząco się przyda.
Oki, dzięki.
》tertium non datur《

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Maj 2023, 23:10:32 »
w instrukcji C3 jest ostrzeżenie zeby nie mielić ziaren w zakresie 0-6 zeby nie uszkodzic zarna
A na jakim kliku można zrobić espresso, tym fabrycznym z 12-toma?

@GostRado  Timemore sugeruje mielenie pod espresso na 7 lub 8 kliku - zobacz na zdjecie ponizej - sugerowane zakresy sa nawet wygrawerowane

20230427_205203.jpg

ale w realu to jak zwykle wszystko zalezy od ziarna i indywidualnych preferencji smakowych
np. @kawosz17 napisał ze pod espresso mieli na 6 (w instrukcji timemore zaleca zeby nie mielic w zakresie 0-6 zeby nie uszkodzic zarna...)
mi osobiscie tez sie wydaje ze to ograniczenie az do 6 jest przesadzone (i wcale sie nie dziwie ze @kawosz17  preferuje 6 dla konkretnych ziaren), ale ze uzywam C3 tylko pod V60 to i tak nie potrzebuje tak drobno mielic tym mlynkiem


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi