Autor Wątek: Wilfa uniform  (Przeczytany 9346 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Luty 2023, 20:39:11 »
@nowicjusz  W Wilfie jest o tyle prostsze, że tam nic się nie brudzi, nie podskakują ziarna i sam się wyłącza, jako jedyny. Więc ustawiasz grubość, wrzucasz ziarna i włączasz. Na wylocie masz od 0 do 0,2 g retencji bez psikania dmuchania itp. Możesz założyć przykrywkę, ale nie  musisz, bo ziarna nie wyskakują górą.  Jak zmieli, to sam się wyłącza, po jakichś 10 sekundach.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2023, 20:42:51 wysłana przez krystians »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Luty 2023, 21:02:34 »
@nowicjusz  W Wilfie jest o tyle prostsze, że tam nic się nie brudzi, nie podskakują ziarna i sam się wyłącza, jako jedyny. Więc ustawiasz grubość, wrzucasz ziarna i włączasz. Na wylocie masz od 0 do 0,2 g retencji bez psikania dmuchania itp. Możesz założyć przykrywkę, ale nie  musisz, bo ziarna nie wyskakują górą.  Jak zmieli, to sam się wyłącza, po jakichś 10 sekundach.


Teoretycznie Ode też sam sie wyłącza ;)
Chociaż ktoś tam pisał, że miał problemy po wymianie żaren na SSP.

"Quiet grinding and automatic stop"

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Luty 2023, 21:04:44 »
To może coś pomyliłem, bo z Ode najmniej czasu spędziłem, wydawało mi się, że trzeba go wyłączyć. Może to tylko pierwsza wersja się nie wyłącza albo ja nie zauważyłem.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Luty 2023, 21:29:52 »
Mam wilfe od wczoraj, póki co jestem nią zachwycony. Praktycznie zero elektrostatyki, nie się nie rozsypuje dookoła, wszędzie czyściutko. Pojemnik niby duży, ale łatwo przesypać kawę bo nie przykleja się. I okazało się że nie jest wcale taki głośny. Obsługa banalna, do moich potrzeb (cold brew, drip, french press, kawiarka, cupping) idealny młynek. I 5 lat gwarancji to też coś fajnego.

Offline tomazi78

  • Wiadomości: 6
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Luty 2023, 20:13:38 »
W temacie tego młynka Wilfa Uniform - czy są jakieś różnice techniczne lub w sterowaniu, aplikacji, itd. między tym, który posiada wagę, a tym który jej nie posiada?
I druga sprawa, czy rzeczywiście ten czas mielenia jest taki uciążliwy i czy tylko dotyczy przemiału do espresso, a przy grubszej granulacji jest znośny (ten czas)?
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2023, 20:24:29 wysłana przez tomazi78 »

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty 2023, 08:21:29 »
W temacie tego młynka Wilfa Uniform - czy są jakieś różnice techniczne lub w sterowaniu, aplikacji, itd. między tym, który posiada wagę, a tym który jej nie posiada?
I druga sprawa, czy rzeczywiście ten czas mielenia jest taki uciążliwy i czy tylko dotyczy przemiału do espresso, a przy grubszej granulacji jest znośny (ten czas)?

Nie ma żadnych różnic. Jedynie estetyczne (czarny ma tendencję do odpryskiwania lakieru ;)). Relatywnie mieli dość długo, ale zgaduję że znajdziesz w tym czasie coś do roboty. Ja przygotowuję dripper, filtr itd. Czyli jak stoisz i mierzysz ze stoperem to pewnie to robi wrażenie, jak szykujesz kawę to nie ma to znaczenia.


Offline tomazi78

  • Wiadomości: 6
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Luty 2023, 10:02:29 »
@Hutriel ile czasu używasz? Zmieniłbyś na coś innego? Oczywiście wiadomo, że zawsze można mieć lepszy, ale tak w granicach rozsądku, czy jesteś z czegoś niezadowolony, a mógłbyś mieć w tej półce cenowej coś "lepszego"?

Dawid1144

  • Gość
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Luty 2023, 10:51:30 »
W temacie tego młynka Wilfa Uniform - czy są jakieś różnice techniczne lub w sterowaniu, aplikacji, itd. między tym, który posiada wagę, a tym który jej nie posiada?
I druga sprawa, czy rzeczywiście ten czas mielenia jest taki uciążliwy i czy tylko dotyczy przemiału do espresso, a przy grubszej granulacji jest znośny (ten czas)?

Nie ma żadnych różnic. Jedynie estetyczne (czarny ma tendencję do odpryskiwania lakieru ;)). Relatywnie mieli dość długo, ale zgaduję że znajdziesz w tym czasie coś do roboty. Ja przygotowuję dripper, filtr itd. Czyli jak stoisz i mierzysz ze stoperem to pewnie to robi wrażenie, jak szykujesz kawę to nie ma to znaczenia.



Dokladnie. Ja wrzucam kawę do młynka a w tym czasie szykuje sobie resztę rzeczy. Dom to nie kawiarnia ze jest pośpiech :)

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Luty 2023, 16:50:42 »
@Hutriel ile czasu używasz? Zmieniłbyś na coś innego? Oczywiście wiadomo, że zawsze można mieć lepszy, ale tak w granicach rozsądku, czy jesteś z czegoś niezadowolony, a mógłbyś mieć w tej półce cenowej coś "lepszego"?
Do moich zastosowań: dripy weekendami plus duży przelewy z Moccamastera w tygodniu, to jest to wszystko czego potrzebuję. Wcześniej używałem ręcznego młynka (pierwszy Kazak Tura od Valerie go), a jeszcze wcześniej Wilfy Svart i teraz jestem bardzo zadowolony. Tak jak pisałem kiedyś, swój młynek doposażyłem w nowszą wersję wagi (ta bez timera do dripa to trochę słaba opcja) i mam teraz schludnie, czysto i oszczędnie z miejscem. Młynek kupowałem tu a forum i uważam że w cenie grubo poniżej 1000 zł to naprawdę super opcja.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Kwiecień 2023, 14:47:01 »
Dziś próbowałem przestawić, a tu skala zaczęła uciekać.
https://photos.app.goo.gl/ddgzpTAUwAzNVf4f9

Ktoś miał podobny problem?
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2023, 14:53:18 wysłana przez krystians »

Offline Mikello Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso Dream PID, AP, FP, V60, Origami, Chemex, phin, dżezwa
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Wilfa Uniform, Comandante C40 MK4, Rhinowares
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Kwiecień 2023, 10:32:03 »
Miałem identyczny problem w czarnej wersji młynka (z wagą). Zewnętrzny metalowy pierścień sklejony jest z plastikowym hopperem wątpliwej jakości klejem, który po czasie puścił. Konieczne było podklejenie hoppera w ustawieniu "0".

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Kwiecień 2023, 22:26:26 »
Nie wyraziłem się precyzyjnie. U mnie nie odkleiło się, ale farba schodzi (ucieka).

Offline swistak Mężczyzna

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Flair 58, Lelit Grace PL81T, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Maj 2023, 22:01:18 »
Rozważam zakup tego młynka żeby zastąpił mojego Comandante bo jednak mielenie ręczne bywa uciążliwe. Czy ktoś z Was porównywał kawę z obu tych młynków? Wiem, że żarna zupełnie inne, ale podejrzewam, że przemiał podobnej jakości.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wilfa uniform
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Maj 2023, 22:23:42 »
Uniform jest spoko, ja ostatnio Kinu używam praktycznie tylko do espresso albo jak chcę znaleźć odpowiedni przemiał na Uniformie. Możesz jeszcze rozważyć Fellow Ode 1.1 w podobnej cenie.
Nie wiem jak z Comandante, ale jak porównywałem z Kinu to w cuppingu trudno wyczuć różnice. Są na niektórych kawach minimalne, ale jest to takie dzielenie włosa na czworo. 

W kwestii schodzenia farby, to przeszukiwałem internet i nie znalazłem za bardzo takich przypadków, jednak sprzedawca zachował się bardzo w porządku i muszę tu podziękować Konesso i @Michałowi

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi