Autor Wątek: Eureka ATOM Specialty 65  (Przeczytany 4352 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1126
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Październik 2023, 17:59:15 »
Jak tu będzie wytrzymać 2 miesiące? :-\ Aktualnie używam Comandante i chciało by się przesiąść już na elektryczny. Baratzy nie używam, bo jest niedokładna, a ja się dopiero uczę robić espresso i szkoda mi czasu i energii na niedokładne przemiały.

To może sprzedam Ci dwumiesięczny Atom Specialty 65? Przemiał super  :ok: a ja „wskoczę” na Mezzera  :Bicz:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Październik 2023, 22:41:21 »
To może sprzedam Ci dwumiesięczny Atom Specialty 65? Przemiał super  :ok: a ja „wskoczę” na Mezzera  :Bicz:
Widzę że szybko Ci się znudził.😁

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopad 2023, 10:48:37 »
To może sprzedam Ci dwumiesięczny Atom Specialty 65? Przemiał super   a ja „wskoczę” na Mezzera 
Nie mówię nie. Zwłaszcza jak cena będzie atrakcyjna :) Jednak jeszcze trochę zaczekam. Szykuje się parę nowości zwłaszcza z funkcją ważenia, więc poczekam na opinie pierwszych forumowiczów, którzy je kupią. Ale w sumie się zastanawiam - co mi za różnica czy odczytam wprost wagę w gramach czy czas adekwatny do tej wagi. No chyba to żaden problem? Zobaczymy o ile ta funkcja wagi podniesie cenę młynka. Tak że na razie obie opcje - z wagą lub bez są w grze.
A na Comandante znalazłem sposób - wkrętarka+klucz nasadowy 5,5 mm :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopad 2023, 11:42:07 »
Wydaje mi się, że w przypadku zastosowań domowych funkcja ważenia jest zbędnym wydatkiem. To rozwiązanie na pewno mocno podbije cenę młynka co w przypadku kilku kaw dziennie raczej nie ma wiele sensu. W kawiarni to owszem, super sprawa, ale do domu? Waga i tak jest zawsze pod ręką więc równie dobrze mogę z niej skorzystać.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad 2023, 12:46:08 »
Wydaje mi się, że w przypadku zastosowań domowych funkcja ważenia jest zbędnym wydatkiem. To rozwiązanie na pewno mocno podbije cenę młynka co w przypadku kilku kaw dziennie raczej nie ma wiele sensu. W kawiarni to owszem, super sprawa, ale do domu? Waga i tak jest zawsze pod ręką więc równie dobrze mogę z niej skorzystać.
Jeżeli by mi pasowała zabawa z ważeniem za każdym razem to wybrałbym młynek SD a nie on demand. 😉 Ekspres czasami używa też żona i dla niej ma być jak najprościej i najszybciej, ona z wagą nie bawi się wogóle, więc jakbym ustawił jej wagę a nie czas mielenia jak ma teraz było by dalej łatwo i szybko ale dokładniej.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad 2023, 14:44:43 »
Swoje plusy to na pewno ma, nie ma co ukrywać 😉 Jeśli dla kogoś liczy się wygoda i jest gotów do tego dopłacić to nic tylko brać.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1126
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2023, 21:32:53 »
To może sprzedam Ci dwumiesięczny Atom Specialty 65? Przemiał super   a ja „wskoczę” na Mezzera 
Nie mówię nie. Zwłaszcza jak cena będzie atrakcyjna :) Jednak jeszcze trochę zaczekam. Szykuje się parę nowości zwłaszcza z funkcją ważenia, więc poczekam na opinie pierwszych forumowiczów, którzy je kupią. Ale w sumie się zastanawiam - co mi za różnica czy odczytam wprost wagę w gramach czy czas adekwatny do tej wagi. No chyba to żaden problem? Zobaczymy o ile ta funkcja wagi podniesie cenę młynka. Tak że na razie obie opcje - z wagą lub bez są w grze.
A na Comandante znalazłem sposób - wkrętarka+klucz nasadowy 5,5 mm :)

A tak na poważnie to obaj zaczekamy, mnie interesuje młynek z wagą ze względów komercyjnego jego zastosowania. A w domu przy okazji. Czekam aż będzie u dystrybutora, ma być jeszcze w tym roku, czyli już niedługo.  Przetestuję i podejmę decyzję. Ze Specialty 65 szkoda mi się szybko rozstawać, bo to dobry młynek w rozsądnej cenie.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2023, 21:35:36 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad 2023, 16:18:02 »
Widzieliście? Na coffeedesk bardzo duża obniżka na Eureka Atom specjalty 75e, z 5199 na 3680,90. To aktualnie taniej niż Atom 65e. Ciekawe dlaczego taka przecena właśnie na ten model?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Listopad 2023, 22:00:13 »
Widzę dużo przecen na różne Atomy na zagranicznych stronach też, chyba robią miejsce na nowe modele. ;)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Eureka ATOM Specialty 65
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Listopad 2023, 13:08:44 »
Zaczynają pojawiać się Atomy W 65 na stronach, link do sklepu gdzie ceny ogólnie wysokie ale nawet porównując u nich do zwykłych Atomów to niestety  cena W 65 z kosmosu, mam nadzieję że z czasem po pierwszym rzucie spadną do granicy przyzwoitości.  kawka
https://coffeecoachingclub.ch/en/products/eureka-atom-65w-grind-by-weight-schwarz-matt

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi