Autor Wątek: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?  (Przeczytany 16511 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« dnia: 30 Maj 2019, 09:48:32 »
Kawowe aromaty to ostatnio gorący temat na forum. Podzielcie się, proszę, spostrzeżeniami, jak najlepiej podejść do rozpoznawania aromatów w kawie i jak utrwalać te umiejętności.

RadoGost

  • Gość
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2019, 10:05:26 »
 :brawa: :brawa: :brawa: Nieodzowny temat dla kawoszy, a tacy jak ja, z chęcią może się czegoś nauczymy.

Panie profesorze @WS, czekamy na efektywne przekazanie wiedzy w tym temacie  :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2019, 10:20:08 »
Migdały, kakao, gorzka czekolada czy marcepan to dość łatwe elementy do zdobycia. Wystarczy kupić w sklepie jako testowe aromaty/smaki i spróbować je odnaleźć w espresso.
Dla mnie trudniej jest odróżnić w przelewach np czerwona poprzeczkę o rabrbaru czy żurawiny. Te owoce niestety dopiero rosną na krzaczku, nie są dostępne świeże przez cały rok jak czekolada migdały itp.

RadoGost

  • Gość
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2019, 10:24:22 »
Najpierw podstawy! @WS od czego taki indolent jak ja smakowy ma zacząć naukę?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2019, 10:36:55 »
Jeśli mogę wtrącić swoje dwa grosze, to zdaje się, że bycie ciekawskim tu popłaca. Można kupować minimalne ilości różnych owoców czy warzyw i po prostu próbować.

Usłyszałem od trenera baristów radę żeby próbować na ślepo i robić notatki co się czuje. Potem dopiero sprawdzać co to jest i łączyć te doświadczenia zmysłowe z nazwą próbując ponownie. 


kto nie ma problemów z zatkanym nosem/zatokami.

Masz coś konkretnego na myśli? Jakieś własne doświadczenia? Ja mam wrażenie, że wiele mnie omija przez mocno zatkane zatoki.
Własne doświadczenie mam takie, że z powodu wirusa zatok straciłem całkowicie węch na dwa tygodnie. Mogę powiedzieć, że nie zdawałem sobie sprawy jak dużo z tego co czujemy spożywając jest zapachem.

Różne infekcje, alergie, problemy z przegrodą czy przebywanie w otoczeniu gdzie przez długi czas jesteśmy wystawienie na działanie silnych zapachów, mogą mieć wpływ na wrażliwość węchu. 
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2019, 10:55:25 wysłana przez krystians »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2019, 10:47:15 »
Pomyślałem, że warto umieścić w tym wątku. Koło smakow/zapachów występujących w kawie.

https://www.scanews.coffee/wp-content/uploads/2016/01/SCAA_FlavorWheel.01.18.15.jpg

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj 2019, 10:52:56 »
Myślę, że każdy ( prawie?) te aromaty wyczuwa ale nie każdy potrafi je nazwać. Najłatwiej jest w przypadku, kiedy trafiamy na bardzo wyrazistą kawę, w której dominuje jeden smak. Za przykład może posłużyć choćby słynna porzeczkowa Kenia. Gorzej jak te aromaty są ze sobą wymieszane w mniej więcej równym stopniu a sama kawa jakby nieco mniej wyrazista. To tak, jakby do blendera dodać równe porcje porzeczek, jagód, malin, jabłek, rabarbaru, wiśni, truskawek, melonów, brzoskwiń i czego tam dusza zapragnie. Następnie zmiksować i spróbować powstałej pulpy. Większość określi ten smak, nie wnikając w szczegóły jako kwaskowato owocowy :) Ni pies ni wydra  :mrgreen:
Kiedy mamy otwarte dwa lub więcej opakowań z różnymi kawami i popijamy je naprzemiennie to doskonale przecież rozpoznajemy różnice między nimi. Problem jest tylko z nazewnictwem. Poza tym aby wiedzieć, że nasza kawa smakuje jak longan, rambutan, liczi, babako, karambola itp warto by ich najpierw spróbować  ;)
http://www.sladamiprzodkow.pl/zdrowy-styl-zycia-porady-odchudzanie-fitness-uroda/egzotyczny-kalendarz-owocow-i-warzyw-tropikalnych-na-styczen-grafika/
Problem zaczyna się wtedy, kiedy kojarzymy jedynie jak smakują: pizza, hamburgery i frytki  :mrgreen:

« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2019, 11:16:51 wysłana przez Pawcio »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj 2019, 10:56:27 »
Najpierw podstawy! @WS od czego taki indolent jak ja smakowy ma zacząć naukę?

Czasami warto znać własne miejsce w szeregu (myślę o sobie). Fajnie jakby Ela trochę zaangażowała się w ten wątek.

Off-Topic:
chamburgery

Ciekawe dla kogo są przeznaczone te burgery :)?
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2019, 10:59:12 wysłana przez WS »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj 2019, 11:00:26 »
Oj tam, podziel się własnymi doświadczeniami, nie musisz mówić z piedestału przecież. ;)
Swoją drogą ponoć @Elka jakieś prace badawcze ekstrakcyjno-sensoryczne prowadziła ostatnimi czasy. Może z nami podzieli się jakimiś ciekawymi informacjami przy okazji. :)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2019, 11:07:39 wysłana przez krystians »

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj 2019, 11:32:22 »
Unikam cukru oraz ostrych rzeczy i np dla mnie witamina C w prochu czy sok z cytryny jest słodki  :mrgreen:
To co wydawało mi się być miętą, okazało się później różą, pierwsze wrażenie może być mylące, czasem dojdziemy do tego co nam to przypomina, czasem nie.
¯\_(ツ)_/¯

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj 2019, 11:51:38 »
A ja uwielbiam ostre potrawy. Włącznie z próbowaniem najostrzejszych sosów papryczkowych. Jak one pachną!

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2019, 12:20:00 »
Jak one pachną!
Ostro, zapach ostrej papryki tak samo powoduje wilgotny nos i łzawienie.

Zapach nie ma decydującego znaczenia, ale ze 40% wpływa na smak. Teraz nie powiem ile to jest dokładnie, ponieważ to zostało zbadane, ale jest to znaczący wpływ. W ludzki sposób pokazują to dokumenty BBC. 

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2019, 12:25:24 »
Jeśli nie wetknie się do nosa, to właśnie zapach nie wydaje mi się ostry, raczej ciężki, kwaskowy i bogaty bo składa się z na ogół z wielu odmian papryczek.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2019, 12:39:52 »
To są Twoje odczucia, ponieważ jadasz je regularnie. Ja okazjonalnie, ale wystarczy mi sam zapach, aby przewidzieć jak będzie bolało.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawowa sensoryka, jak ją ugryźć?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2019, 12:58:23 »
Musiałbyś powąchać taki sos, bo mam wrażenie, że o różnych produktach mówimy. Dobrej jakości sos z najostrzejszych papryczek, to jest coś innego niż zwykły ostry sos z marketu. Tak jak porównać zwykłą kawę marketową i świeżo wypalane ziarna wysokiej jakości. Po zmieleniu obie będą pachnieć intensywnie, jednak zwykła kawa marketowa ma dość proste aromaty związane głównie z procesem wypalenia, a świeża, wysokiej jakości kawa, nie za mocno wypalona, będzie mieć dużo bogatszy wachlarz  aromatów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi