Autor Wątek: Automat z mocnym naciskiem na kawy mleczne  (Przeczytany 1838 razy)

Offline PatLove

  • Wiadomości: 2
Automat z mocnym naciskiem na kawy mleczne
« dnia: 19 Styczeń 2022, 18:44:15 »
Cześć,
Do tej pory, przez 7 lat używałem DeLonghi Perfecta Capuccino i okazjonalnie Jury J9. O ile DeLong kawę czarną robił całkiem przyzwoitą, choć do Jury i tak mu brakowało, o tyle kawy mleczne z J9, to już kilka „klas” wyżej.
Moje DeLonghi zrobiło do tej pory 7300 kaw, w tym ponad 4500 mlecznych i raz już było w naprawie. Tym razem na pewno też da się je naprawić bo jedynie nie pobiera mleka z dzbanka ale ta sama usterka była 3 lata temu i za naprawę zapłaciłem jakoś ok 500pln więc teraz byłoby podobnie albo pewnie 15-20% więcej ze względu na wzrost cen wszystkiego. Sęk w tym, że nie wiem czy chcę kolejny raz naprawiać ten ekspres i wydawać kolejne 500-600pln, bo wiem, że kawy mleczne, na których bazuję nie są jego najmocniejszą stroną przez system spieniania mleka w dzbanku, czyli tak, jak dla każdego DeLonghi. Wiem również, że kawy zarówno mleczne, jak i czarne z takiej J9tki, to zupełnie inna liga i Jura nawet z mleka owsianego potrafi zrobić tak gęstą pianę, o której DeLong z normalnego mleka 3,2% może jedynie pomarzyć... 

Zależy mi na kwach mlecznych więc kolejne DeLonghi odpada bo przez system w dzbanku, to nie ta klasa spieniania mleka praktycznie niezależnie od modelu (chyba że się mylę?). Czy brak możliwości demontażu bloku zaparzającego w Jurze to aż taki minus?
J9, z której mam okazję pojąć kawę ma już chyba z 9 lat, jest regularnie serwisowana, czyszczona i cały czas ma się dobrze ale jak wygląda w niej blok zaparzający tego nie wiem...

Możecie polecić jakiś ekspres, automat, one touch do kaw mlecznych?
Z reguły 4 kawy dziennie, okazjonalnie do 10-12.

Myślałem o Nivona 790 lub Jura E8, a może coś innego?
Nie uparłem się na Jurę, J9tke znam ale to raczej nie ten budżet, czy E8ka to nadal będzie "pełnokrwista" Jura? Pytam bo słyszałem opinie, że to już nie jest ta sama Jura co 10, czy kilkanaście lat temu albo że jeżeli chcę Jurę, to tylko i wyłącznie wysoki model, Z10, J90, J6, ewentualnie S8, a jak rozważam jakikolwiek niższy, to lepiej właśnie np Nivonę i stąd mój pomysł na 790tkę.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 19:28:29 wysłana przez PatLove »

Offline tres8

  • Wiadomości: 14
Odp: Automat z mocnym naciskiem na kawy mleczne
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2022, 10:14:48 »
Również się zastanawiam nad Jurą E8. Oglądając go na żywo można odnieść wrażenie, że materiały użyte do produkcji nie są najwyższej jakości. Ale model S8 nie różni się wiele pod tym względem. Model E8 (EB) ma za to najnowszy młynek co przemawia za tym modelem.
Kolejną kwestią jest cena. Model E8 kosztuje w Polsce 5,5 tys zł. Co jest sporą kwotą. Ale już w Niemczech można go kupić za ok. 4,2 tys zł z wysyłką do polski. Gwarancja działa bez problemu w Polsce (jest to 24 miesiące zamiast 25 miesięcy).

Offline PatLove

  • Wiadomości: 2
Odp: Automat z mocnym naciskiem na kawy mleczne
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2022, 11:32:36 »
Z tego co się dowiedziałem, to E8 oraz niższe modele są produkowane w Portugalii, te wyższe w Szwajcarii ale nie wiem czy ma to wpływ na sam produkt.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi