Autor Wątek: Ekspres do 500 zł  (Przeczytany 16698 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudzień 2017, 23:31:58 »
Za tysiaka możesz próbować coś szukać ;) Choć jak piją kubki to IMO ekspres ciśnieniowy odpada, bo się to mija z celem. Gdybyś chciał całkiem po taniości... Ja bym wziął KM3873 i french pressa + zapas dobrej kawy. Na kubek to najprostsza metoda, jeśli nie mają zamiaru smakować kawy(chyba że zacznie smakować, no to wtedy można pomyśleć o czymś innym).

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Grudzień 2017, 08:43:06 »
Moja propozycja to przede wszystkim młynek np. Nivona lub Wilfa
Do tego Aeropress, French press lub duża kawiarka. Chyba że jesteś w stanie coś dorzucić kasy to może @Janusz znajdzie jakiś ciekawy komplet po taniości :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Grudzień 2017, 10:32:42 »
Powtórzę to co już jest wyżej napisane - ekspres ciśnieniowy (bez znaczenia czy automat czy kolba) jest najgorszym i jednocześnie najdroższym sposobem na duży kubek kawy. Za wyjątkiem sytuacji kiedy 80% pojemności tego kubka zajmuje mleko.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień 2017, 16:06:34 »
Weź tłumacz...
 :picardpalm:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Grudzień 2017, 18:31:58 »
Dzięki wszystkim za pomoc, sporo mi rozjaśniliście. Doszedłem do wniosku, że nie ma co się bawić, w młynki, ekspresy przelewowe, czy inne drippery. Jeśli rodzice mają sprawdzić, czy lepsza kawa im odpowiada i czy smakują im inne typy kawy, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie automatu, szczególnie że ojciec pija tylko kawę z mlekiem. Trochę nadszarpnąłem budżet, ale postanowiłem, że kupię im automat za ok. 2000 zł. Myślę, że z tym już sobie poradzę, ponieważ jest sporo tematów o ekspresach za takie pieniądze. Mam nadzieję, że to dobry pomysł :)
Jeszcze raz, dzięki!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Grudzień 2017, 18:38:55 »
Przecież mieli kolbę, zła droga automat.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Grudzień 2017, 18:41:31 »
ekspres ciśnieniowy (automat czy kolba) jest najgorszym i jednocześnie najdroższym sposobem na duży kubek kawy
sporo mi rozjaśniliście. nie ma co się bawić, w młynki (...) najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie automatu

 :lol2:

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Grudzień 2017, 19:02:30 »
Mieli kolbę za niecałe 200 zł, która po niecałych 3 latach im się rozpadła. Teraz to już kompletnie niektórych nie rozumiem. Rodzice zawsze pili kubek kawy, bo tak im było wygodniej i nie mieli jak zrobić innych typów kawy. Pomyślałem, że z automatem spróbują czegoś nowego. Podniosłem budżet do 2000 zł i nadal to zły wybór?  Duży kubek kawy, to był efekt braku sprzętu, na którym by można by było testować coś nowego.

Może opiszę jak ja was zrozumiałem:
- kobla za 300 zł to zły pomysł, bo robi słabą kawę i nie nadaje się do kubków
- do kubka wystarczy w miarę dobry ekspres przelewowy + dobry młynek
- chcę, by rodzice spróbowali nowych typów kawy, to automat nadal zły.

To w zasadzie po co komu automat? Chyba, że automat nie służy do próbowania nowych kaw, a jedynie automatyzuje cały proces, ale nadal wychodzi to samo, co z ekspresu przelewowego za 200 zł?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Grudzień 2017, 19:08:32 »
Ze źle ustawionego automatu, a tak będzie przy braku wiedzy, wychodzi to samo co z pseudociśnieniowego za 200zł Tylko jedno zero trzeba wydać więcej.

Aby próbować innych form kaw najlepiej wybrać się do dobrej kawiarni. A w domu pic to co najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Do nich zaś dobrać sprzęt, nie na odwrót.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Grudzień 2017, 19:21:34 »
Za taką kwotę 2000 z nowych wybrałbym np.Basica i ręczny Timemore + 1kg dobrej kawy.  Wolałbym jednak używany zestaw. Gaggie Clasic i Fiorenzato F4. Tylko też trzeba trochę wiedzy w temacie zdobyć.

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Grudzień 2017, 19:36:45 »
Przeczytałem kilka poradników na tym forum, szczególnie pomógł mi ten z głównej strony. Posiedziałem, podliczyłem i wyszło mi ponad 1000 zł za w miarę dobry młynek i dobry ekspres przelewowy. Tylko tu się pojawił problem z mlekiem - zacząłem czytać o tym więcej i uznałem, dobrym wyborem będzie ekspres automatyczny z podajnikiem do mleka. Ojciec mówił, że czasami im brakuje "małej, mocnej", a dolewanie mleka do kubka z kawą to nie to samo co z ekspresu. Oczywiście powiedziałem mu o dripperze, french pressie itd. Powiedział, że to też dobry pomysł, ale nie wie, jak to będzie w praktyce (pewnie by przez jakiś czas z tego korzystali, ale prędzej, czy później przeszliby na ekspres) i raczej chcą iść w stronę automatu, ale ich na to nie stać, więc pewnie zostaną przy kubku.

Nie wiem, może nadal się mylę, ale jednak wydaje mi się, że warto trochę dopłacić i kupić automat, nawet dla samej wygody.

Chyba, że znajdę dobry automat/ekspres, który by ładnie wymieszał kawę z mlekiem za powiedzmy 1500 zł, a za resztę kupiłbym młynek. Ojciec chce kupić kilka kaw, ma na to  ok. 300 zł, a może i trochę więcej.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2017, 19:39:42 wysłana przez Frexor »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Grudzień 2017, 22:41:36 »
Przeczytałem kilka poradników na tym forum, szczególnie pomógł mi ten z głównej strony.
A gdzie tam przeczytałeś, że automat nadaje się do kubka czarnej kawy? Bo ja tam nic takiego nie napisałem.

Offline Frexor

  • Wiadomości: 15
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Grudzień 2017, 23:16:09 »
Fakt, może źle coś ująłem. Chodziło mi o espresso, tego teraz rodzicom brakuje. Jednak ojciec najbardziej chce mieć możliwość robienia mlecznych kaw, matka też je lubi. Spodobała im się też funkcja One Touch.
Dzisiaj oglądałem Siemensa EQ.5 TE515201RW - kosztuje niecałe 1900 zł, również zastanawiam się nad ekspresem "Melitta Caffeo Solo & Perfect Milk". No i oczywiście ciągle przeglądam i porównuje ekspresy przelewowe + młynki. Pewnie taki zestaw bym kupił, ale rodzice wolą ekspres automatyczny. Chcę im po prostu pokazać plusy i minusy (oczywiście w miarę możliwości) automatów i zestawów ekspres przelewowy + młynek. Sami wybiorą to, co im bardziej się podoba/odpowiada, a ja tylko zapłacę. Nie chcę ich do niczego zmuszać, nawet jeśli podjęliby według mnie, czy was złą decyzję.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Grudzień 2017, 00:51:10 »
Nie wiem, czy wziołeś pod uwagę koszty utrzymania automatu.
Ja żadnego ekspresu nie mam, ale czytałem, że roczny koszt utrzymania(środki do regularnego czyszczenia, odkamieniania itp) to ok. 700 złotych  :wow2:.
Na dodatek, automat to skomplikowane urządzenie. Zacznie się psuć.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres do 500 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Grudzień 2017, 08:09:09 »
Nie ma sensu nikogo na siłę przekonywać, jeśli głównym celem jest funkcja one touch to może niech tak zostanie. Taki automat to godny prezent jak by nie patrzeć. W sytuacji kiedy użytkownik i tak nastawia się na kupowanie kaw marketowych zapewne nawet automat pozwoli na nastawy które pozwolą wybrać najbardziej pożądany z dostępnych smaków napoju, ja osobiście kompletnie nie jestem przekonany ani do automatów ani do przelewów ale pamiętajmy że jeśli się kupi raz, drugi, trzeci kawę z biedronki i nie pije innej to pewnie z czasem przyzwyczaimy się do jej walorów i zacznie nam w efekcie smakować. Pytanie czy wydając tą kasę trafisz w gusta obdarowanych.   

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi