Autor Wątek: Ekspres marzeń do domu  (Przeczytany 7250 razy)

Offline kuguar

Odp: Ekspres marzeń do domu
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Czerwiec 2024, 11:57:57 »
zakupione, nie tylko wymarzone
i jak się rzeczywistość ma/miała do marzeń?

Cytuj (zaznaczone)
z technologią opartą na silniku odrzutowym
tu jest dopiero pole do marketingu, Delonghi z 20 barami się chowa, tu chyba ze 120 :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2024, 12:00:07 wysłana przez kuguar »

Online Fux Mężczyzna

• Global Moderator
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Czerwiec 2024, 12:04:00 »
to na dzień dzisiejszy

Dzisiaj. Wczoraj. Jutro.
😉
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Heniutek Mężczyzna

• Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Czerwiec 2024, 14:02:55 »
zakupione, nie tylko wymarzone
i jak się rzeczywistość ma/miała do marzeń?

Cytuj (zaznaczone)
z technologią opartą na silniku odrzutowym
tu jest dopiero pole do marketingu, Delonghi z 20 barami się chowa, tu chyba ze 120 :)

Ciekaw jestem jak urządzenie sprawuje się w codziennym użytkowaniu ( czyszczenie/konserwacja) czy posiadanie to to bardziej jako ciekawostka i troche fanaberia?!

Urządzenie wstępnie kosztowało niecałe 300 funtów, dzisiaj już bliżej 400 funtów , a dystrybutorzy mają po 2,5 kafla PLN-ów, srogo i drogo...

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Boby_brown

• Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Czerwiec 2024, 19:24:15 »
Marzenia i rzeczywistość. Przez ostatnie dwa lata moje marzenia ewoluowały pod wpływem przeczytanej wiedzy z jednej strony i kolejno kupowanych urządzeń z drugiej. Na początku wiedziałem, że chcę taką maszynę, która robi "prawdziwe espresso" - takie jak w kawiarni. Nie jakieś coś, wszystko mające, super hiper z Media Markt. Piłem kawę z takich automatów w kilku biurach jako pracownik czy jako gość i zawsze daleko jej było do espresso z prawdziwego zdarzenia.
Dwa lata temu moja wiedza nt maszyn do robienia espresso była bardzo powierzchowna. Właściwie to na pewno wiedziałem tylko, że "espresso" z włoskiego znaczy "pod ciśnieniem". Nawet myślałem, że w kawiarce Bialetti też powstaje espresso. 😁 Wszakże kawa wylewa się z niej pod ciśnieniem. 😁
Takie jak w kawiarni. Wiedziałem jak smakuje. Ale nie miałem zielonego pojęcia jak się je robi i czym je robić najlepiej. Jak zapewne większość z Was, nie mając zbyt wiele wiedzy zadawałem sobie pytanie:
Co i za ile kupić żeby zadowolić "wewnętrznego smakosza"?
Na początku wybór padł na La Pavoni, bo przeczytałem, że to jest w najczystszej formie maszyna do espresso - dźwigniowa, no i to jest protoplasta kawiarnianych ekspresów.  Ostatecznie jednak kupiłem Cafelat Robot - ta sama zasada działania - dźwignia, a cena o połowę niższa. Szybko jednak uznałem, że oddzielne grzanie wody, potem nalewanie jej do portafiltra do każdego espresso, pilnowanie temperatury, pilnowanie ciśnienia podczas ręcznego wyciskania espresso - to wszystko nie dla mnie.
Wtedy moją uwagę przykuł 9Barista - małe, sprytne urządzenie wielkością i kształtem przypominające kawiarkę. Tak jak kawiarkę stawiamy go na kuchence gazowej, elektrycznej lub indukcyjnej. Jednak inaczej niż kawiarka jest tak skonstruowany, że po paru minutach podgrzewania wytwarza ciśnienie 9 bar,  doprowadza temperaturę wody do 93°C i następnie w ciągu 30 sekund wyciska ok 35 ml najprawdziwszego espresso.
W sumie to bardzo zmyślne urządzenie i bajecznie proste w obsłudze. Wystarczy tylko napełnić je wodą i zmieloną kawą i postawić na kuchence, a reszta "robi się sama" - ciśnienie, temperatura, czas ekstrakcji i ilość uzyskanego espresso - wszystko to "robi się samo".
Po zakończeniu ekstrakcji lub przed kolejnym użyciem maszynkę trzeba rozłożyć, wyrzucić fusy i przepłukać. Proste czynności. Bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Byłem z niej bardzo zadowolony, ale...
....
Ale po roku kupiłem La Marzocco Linea Micra. Ale to temat na - być może - następny wpis.

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Czerwiec 2024, 08:13:48 »
Tylko Francuzi mają "ekspresso"  :hihihi:
》tertium non datur《

Offline uno_momento

• Ekspres: LM Micra, Jura Ena 8
  • Młynek: C40 Red Clix, Niche Zero
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Czerwiec 2024, 09:25:52 »
Tylko BMW i silnik B58 😂

Potwierdzam, mam i polecam, w budzie o wadze prawie 2.5 ton i daje rade  :ogien: Jego dźwięk to miód na moje uszy niczym dzwięk z rana mojego eksresu - tak tak, są jeszcze inne rozkosze poza smakiem  :Bicz:  :lol2:

Offline Boby_brown

• Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Czerwiec 2024, 10:03:04 »
@uno_momento to prawda. Nie tylko smak cieszy, ale i dźwięk. 😁 I jeszcze ten ruch wiosłem, w lewo - start, w prawo - stop. Mimo, że to tylko zwykły przełącznik elektryczny "włącz - wyłącz" , to ten ruch sprawia mi wielką frajdę. Czy wyobrażacie sobie Micrę gdzie w miejscu wiosła jest zwykły plastikowy pstryczek?
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2024, 10:05:05 wysłana przez Boby_brown »

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Czerwiec 2024, 11:03:00 »
Potwierdzam, mam i polecam, w budzie o wadze prawie 2.5 ton i daje rade   Jego dźwięk to miód na moje uszy niczym dzwięk z rana mojego eksresu - tak tak, są jeszcze inne rozkosze poza smakiem   
👍
Kiedyś miałem audi a6 2,8 i zamontowałem dedykowany  wydech firmy Supersprnit. Wyłączałem muzykę, żeby posłuchać milszych dźwięków.
Czy wyobrażacie sobie Micrę gdzie w miejscu wiosła jest zwykły plastikowy pstryczek
Racja.
》tertium non datur《

Offline ranGo Mężczyzna

• Administrator
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Czerwiec 2024, 11:19:10 »
Czy Francuzi nie mają prawo marzyć o dobrym espresso i czy przekształcamy ten wątek w motoryzacyjny?

https://www.instagram.com/reel/C7I9ekeNRIm

« Odpowiedź #69 dnia: 23 Czerwiec 2024, 12:55:59 »
 :hihihi: :ok:
》tertium non datur《

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi