Autor Wątek: Jura A1 obsługa  (Przeczytany 4146 razy)

Offline sofib Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gabi, moka, frenchpress, przelewowy, drip,
  • Młynek: Baratza Encore
Jura A1 obsługa
« dnia: 21 Sierpień 2018, 12:10:29 »
Witajcie,
Czy ktoś z Was jest w posiadaniu ekspresu Jura A1. Bardzo interesuje mnie pojemność tych 3 kaw, które są przypisane do guzików. Ewentualnie jak programuje się ich pojemność i o ile ml można ją zwiększyć, bo podobno można. Czy posiadacie informacje jaka jest temperatura zaparzonej kawy tej największej. Chciałabym zastąpić przelew automatem, ale nie mogę podjąć decyzji bo brak jest danych. A może ktoś jest w posiadaniu instrukcji obsługi w języku polskim.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura A1 obsługa
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2018, 12:18:41 »
Instrukcje masz https://pl.jura.com/pl/produkty-do-zastosowan-domowych/ekspresy-do-kawy/A1-Piano-Black-EU-15133/Manuals ale nie po polsku...

Przelew - czyli kubek 200-250ml kawy chcesz zastąpić automatem do espresso - 25-50 ml? Standardowe nastawy to bodajże 25, 45 i 100ml
LMWDP #469

Offline sofib Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gabi, moka, frenchpress, przelewowy, drip,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Jura A1 obsługa
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2018, 12:32:27 »
Dzięki za odpowiedź. No właśnie się zastanawiam czy zaakceptuję inny smak ... nie mam doświadczenia z ekspresami Jury, a są bardzo zachwalane.
Po latach błądzenia nawróciłam się na przelew i jestem szczęśliwa. Jak mam ochotę na espresso to idę do dobrej kawiarni i tyle.
Jednak potrzebuję miejsca na blacie kuchennym, a ekspres przelewowy i młynek zajmuje go sporo.
Z tego co widziałam na youtube na Seattle Caffee Gear, że programuje się pojemność poprzez przytrzymanie przycisku, ale nie jestem pewna.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jura A1 obsługa
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2018, 20:09:41 »
A widziałaś ile zajmuje (szczególnie na głębokość) miejsca ekspres automatyczny?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura A1 obsługa
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2018, 08:22:02 »
@Sofib programuje się poprzez przytrzymanie przycisku lub po prostu w ustawieniach napojów. Nie sądzę jednak by do dużej kawy automat był lepszy niż przelew  ::)
Chyba że kupisz automat do espresso a do dużej kawy dokupisz sobie np. Aeropress
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline sofib Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Gabi, moka, frenchpress, przelewowy, drip,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Jura A1 obsługa
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2019, 12:16:40 »
sprawdzałam w kuchni ile miejsca zajmie na blacie, dodatkowo pojemnik na wodę jest z tyłu, więc codziennie trzeba ten ekspres odsunąć. Dzięki za odpowiedzi. Kupie ten ekspres jak zmienię mieszkanie na większe  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi