Autor Wątek: DeLonghi ECAM 22.110  (Przeczytany 5699 razy)

Offline odczasudoczasukawa

  • Wiadomości: 95
DeLonghi ECAM 22.110
« dnia: 19 Sierpień 2018, 18:02:31 »
Po sprzedaży kolby DeLonghi ec680m i Greafa 702 naszło mnie coś aby wypróbować automat...mimo sugestii, żeby temat odpuścić zakupiłem takowy, wypróbowałem i.....
Do latte jest może i ok, ale w porównaniu nawet z takim zestawem bardzo taniej kolby i młynka daje mniej możliwości, pomimo 13 stopniowego młynka (rzeczywiście jak na automat mieli drobno na minimum, ciastko ubite, widać b.drobny przemiał i przeważnie suche) i 4 stopni temp. wody zaparzającej a także regulowanej dozy kawy ekstrakt jest mniej nasycony aromatem, nie wiem czemu tak jest. Być może chodzi o czas ekstrakcji (na kawie lavazzy udało się max 20 sek na uzyskanie 30-40ml) kawy? Ekspres na gwarancji producenta wyceniam (i za tyle kupiłem) na 850pln a ma on dokładnie te same bebechy (oprócz drugiego termobloku dla podgrzania mleka i systemu 'automatycznego mleka') co model Primadonna za kilka tyś pln. Nie rozumiem jak można tyle kasy władować w automat... Prawdopodobnie automat nie uwydatni zbynio różnic smakowych poszczególnych mieszanek kaw. Wypróbuję go jeszcze do paru mieszanek z Swiezopalona lub od Antonio ale ogólnie werdykt jest taki, że potrzeby smakowe domagają się więcej aromatu (niekoniecznie kofeiny) kawy z kawy 😉 więc ten sprzedaję dalej (oby mi się udało komuś, komu takowy w zupełności wystarczy) i pewnie powrócę do kolby ale już z porządnym młynkiem i samym ekspresem (ascaso basic, etc). Ciekawe, czy ręczny młynek typu Comandate jest ok do espresso czy raczej jest to męczarnia i tylko do alternatyw i tylko młynek elektryczny żarnowy się nada?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2018, 18:13:46 »
Jeśli lubisz pokrecić rano korbką to się nada, przemiał jak najbardziej poprawny, gorzej jak wpadną na kawę znajomi  :lol2:

Offline odczasudoczasukawa

  • Wiadomości: 95
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2018, 04:25:09 »
Chodzi raczej tylko o mnie, czyli dla jednej osoby ręczny młynek nawet pod espresso jest ok? Nie jest to kilkuminutowa katorga?

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2018, 08:09:18 »
Dla jednej osoby ręczny młynek jest jak najbardziej ok, do każdej metody. Tak jak wcześniej zaznaczyłaś typu comandante.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Mr Kaffeino Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • Blog
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID plus alternatywa (drip, kalita, aeropress, chemex, kawiarka, mrclever driper, slowpresso)
  • Młynek: Hario Slim + Comandante C40 MK3 Nitro Blade + Lelit William 72Pl
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2018, 11:06:01 »
Wszystko zależy od tego - ile masz cierpliwości.  :)

Offline Stawek

  • Wiadomości: 5
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2021, 12:40:09 »
Kupiłem ekspres i mam do was pytanie, podczas płukania i przy robieniu kawy w dolnej podstawie mam wodę (w czasie płukania podstawilem pojemnik) Czy też tak macie?

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń 2021, 17:01:15 »
Kupiłem ekspres i mam do was pytanie, podczas płukania i przy robieniu kawy w dolnej podstawie mam wodę (w czasie płukania podstawilem pojemnik) Czy też tak macie?


Gdy kawa jest zmielona bardzo dorobno, a pokrętło ustawione bardziej na max, to woda przepływająca przez zmielona kawę ma większy opór do pokonania. Ciśnienie na ciastku będzie stałe, wydłuzy się tylko czas ekstrakcji. W takim wypadku aby chronic pompę, nadmiar wody jesy wypuszczany do tacki przez specjalny zawór.

Odpowiedz brzmi tak, mamy tak samo. Wszystko z ekspresem jest ok.

Offline Stawek

  • Wiadomości: 5
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2021, 19:50:21 »
Dziękuję Łukasz za odpowiedz.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, gdy podczas płukania (rozumiem, że na pompę nie jest już wywierane duże ciśnienie) nadal powinna woda spływać do tacki?
Mielenie kawy mam ustawione 5 na 7 i moc kawy 5 na 10.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2021, 09:22:50 »
To pompa wytwarza ciśnienie.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń 2021, 11:55:37 »
podczas płukania (rozumiem, że na pompę nie jest już wywierane duże ciśnienie) nadal powinna woda spływać do tacki?

Podczas płukania nie powinna jakimś mocnym strumieniem. Odrobina zawsze wleci. Po wyjęciu tacki po lewej jest mały pojemniczek na skropliny. Należy pamiętać o jego opróżnianiu raz na jakiś czas.

Offline Stawek

  • Wiadomości: 5
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2021, 20:22:32 »
W załączniku przesyłam zdjęcia ile jest wody po wykonaniu jednej kawy. Możecie ocenić czy tak powinno być?

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2021, 23:35:27 »
Woda w tym miejscu świadczy o zużyciu oringów aparatu zaparzającego i tłoka termobloku. W sumie 3 sztuki. Po wymianie należy je posmarować silikonowym smarem spożywczym. Do wymiany potrzebny jest śrubokręt krzyżakoway i 10 minut czasu oraz części zamienne, np ze sklepu north.pl gdzie sam je kupowałem niedawo, bo miałem taki sam problem, czyli wodę w pojemniku na ciastka kawowe.






Offline Stawek

  • Wiadomości: 5
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Styczeń 2021, 07:34:17 »
Dziękuję za odpowiedź, ekspres jest nowy i mam go od tygodnia. Czyli muszę reklamować :(. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Styczeń 2021, 10:44:33 »
ekspres jest nowy i mam go od tygodnia

To oringi powiny być dobre. Zaparz kawę dużą pojedynczą w szklance. Ustaw moc tak na 15 godzinę. Sprawdź pod słońce czy prześwituje przez nią światło, wygląda jak herbata, jeśli prześwituje to znaczy, że albo oringi albo coś z montażem wężyków doprowadzających wodę. Bo to znaczy, że nie ma odpowiedniego ciśnienia na kawie.

Offline Stawek

  • Wiadomości: 5
Odp: DeLonghi ECAM 22.110
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Styczeń 2021, 13:46:32 »
Wydaje mi się że jest ok. Z tego co zauważyłem, to woda dostaje się podczas płukania. W trakcie robienia kawy w pojemniku lądują same resztki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi