Autor Wątek: Czy Krups ma sens?  (Przeczytany 7051 razy)

Offline pmisz

  • Wiadomości: 1
Czy Krups ma sens?
« dnia: 11 Sierpień 2018, 23:20:40 »
Mam ogromna prośbę o pomoc...

Szukam już od jakiegoś czasu odpowiedniego dla siebie ekspresu. Mam do wydania 2500 zł. Byłem już prawie zdecydowany na Saeco Incanto, ale trafiła się okazja na zakup nowego Krupsa Evidence EA892D, który normalnie był ponad mój budżet. Niby wiele przemawia za tym Krupsem, bo mleko spięcia z kartonu i nie ma trudnego do utrzymania w czystości pojemnika, jest bardziej kompaktowy, ma stalowy młynek, sterowanie z aplikacji... Są jednak dwie rzeczy, które mnie jakoś njepokoją:
1. Krups nie ma wyjmowanego bloku zaparzajacego i boję się o higienę tego rozwiązania. Niby producent deklaruje, że mają to jakoś nowocześnie rozwiązane i tam się w środku nie robi syf, ale sam nie wiem...
2. Czytałem trochę na różnych forach i ludzie narzekali na awaryjność Krupsa, choć w większości były to wpisy z 2015/2016 roku.

Co myślicie o Krupsie i tym konkretnym modelu? Iść w to, czy za 2500 zł możecie doradzić coś lepszego?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Czy Krups ma sens?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2018, 23:24:57 »
Niby producent deklaruje, że (...) tam się w środku nie robi syf

Taa... na pewno.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Czy Krups ma sens?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2018, 11:39:47 »
Robia dobrą kawe i  tyle z plusów, w większości przypadków  zaczynają się psuć w okolicach 4 tysięcy kaw

Offline kaczmar91

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Miele Cm 6300 Jura z5 II gen Siemens EQ6
Odp: Czy Krups ma sens?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2018, 11:46:47 »
witam,
ja w Krupsa bym sie nie ładował. Może i ta kawa z nich jest w miare dobra ale sa mega awaryjne,nie można wyciągnąć zaparzacza i tak jak kolega wyżej napisał ich max przebieg do 1 serwisu dużego(kosztownego) to 4-5 tys kaw.

Offline Patrycja2

  • Wiadomości: 1
Odp: Czy Krups ma sens?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2020, 17:00:07 »
Posiadam 2 ekspresy krups, obydwa postanowiły się zepsuć niewiadomo z jakiej przyczyny. Naprawa jednego z nich kosztowała 700 zł!!!! I tak nic nie pomogło i po paru dniach przestał działać. Gdyby to była wada jednego urządzenia, powiedziałabym trudno, felerny się trafił ale 2 niesprawne urządzenia to już sporo. Przypadek? Nie sądzę.


Miło nam widzieć Cię w naszej społeczności. Na początek prosimy, napisz coś o sobie, czym dla Ciebie jest kawa i co dla Ciebie znaczy....

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3.msg207758#new
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2020, 19:35:16 wysłana przez ranGo »

Offline Whisper Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: DeLonghi ESAM3000, Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso I-2 steel
Odp: Czy Krups ma sens?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2020, 20:41:04 »
Również miałem Krupsa, model bodajże 8050 - padła elektronika po 5 latach. Naprawa była nieopłacalna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi