Autor Wątek: cold brew - jakie ziarno polecacie?  (Przeczytany 1700 razy)

Offline ms Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: gaggia classic, chemex, drip, fp
  • Młynek: rancilio rocky
cold brew - jakie ziarno polecacie?
« dnia: 12 Listopad 2018, 20:28:32 »
jakos tak sie zlozylo, od prawie 5 mcy - dzien w dzien...:)

smak jest niesamowity i dlatego potrzebuje nowych smakow

Co polecicie? ewentulanie, jak mozna sobie urozmaicic "zimna kawe" ;)

pozdrawiam

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2018, 20:41:15 »
Nie wiem co tam pijasz w tym cold brew, ale jak ja robię, to preferuję kawy typowo jasne - kenia/etiopia czasem kolumbia - to co sypie się w dripa. Czasem próbowałem coś pod espresso zamoczyć na noc, ale jednak jasne kawki były lepsze. Może sam skomponuj jakiś mały miks - pół na pół kawa palona pod espresso z etiopią do dripa? Gdzieś nie było wątku o cold brew  :mhh: ??

Dla odważnych proponuję żółte czibo   :ohyda:

Offline ms Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: gaggia classic, chemex, drip, fp
  • Młynek: rancilio rocky
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2018, 20:56:40 »
pomysl z zolta tchiba spodobal mi sie najbardziej ;) - daj znac jaki ssmak - jesli jzu sie skusisz

co pijam? roznie, zalewalem te pod espresso i po alternatywy. ale jeszcze nie robilem mieszanek, to ciekawy pomysl.

osobnego watku nie znalazlem ... a szkoda.

 Byłbyś łaskaw pisać staranniej? Dzięki
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2018, 21:11:59 wysłana przez pafcio0 »

Offline ms Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: gaggia classic, chemex, drip, fp
  • Młynek: rancilio rocky
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2018, 21:34:08 »
Sluchaj, moglbym. Gdybym tylko mogl.

Nie mam polskich czcionek na swoim komputerze, a dodatkowo "moje palce" przestawiaja litery.

Taki maly defekt, ale podobno nie mozna z tym nic zrobic.

Bardzo sie staram, ale czasami, jest rzeczywiscie nieskladnie. Przepraszam cie bardzo, mam nadzieje, ze mi wybaczysz.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2018, 22:23:36 »


Sluchaj, moglbym. Gdybym tylko mogl.

Słuchaj, Masz tupet, polską klawiaturę można wgrać na każdym komputerze, a jak masz niezgrabne paluchy, to istnieje coś takiego jak autokorekta w przeglądarkach. Trochę szacunku do twoich rozmówców, czasem wymaga to nieco więcej wysiłku.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ms Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: gaggia classic, chemex, drip, fp
  • Młynek: rancilio rocky
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2018, 07:20:41 »
Czlowieku, skad masz tyle agresji w sobie?

bardzo cie prosze tonuj swoja wypowiedz. precyzyjniej wyjasnie dla ciebie - to nie palce, tylko swoisty setup w glowie, ktorego za bardzo nie mozna zmienic.

jesli masz jakies watapliwosci, to bardzo cie prosze na priv.

pytalem o porady na temat cold brew i tego sie trzymajmy, ok?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2018, 07:27:24 »
@ms - nikt nie ma do Ciebie agresji, po prostu kulturalnie została Ci zwrócona uwaga.
Sam kiedyś z lenistwa pisząc na telefonie omijałem polskie znaki i tłumaczyłem się używaniem smartfona, a tak na prawdę było to czyste lenistwo.
Rozumiem pośpiech w dzisiejszym świecie, ale warto się czasem zatrzymać, zrobić coś na spokojnie i dokładnie.

Co do cold brew to słabo szukałeś - https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=322.0
Wystarczy później w okienku wyszukiwarki wpisać słowo klucz "kawa" - wyszukiwarka wyszukuje w danym temacie, w którym jesteś i pokaże Tobie wyniki gdzie osoby opisały często jakiej kawy używały.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2018, 07:30:03 wysłana przez pmichal »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2018, 08:09:56 »
Żadna agresja, po prostu czasem trzeba takich leni ustawić do pionu, bo myślą, że są nadal w podstawówce i mogą powiedzieć nauczycielce "spadaj" pokazując świstek o dysfunkcji mózgu od lekarza. Takie lenie trafiają w normalnym życiu na takich dinozaurów jak ja, których najzwyczajniej w świecie razi ich lenistwo a świstek od znajomego lekarza mają w głębokim poważaniu.

Tak więc, jeśli twoja dysfunkcja mózgu nie ogranicza postrzegania czerwonego podkreślenia błędów w przeglądarce, to przed każdym postem rekomenduję kliknięcie w taki czerwony szlaczek prawym przyciskiem myszki i wybranie sugerowanej poprawnej pisowni, żeby uniknąć takich niepotrzebnych dyskusji i nie narażać się na agresję dinozaurów w tym przerażającym prawdziwym życiu.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad 2018, 10:43:15 »
Zgodnie z regulaminem

4.7. Staramy się pisać posty zgodnie z zasadami polskiej pisowni, stosując odpowiednie reguły gramatyczne i ortograficzne. Pisząc, używamy polskich znaków oraz znaków interpunkcyjnych zgodnie z przyjętymi zasadami.

@ms - czujesz się obrażony? Przepraszam w imieniu Forum. Ale Ty również mógłbyś szanować zasady tu panujące. Polskich znaków nie używasz "od zawsze", klawisz Shift też jest Ci prawie nie znany.
Jak piszą forumowicze - może i zbyt dosadnie, ale jednak prawdziwie - technologia w dzisiejszych czasach pomaga w stosowaniu polskich znaków.

I na tym kończymy sprawy regulaminowe - jeśli ktoś jeszcze jest dotknięty/skrzywdzony to niech wyjaśnia to przez PW z osobą która dokonała agresji.
LMWDP #469

Offline ms Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: gaggia classic, chemex, drip, fp
  • Młynek: rancilio rocky
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad 2018, 13:13:51 »
Mam jedna, generalna refleksje:

"dyskusja powinna toczyc sie ad meritum nie ad personam"

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: cold brew - jakie ziarno polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopad 2018, 13:24:10 »
A Ty nadal bez szacunku

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi