Autor Wątek: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych  (Przeczytany 14039 razy)

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Lipiec 2019, 15:19:13 »
Warto byłoby dodać do tej listy jeszcze ALEX DUETTO IV PLUS. Jest on 2B z PIDem sterującym temperaturą na obydwu bojlerach. Bojlery izolowane termicznie. Woda na bojler kawowy idzie podobnie jak w ekspresie EXPOBAR z wymiennika ciepła w bojlerze parowym. Wpada do bojlera kawowego podgrzana co poprawia stabilność temperaturową. Ma pompę rotacyjną ale także własny, wbudowany zbiornik na wodę. Może więc pracować na własnym zbiorniku jak i na podłączeniu do wody bieżącej. Do tego ma sporej wielkości tackę ociekową która może mieć odpływ do kanalizacji lub też może być ten odpływ zaślepiony. Ekspres ceniony za wysoką jakość wykonania i bezawaryjność.

Dzieki, wyglada swietnie. Jedyne 3 wady, ktore widze na pierwszy rzut oka:
- wielki!!! (od np. wspomnianego QM szerszy az o 6cm)
- zdecydowanie drozszy od calej Reszty
- utrudnione uzupelnianie wody w zbiorniku - jak Profitec 700

Nie skreslam ale do ekscytacji tez mi daleko...:)
@Janusz a ktory i dlaczego bys wybral z mojej listy? A ktory sie dyskwalifikuje wg Ciebie?

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #91 dnia: 13 Lipiec 2019, 15:21:18 »
@Dukezpol
Podjedź sobie do coffesite i innych dystrybutorów i pooglądaj maszyny na zywo, bardzo to pomaga w myśleniu, przy takich budżetach wycieczka i oglądanie bezcenne,
ja wylądowałem i tam i w Łodzi i wyzbyłem się wątpliwości, spróbowałem kawki, obejrzałem bebechy maszyny którą byłem m.in. zainteresowany, podotykałem pokręteł jojsticków, posłuchalem teorii miłych sprzedawców... sporo więcej praktycznych szczegolow niz tu na forum

To, jako kolejny krok, sprawa dla mnie oczywista. Jednak wole juz sie przejechac z moja "short lista"...:)
Coffeesite ma jakis showroom, gdziemozna pomacac te wszystkie maszyny czy tylko obejrzec w katalogu?:)

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Lipiec 2019, 15:26:07 »
Ma, w Nadarzynie pod Warszawą. A z Twojej listy wybrałbym R58. Parametrami podobny do ekspresu ALEX. Co do ceny ALEX na pewno coś da się utargować - tak aby była zbliżona do R58.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Lipiec 2019, 15:34:40 »
Ma, w Nadarzynie pod Warszawą. A z Twojej listy wybrałbym R58. Parametrami podobny do ekspresu ALEX. Co do ceny ALEX na pewno coś da się utargować - tak aby była zbliżona do R58.

Wyslij mi oferte, solo i z dobrym mlynkiem - czarny, niski, duze żarna. Pomysle ale decyzje podejme majac wycene kontr-kandydatow w reku

Pytanie do uzytkownikow maszyn z wbudowanym stoperem - czy korzystacie z niego caly czas, czy tylko przydawal sie na poczatku, a potem to juz wszystko kwestia wprawy i nie sledzi sie uplywajacego czasu ekstrakcji?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Lipiec 2019, 17:35:53 »
Stoper się przydaje, czasami zaczniesz myśleć o czym innym, zerkasz na zegarek i wiesz w którym momencie jesteś  :)
Ale łatwo taki czasomierz dodać, nie musi być wbudowany.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Lipiec 2019, 17:40:35 »
Pytanie do uzytkownikow maszyn z wbudowanym stoperem - czy korzystacie z niego caly czas, czy tylko przydawal sie na poczatku, a potem to juz wszystko kwestia wprawy i nie sledzi sie uplywajacego czasu ekstrakcji?

Mi się sprawdza waga z auto startem i auto-tarowaniem (brewista). Odruchowo jej używam zawsze, przydaje się przy kalibrowaniu nowej kawy. Są zapewne osoby, które w ogóle nie mierzą ani czasu, ani wagi i jest im dobrze.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Lipiec 2019, 18:31:36 »
Stoper się przydaje, czasami zaczniesz myśleć o czym innym, zerkasz na zegarek i wiesz w którym momencie jesteś  :)
Ale łatwo taki czasomierz dodać, nie musi być wbudowany.
Hehe ja korzystam ze stopera w telefonie ;) Każda metoda jest dobra.

Offline Tadeusz.357

  • Wiadomości: 7
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Lipiec 2019, 18:45:02 »
Są zapewne osoby, które w ogóle nie mierzą ani czasu, ani wagi i jest im dobrze.

Kto jak robi kawę, to jego sprawa, ja zawsze największy nacisk kładę na czas. Na potrzeby espresso stosuję od 20 do 25 s.
Bardzo rzadko trafia mi się ziarno, które po przekroczeniu wyżej wymienionego czasu dostarczy lepszy smak.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Lipiec 2019, 23:23:23 »
Najważniejsza jest doza, później uzysk i dopiero później czas :) gdy używam Roty to nie patrzę na czas, gdy Stardy to nie schodzę poniżej 25 sekund, częściej 30 sekund
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #99 dnia: 14 Lipiec 2019, 12:10:34 »
A orientujecie sie moze czy Rocket r58 w tym dolaczanym monitorku ma funkcje stopera z automatycznym startem, jak te wbudowane  w inne ekspresy?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #100 dnia: 14 Lipiec 2019, 21:40:46 »
Janusz, jesteś mistrzem świata. Podziwiam nieustannie. Przerażony, niemniej podziwiam.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Lipiec 2019, 22:10:29 »
Ja tez jestem przerażony, ale nie podziwiam.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #102 dnia: 14 Lipiec 2019, 22:48:19 »
Dukezpol, nie R58 nie ma takiej opcji. Ogólnie ten zewnętrzny monitor/sterownik do PID i ekspresu nie musi być cały czas podłączony - ja przez ostatnie 12  miesięcy podłączyłem go może 3-4 razy jak chciałem zmienić temperaturę w bojlerze kawowym. Jeśli chodzi o stoper to tak jak kolega wyżej napisał - korzystam z stopera na telefonie kom.

Ogólnie z R58 jestem zadowolony. Wcześniej chwilę miałem Rocket Gioto Type V - zmieniłem właśnie dla lepszej kultury pracy rota pompy i możliwości osobnego sterowania temperaturą w bojlerze kawowym (no i tego że nie trzeba flusha przed shotem robić). Ogólnie R58 jest gotowy (w sensie, że da radę zrobić kawę) w 20 minut spokojnie, ale ja zwykle robię pierwszego shota po 30-40 minutach (czasem nawet po 1 h). Taki poranny rytuał - wstaję, włączam ekspres, idę pod prysznic, golę się, robię śniadanie i akurat ekspres jest nagrzany.

Jeśli chodzi o R58 to napisz do Rogera z AkcesoriaBaristy i poproś o wycenę - można niezły rabat uzyskać i powinieneś zmieścić się w Twoim budżecie (albo niewiele więcej) z R58 i Fiorkiem 64 do kompletu (no ale to już jest kawał młyna jest).

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Lipiec 2019, 00:52:31 »
Dukezpol, nie R58 nie ma takiej opcji. Ogólnie ten zewnętrzny monitor/sterownik do PID i ekspresu nie musi być cały czas podłączony - ja przez ostatnie 12  miesięcy podłączyłem go może 3-4 razy jak chciałem zmienić temperaturę w bojlerze kawowym. Jeśli chodzi o stoper to tak jak kolega wyżej napisał - korzystam z stopera na telefonie kom.

Ogólnie z R58 jestem zadowolony. Wcześniej chwilę miałem Rocket Gioto Type V - zmieniłem właśnie dla lepszej kultury pracy rota pompy i możliwości osobnego sterowania temperaturą w bojlerze kawowym (no i tego że nie trzeba flusha przed shotem robić). Ogólnie R58 jest gotowy (w sensie, że da radę zrobić kawę) w 20 minut spokojnie, ale ja zwykle robię pierwszego shota po 30-40 minutach (czasem nawet po 1 h). Taki poranny rytuał - wstaję, włączam ekspres, idę pod prysznic, golę się, robię śniadanie i akurat ekspres jest nagrzany.

Jeśli chodzi o R58 to napisz do Rogera z AkcesoriaBaristy i poproś o wycenę - można niezły rabat uzyskać i powinieneś zmieścić się w Twoim budżecie (albo niewiele więcej) z R58 i Fiorkiem 64 do kompletu (no ale to już jest kawał młyna jest).


Dziekuje Ci za cenne uwagi. Z wad R58 widze jeszcze dosc małą tacke wylewową... jak to wyglada w praktyce? co ile shotów trzeba do zlewu ganiać?

Młyn raczej Ceado e37s bedzie (żarna 83mm). Szukam najlepszej mozliwej opcji w wysokosci do ok 45cm....

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Szybka, kompaktowa, najlepsza mozliwa kolba do kaw mlecznych
« Odpowiedź #104 dnia: 31 Lipiec 2019, 03:13:54 »
@Dukezpol

2 bojlery, rota i max 30cm szerokości? :-)
A 5mm szerszy może być?
Bo taki jest Quick Mill VETRANO 2B EVO - wymiary: 305 x 457 x 420 (szer. x głęb. x wys.). Parametry wedle oczekiwań.

Ja Quick Mill mogę polecić, bo mam, choć mój model (trzymając się analogii motoryzacyjnych) to BMW serii 1, a Vetrano to seria 7 :-)

Ceado e37s jest dla Ciebie o 10 cm za wysoki. Pewnie myślałeś o wymiarach e37j, ale on tylko wygląda jak "s" i ma żarna 64. Ceado to jednakże dobry kierunek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi