Autor Wątek: Apple  (Przeczytany 4512 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Apple
« dnia: 26 Grudzień 2023, 23:22:18 »
Kup ajpona mówili, będzie fajnie mówili, kto miał ajpona, ten na androida już nie wróci mówili, wszystko tam jest dopracowane mówili... No to kupiłem pierwszy żonie, a teraz sobie najlepszy model...no i zaczęło się
Potrzebowałem nagrać pilnie filmik i wrzucić na YouTube. Pomyślałem, że najlepiej to zrobi nowy ajpon. Nagrałem, podłączam do pc, aby zgrać i odsłuchać... I d.... a. Windows 10 nie widzi ajpona, a miało być tak pięknie. Parę godzin spędziłem i nic. Skorzystałem więc z icloud, musiałem dokupić GB, bo za mało było. Ostatecznie filmik nakręciłem dji pocket 3. Dziś chciałem na pc obejrzeć fotki z ajpona, okazuje się że nie mogę, bo muszę rozszerzenie na Windows 10 dokupić, bo format pliku HEIC.
Dużo niespodzianek mnie jeszcze czeka?
Już zaczynam żałować, bo nie widzę plusów iPhone. Mogłem niezły aparat w tej cenie mieć.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Apple
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:32:35 »
Windows do kosza, kupić Macintosh'a albo zainstalować jakiegoś Debiana? ;)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Apple
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:35:48 »
używam od pierwszego  modelu , te rzeczy które wymieniłeś  to dla mnie zalety :)wydaje mi się ze można zmienić zapisywanie plików na format jpg w ustawieniach, niestety kluczem do sprzętu apple jest posiadanie całego ekosystemu(komputer, tablet )wtedy urządzenia same się uzupełniają , poużywaj 2 miesiące ,gwarantuje ze do androida już nigdy nie wrócisz .

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Apple
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2023, 00:16:21 »
Mam w domu 2 PC, bo okazało się że moja wersja corela z win 7 współpracuje, a z 10 już nie, więc musiałem zostawić, gdzie ja Mac-a upchnę. Laptopów nie lubię, chociaż na 2 szt.
Chciałem kiedyś używanego Mac-a kupić, aby poznać, ale obawiam się IOS, mając doświadczenia z Microsoftem, który z każdym produktem co raz bardziej....
U mnie idealny jest Win 7, ale co z tego, gdy nowe aplikacje z nim nie działają.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Apple
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2023, 08:15:21 »
Za kilka kpln kupisz obecnie AIRa.
Zapomnisz o protezach, jakimi są urządzenia windowsowe.

Możesz sobie dobrać klawiaturę, łapka podłączyć do monitora.

Akurat do. tabletu nigdy się nie przekonałem.

Przejdziesz na apple i potem powiesz, dlaczego tak późno...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Apple
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2023, 08:40:33 »
Tak czy siak to wygląda na problem z Microsoft a nie Apple :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Apple
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2023, 08:50:26 »
Ja wróciłem do Androida, kiedyś jak inne telefony były wolne to iPhon je przerastał, chociaż po kolejnych aktualizacjach dany model już nie działał tak szybko jak pierwsza wersja. W poprzednich wersjach komputerów bez problemu można było mieć system Win ma Macu, teraz jak mają swoje procesory to robi się problematyczne/kosztowne.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Apple
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2023, 08:51:22 »
Ekosystem Apple jest najbardziej zamknięty ze wszystkich 3, stąd poniższe porady kolegów. Tak zgadza się, jak dokpusz za 5k laptopa dp telefonu, za 2k zegarek i do tego Icloud, będzie lepiej ;).


Na Windows musisz zainstalować ITunes żeby przeglądać pliki, nie trzeba synchronizować przez chmurę.
https://support.apple.com/downloads/itunes

Pliki HEIC, możesz zmienić format zapisu na IPhone na jpeg.
Albo korzystać z rozrzezenia do OS -https://apps.microsoft.com/detail/9PMMSR1CGPWG?hl=pl-pl&gl=PL

YT jest częścią Google, więc najlepsze wsparcie ma tam Android nie Iphone.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Apple
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień 2023, 09:15:54 »
Też używam Apple. Jestem zadowolony, ale nie podoba mi się programowe postarzane sprzętu. Kupiłem niedawno nowego IPada Air 2 generacji za jakieś śmieszne pieniądze ale niestety wolno działa. Apple zapłaciło wysoką karę w UE za programowe powtarzanie sprzętu, ale jak widać jeszcze  za niską. Apple robi trwały sprzęt, ale niestety co jakiś czas zmusza do jego wymiany co mi się nie podoba. Nie chodzi mi o jakieś wymagające aplikacje, zwykle przeglądanie netu. Jak to ma się do eco  i zero waste?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Apple
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudzień 2023, 09:31:59 »
Dużo niespodzianek mnie jeszcze czeka?
Zależy co chcesz robić. Akurat jeśli chodzi o kodeki zdjęć i filmów - to jest raczej wina microsoftu, bo nie materiały nie tylko z apple mają ten problem(ja chyba z którejś z kamer do monitoringu, albo rejestratora, musiałem przerabiać materiał, bo nie ma kodeków w windowsie, żenada), reszta pewnie też przejdzie niedługo na lepszą kompresję(jeśli chodzi o niektóre tematy to tak, apple jest mocno z przodu).

A to niby postarzanie produktu jest chyba największą powtarzaną bzdurą. W ten sposób powinni srać karami na wszystko i wszystkich - na przykład dlatego, że komputer z roku 1995 nie jest w stanie odpalić najnowszego windowsa. Jeszcze niedawno używałem iphona z roku 2016, wymieniłem na model z 2022. Różnica? No właśnie, i tu się robi ciekawie, bo niezbyt duża. Mając zainstalowane najnowsze wersje wszystkiego na moment zmiany, gdzie już na pewno byłby postarzony kilkadziesiąt razy tak, żeby nie dało się go używać. Jak ktoś nie rozumie, że stary sprzęt działa wolno, bo jest stary i dzieje się tak z każdym urządzeniem(o, to jest właśnie ciekawy fragment, bo jak weźmiesz do ręki tablet z androidem sprzed 10 lat to będzie ta sama historia, o ile producent go nie olał 8 lat temu i używasz systemu, na którym większość aplikacji już nie chce działać, bo za stary) to nie powinien się na ten temat wypowiadać.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Apple
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Grudzień 2023, 09:38:46 »
A to niby postarzanie produktu
https://news.sky.com/story/apple-to-pay-113m-settlement-after-admitting-slowing-down-older-iphones-12136088#:~:text=Apple%20will%20pay%20%24113m,by%20more%20than%2030%20states.

Apple has agreed to pay out on the settlements after acknowledging a software update released in 2017 hampered the performance of older iPhone

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Apple
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Grudzień 2023, 09:50:47 »
Też się nakląłem na maca przy pierwszym zetknięciu wczoraj.
Nowy lapek macbook air 13, chciałem pooglądać fotki z Wigilii z karty SD aparatu, ew. pokasować.
Nie da się scrollować na pełnym ekranie zdjęć z karty pamięci, żeby cokolwiek z nimi zrobić trzeba importować   :sciana:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Apple
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Grudzień 2023, 12:53:10 »
Próbowałeś nacisnąć spacje przy wybranym zdjęciu? Potem można dalej przeglądać strzałką.

Gromog, nie wiem do czego nagrywałeś film, ale możesz wyłączyć HEIC i nagrywać w mniejszej rozdzielczolciśczosci. W telefonie masz również aplikację iMovie do prostego montowania filmów.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Apple
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Grudzień 2023, 13:06:54 »
Korzystam z iPhona i Linuxa i mam zero problemów. Co za problem zgrać zdjęcia z iClouda na komputer?
Z tego co widzę jak chcesz się uprzeć to 3 kliknięciami można zmienię HEIC na JPG wystarczy poświęcić 3min w google.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Apple
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudzień 2023, 20:41:42 »
Sprzedaj iPhone póki na gwarancji, nie stracisz dużo kasy, za połowę tego kup coś dobrego z Androidem i tyle. Bo faktycznie jeśli nie będziesz miał całego ekosystemu Apple, to nie przejdzie. A bronienie tego na siłę i pisanie, że to wina Microsoftu moim zdaniem jest bez sensu. Każdy korzysta z tego co mu jest potrzebne. Ja nie widzę totalnie potrzeby u Ciebie dokupywania ekosystemu, a jeśli robisz filmy, to i tak większość ludzi których znam, a zajmują się montażem, grafiką 3d itd. Ma Windows, legenda Apple z iOS już się zdezaktualizowała. Apple to jak Redbull połowa ceny to marketing i tyle.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi