Autor Wątek: Wyciskarka wolnoobrotowa  (Przeczytany 2826 razy)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Wyciskarka wolnoobrotowa
« dnia: 17 Grudzień 2023, 20:19:50 »
Ponieważ w założonym onegdaj wątku wyszło, że na razie ekspresu nie potrzebuję, zwróciłem swój wzrok ku sprzętowi z tytułu. I jak zwykle mnogość rozwiązań i rozrzut cen wymaga doktoryzowania się w temacie. Ma ktoś? Używa? Warto się porywać na Kuvingsa czy są budżetowe rozwiązania, które też sobie dobrze radzą i z twardym i z mientkim:P

Offline Gregorio Mężczyzna

    • Palarnia kawy Gregorio
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 410
    • Palarnia kawy Gregorio
  • Ekspres: La Pavoni Cellini, Melita
  • Młynek: Macap
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2023, 21:15:13 »
My używamy wyciskarki Germin Berlinger, przez wiele lat używaliśmy ich wyciskarki - wcześniejszego modelu, pracowała bardzo dobrze, używana trzy razy w tygodniu przez kilka lat. Teraz używamy MAX-800 - też sobie dobrze radzi, wyciska i twarde i miękkie, również trawy i zoła - tyle że trzeba mieszać je np z jabłkami.
Sklep, Palarnia Kawy Gregorio... www.kawagregorio.pl

Offline opiotr

  • Wiadomości: 12
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2023, 23:35:21 »
Ja sobie kupiłem wyciskarkę w 2011r. Wtedy na rynku to zdaje się nie było wyboru były tylko Omega i Angela. I na początku pamiętam przerabiałem kilogramami warzywa i owoce. Czasem też orzechy na masę przerabiałem ale to słabo wychodziło. Po kilku latach pękło mi sitko do orzechów, tu prawdopodobnie dostała się łupina i pękło też sitko do soków tu zapomniałem się i zostało sitko jak wrzuciłem orzechy. Pomimo pęknięć można było dalej używać. Napisałem do dystrybutora, bo rzekoma 99letnia gwarancja ale nie było odzewu. Potem wyciskarka powędrowała do piwnicy i jakieś 3 lata temu ‚Moja’ ją zobaczyła i się zainteresowała i jak się dowiedziała ile kasy wydałem to zaczęła wydzwaniać i o dziwo pomimo, że nie miałem rachunku, to moja tak to załatwiła, że oni u siebie znaleźli rachunek uznali gwarancję i przysłali mi nowe Sitka . W każdym razie już straciłem zapał do soków, koktaili itp. I stoi sprawna maszyna nieużywana. Jak lubisz soczki to warto kupić wyciskarkę. 10lat temu nie miałem wyboru teraz to nie wiem ale chyba też bym inwestował w coś lepszego. Przy codziennym wyciskaniu soków z kilogramów, zwłaszcza twardych warzyw jednak ten wałek jest dość mocno porysowany (wtedy opisywany jako wykonany z kosmicznych super twardych technologi ). Także jestem ciekaw jak to wygląda w tych tanich wyciskarkach. Moja ponad 10letnia ma się całkiem dobrze i pewnie spokojnie jeszcze z 10lat posłuży jak trzeba będzie.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2023, 08:49:47 »
Podobają mi się te wysokie modele od Koreańczyków, z drugiej strony są cztero-, pięciokrotnie (od lidlowego silwercresta to chyba 10x) droższe od tych ze średniej półki. Kusi 10 lat gwarancji, ale co w przypadku, gdy nowe styl życia :P się nie sprawdzi. Z drugiej strony 20 dni po upływie terminu gwarancji padł mi napęd bramy wjazdowej.
Tak naprawdę, to najbardziej kusi w tych wypasach łatwość czyszczenia, a ja leniwy człek z natury jestem :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień 2023, 10:23:30 »
Mam porównanie Lidl vs Kuvings, Kuvings droższy, taka różnica, reszta porównywalna. Największe znaczenie ma stan warzyw i owoców, i ich odmiana.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień 2023, 10:48:20 »
Kup Anglel, raz a dobrze. Full metal jacket :) zero plastiku. Wyciska tak, że wióry są suche, mycie trochę upierdliwe bo trzeba to zrobić zaraz po  wyciskaniu żeby nie zaschło.

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudzień 2023, 10:52:20 »
Mam Kuvingsa. Do dziś się zastanawiam po co tyle kasy na niego wydałem. Wtedy nie było jednak dostępnych tanich wyciskarek, a koleżanka mocno polecała. Dzisiaj bym brał z Lidla tak jak rodzice. Nawet jak się szybciej popsuje to za kasę Kuvingsa bym miał kolejne sztuki, a ich już 3 rok służy.
Kuvings można rozważyć jak się będzie wyciskać orzechy, twarde warzywa i jakieś liściaste rzeczy, bo mocniejszy silnik.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudzień 2023, 11:22:36 »
Kuvings droższy, taka różnica, reszta porównywalna

Oglądałem wczoraj test porównawczy na tubie właśnie Revo830 i lidla i o ile przy miękkich owocach może i racja, to już marchewka wyszła z lidla jako gęsty mus (po przecedzeniu na sicie zostało połowę zawartości szklanki), a ja potrzebuję soku nie smoothie :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2023, 11:24:02 »
Dzisiaj bym brał z Lidla tak jak rodzice.

A może jest jakoś złoty środek. Klarowne soki, szybkie mycie, względna trwałość, ale nie za miliony monet :)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Grudzień 2023, 13:40:27 »
Mam Kuvingsa. Do dziś się zastanawiam po co tyle kasy na niego wydałem. Wtedy nie było jednak dostępnych tanich wyciskarek, a koleżanka mocno polecała. Dzisiaj bym brał z Lidla tak jak rodzice. Nawet jak się szybciej popsuje to za kasę Kuvingsa bym miał kolejne sztuki, a ich już 3 rok służy.
Kuvings można rozważyć jak się będzie wyciskać orzechy, twarde warzywa i jakieś liściaste rzeczy, bo mocniejszy silnik.
Ostatnio (1-2tyg temu ?) elegancka babeczka w Lidlu brała 2 sztuki dla siebie i córki, mowiła że
po 3 latach coś jej tam "Lekko szwankuje" ale za te pieniadze nie ma nic lepszego.
Jeszcze jakaś promka była z aplikacją...

Sam się nad tym sprzętem zastanawiam.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Grudzień 2023, 13:45:58 »
@Heniutek ta lidletka słabo sobie radzi z twardymi warzywami, z marchewki zostaje dużo wiórków w soku, mamy od roku i jeden sezon był  robiony sok prawie codziennie, teraz jakoś mniej zapału, marchew z marketu jest fatalna, sucha i mało co z niej wyciśniesz, melon, arbuz, jabłko, gruszka, burak, mango itd to już inna bajka.

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:14:33 »
A namaczacie marchew przed wyciskaniem? W instrukcji Kuvingsa było zalecenie żeby namaczać 3 godziny.

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:22:47 »
Trzy lata będzie jak podchodzę do kupna tego ustrojstwa jak pies do jeża. I co roku sobie mówię, po co mi to - lepiej zjeść surowe w całości niż tylko sok z tego, mniej produktów trzeba wtedy kupić itd itp. Jak się pewnie domyślacie, wyciskarki dalej nie mam, a warzyw też nie jem ;)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:24:33 »
Znalazłem Huroma za niecałe 1300 złych (https://hurom.pl/product-pol-273-Wyciskarka-Hurom-HZS-Alpha-Plus-srebrny-HZ-SBE19.html) i to chyba dla mnie granica psychologiczna. Podobną cenę można utargować za używkę REVO820 Kuvingsa. No i teraz w osiołkowi ... A tu jeszcze za rogiem czai się lidlowy czarny koń :P

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:33:41 »
A namaczacie marchew przed wyciskaniem? W instrukcji Kuvingsa było zalecenie żeby namaczać 3 godziny.
No skąd ;-) Tzn właśnie namoczę tytułem próby bo nie słyszałem o takim zaleceniu, może warto skoro tak mówisz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi