Autor Wątek: Gry planszowe do gry z dzieciakami  (Przeczytany 3519 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Październik 2023, 16:20:35 »
Wnuczce się podoba, strasznie. Plusem tej gry jest to, że gra się w egipskich ciemnościach :-D
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2023, 16:27:55 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Łukasz86pl Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Hario V60; Jura Z5 gen1
  • Młynek: ZF64W; 1zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad 2023, 10:32:38 »
ze swojej strony zapomniałem dodać jeszcze prostego Sabotażystę (minus tej gry, że 2jke nie pograsz, tak wiem jest wersja dla dwojga),
teraz gramy w fajną karciankę Wirus + dodatek. Mam jeszcze od lat nieruszonego Blood Rage'a, ciężko zebrać mi się aby poznać zasady :) no i te figurki.....żeby nie śniły się córce po nocach :)
...wchodzący w świat prawdziwej kawy :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad 2023, 20:02:35 »
Na początek ustalcie może co lubicie, bo ja tu widzę RMF: klasyczne euro, karcianki, przygodówki i ameritrashe, wszystkiego po trochu. Znajdźcie ulubiony gatunek, a kolejne tytuły same się zaczną mnożyć jak grzyby po deszczu. Zwróćcie też uwagę, że coraz częściej ciężkie tytuły wychodzą w uproszczonych wersjach zwanych Kids I są fajnym wstępem do "pełnych" tytułów. Dla dziecka ważna jest też oprawa graficzna. Zerknijcie np. na "Łąkę" czy trudniejsze "Skrzydła". Rynek planszówek przeżywa prawdziwy boom i każdy powinien znaleźć coś dla siebie :) Zawsze można też zajrzeć na BGG, gdzie znajdują się wszelakie rankingi np. gier z kategorii Family.

Offline Łukasz86pl Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Hario V60; Jura Z5 gen1
  • Młynek: ZF64W; 1zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Listopad 2023, 08:16:18 »
Na początek ustalcie może co lubicie, bo ja tu widzę RMF: klasyczne euro, karcianki, przygodówki i ameritrashe, wszystkiego po trochu. Znajdźcie ulubiony gatunek, a kolejne tytuły same się zaczną mnożyć jak grzyby po deszczu. Zwróćcie też uwagę, że coraz częściej ciężkie tytuły wychodzą w uproszczonych wersjach zwanych Kids I są fajnym wstępem do "pełnych" tytułów. Dla dziecka ważna jest też oprawa graficzna. Zerknijcie np. na "Łąkę" czy trudniejsze "Skrzydła". Rynek planszówek przeżywa prawdziwy boom i każdy powinien znaleźć coś dla siebie :) Zawsze można też zajrzeć na BGG, gdzie znajdują się wszelakie rankingi np. gier z kategorii Family.
Mnie akurat podoba się ta burza mózgów/pomysłów :) to co na plus zaobserwowałem w grze z dzieckiem to łatwość rozłożenia gry i niezbyt długie rozgrywki :) w domu mamy jeszcze 2 letnią Basię, która z pewnością bardzo zainteresuje się rozłożoną grą w wieloma figurkami :) wiecie jak to jest w praktyce, można nie zdążyć dokończyć rozgrywki :) co nie zmienia faktu, że gra może być super, ale trudniej w nią po prostu zagrać :)
...wchodzący w świat prawdziwej kawy :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Listopad 2023, 10:35:17 »
Mnie akurat podoba się ta burza mózgów/pomysłów
Ale w jakim kontekście? Różnorodności uruchamianych przez Was rodzajów gier?

Cytuj (zaznaczone)
to co na plus zaobserwowałem w grze z dzieckiem to łatwość rozłożenia gry i niezbyt długie rozgrywki
Ale wiesz, że krótki setup i czas rozgrywki, to akurat elementy zależne od złożoności gry, a nie od tego czy grasz w nią z dzieckiem czy nie? :P Ok, wyzłośliwiłem się, rozumiem że to skrót myślowy i masz na myśli, że w proste tytuły fajnie się gra z progeniturą, bo jest szybko i nie nużą? :) Fajne tempo ma kupione przez nas ostatnio Akropolis. Polecam, tym bardziej że to 8+ :)

Cytuj (zaznaczone)
w domu mamy jeszcze 2 letnią Basię, która z pewnością bardzo zainteresuje się rozłożoną grą w wieloma figurkami :) wiecie jak to jest w praktyce, można nie zdążyć dokończyć rozgrywki :)
Żarty, żartami, ale ja dwulatki w pobliże stołu z małymi nieraz elementami rozgrywki jednak bym nie dopuścił.

Cytuj (zaznaczone)
co nie zmienia faktu, że gra może być super, ale trudniej w nią po prostu zagrać :)
Blood Rage z 8latką? Ja bym się jednak zastanowił czy nie za wcześnie. Niektórzy rodzice ambitnie wprowadzają tytuły 12+ i o ile w niektórych przypadkach ma to sens, bo klasyfikacja wiekowa jest na wyrost, tak w większości jednak wiek z pudełka, to wiek, w którym gracz może w pełni cieszyć się grą :)

Offline Łukasz86pl Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Hario V60; Jura Z5 gen1
  • Młynek: ZF64W; 1zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Listopad 2023, 10:56:45 »
Ale w jakim kontekście? Różnorodności uruchamianych przez Was rodzajów gier?
Można poznać różnego typu gry :) przykładowo kiedyś nie podobały mi się karcianki, po poznaniu kilku ciekawych tytułów jestem jak najbardziej za :)

Ale wiesz, że krótki setup i czas rozgrywki, to akurat elementy zależne od złożoności gry, a nie od tego czy grasz w nią z dzieckiem czy nie?  Ok, wyzłośliwiłem się,
nie doszukuj się jakiś wielkich teorii :P gram z dzieckiem :) dobrze jak możesz coś szybko rozłożyć, pograć i posprzątać, a nie szukać miejsca w pokoju pełnym zabawek aby rozłożyć plansze + figurki :)

Żarty, żartami, ale ja dwulatki w pobliże stołu z małymi nieraz elementami rozgrywki jednak bym nie dopuścił.
wg mnie gra z dziećmi ma być głównie dla dzieci :) więc jak podchodzi Twoja kochana córusia to pozwalasz jej na co nieco aby była szczęśliwa :) dlatego wybieram gry które łatwo utrzymać w całości kiedy dzieci się nimi zainteresują :)

Blood Rage z 8latką? Ja bym się jednak zastanowił czy nie za wcześnie. Niektórzy rodzice ambitnie wprowadzają tytuły 12+ i o ile w niektórych przypadkach ma to sens, bo klasyfikacja wiekowa jest na wyrost, tak w większości jednak wiek z pudełka, to wiek, w którym gracz może w pełni cieszyć się grą
Moja starsza córka już nie raz widziała te figurki i jej nie przerażały, bardziej może być niezadowolona kiedy będę ją atakować :) dlatego jej nie wyciągam, kooperacja byłaby bardziej wskazana :) Mam jeszcze nieruszonego Robinsona Crusoe, ale to już nie do gry z dziećmi, pomijając fakt poznania wszystkich zasad tej gry :)
...wchodzący w świat prawdziwej kawy :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Listopad 2023, 13:32:51 »
Widzę polecane, wsiąść do pociągu, pod wpływem wątku miałem kupić, ale wczoraj natrafiłem na pudełko w domu (nie otwierane Wsiąść do pociągu Europa) :). 2 filmiki i przyznam że nie wiem o co chodzi.
Dla mnie naj była Fortuna i widzę jest wznowiona wersja.

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Listopad 2023, 12:18:03 »
Niagara, cytadela, ale to od 3 graczy to raczej calo-rodzinnie
Tik-tak-bum (czy jakos tak)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Listopad 2023, 14:10:04 »
Polecam SPY GUYa, fajne nawet od 4rech lat wzwyż. Szuka się razem, nie ma rywalizacji tylko współpraca.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad 2023, 17:01:23 »
2 filmiki i przyznam że nie wiem o co chodzi.
No jak, wybierasz trasy które chcesz zrealizować, czyli połączenia miedzy miastami, mając (dobierając) odpowiedniego koloru karty wagonów zajmujesz kolejne pola na danej trasie, za zrealizowaną trasę podlicza się punkty, podobnie za najdłuższą trasę itd ;-)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad 2023, 17:21:05 »
Dla mnie naj była Fortuna i widzę jest wznowiona wersja.

"Była" powinno tu być kluczowym słowem. WdP to jedna z najprostszych gier planszowych. Powyżej prawie kompletna instrukcja obsługi :D

Offline Łukasz86pl Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Hario V60; Jura Z5 gen1
  • Młynek: ZF64W; 1zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Listopad 2023, 08:15:08 »
mile widziane jakieś gry kooperacyjne :) co możecie polecić? dzięki za dotychczasowe tytuły  :)
...wchodzący w świat prawdziwej kawy :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Listopad 2023, 09:27:38 »

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Listopad 2023, 11:33:38 »
Z kooperacyjnych epidemia (czy pandemia jakos tak)

Ostatnio rozne tematyczne klony cluedo widzialem, moze sie trafi cos co sie dzieciom w klimat wpasuje

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Listopad 2023, 11:59:20 »
Z kooperacyjnych epidemia (czy pandemia jakos tak)
Pandemic legacy. Ale nie dla 6-latki. Prędzej Robinson Crusoe, ale to jest mimo wszystko wyzwanie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi