Autor Wątek: Filiżanki - jakie kupić?  (Przeczytany 9776 razy)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Luty 2021, 14:47:47 »
U mnie w domu 300 ml. Kawiarka 4tz dzielona na dwie filiżanki i do każdej ok. 150-170 ml mleka, a jak robię przelew dla siebie, to też jest OK. No ale ja robię kawę jaka mi smakuje, a nie jak podręczniki piszą, więc nie wiem co się nada do capu, frapu czy innego papu :D
Ogólnie uwielbiam moje Loveramicsy :D

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Luty 2021, 15:21:27 »
150ml mnie nie urządza, chyba że chodzi Ci o samą firmę lubiana
W lubiane kawa stygnie błyskawicznie.  Dobra do "parzonej", jak kto lubi od razu wypić.
Dobra jest Villa Italia: https://www.villaitalia.pl/category/filizanki-porcelanowe
(Mam ze dwie od nich, chyba)
A chińskie, tak btw, to teraz szit, sam kupiłem chińskie robione dla Włochów - zjazd o 2 klasy.

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Luty 2021, 15:29:35 »
@kubuekpl no właśnie musisz wziąć pod uwagę że loveramics są dość masywne i bez wstępnego ogrzania nawet jak zalejesz gorąca kawą i mlekiem to porcelana odbierze swoje. Jak mocno działa u ciebie podgrzewanie w ekspresie? Mój poprzednik Ascaso Steel Uno  :picardpalm:,  już szybciej nagrzałbym pobierając o kolano.

Offline kubuekpl

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Luty 2021, 19:54:38 »
Nie wiem bo NS Musica kupiłem i czeka na mlynek  :doh: 3 miechy (Niche zero już dotarł do UK , będzie u mnie we wtorek)  tak wiec tylko odpaliłem czy działa, pobawiłem się pare razy spieniaczem i tyle. Mi się wydaje ze ta tacka grzeje dobrze ale tam porcelana jeszcze nie stała. Loveramics Egg okazuje się nie być tak ogolono dostępny jak mi się wydawało,  padlo na kolor denim a tu albo dostepny tylko 80 ml albo 300ml i to w innym sklepie...

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Luty 2021, 19:59:46 »
Lepiej mieć wiekszą i nie dolać niż mieć za małą i przelać ze spodka to co się ulało :) hmmm chyba gdzieś to już widziałem  [emoji38]

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Luty 2021, 21:30:06 »
ja mam filiżanki z IKEA. VARDAGEN - Filiżanka do herbaty/spodek, kremowy 26 cl. Do kawy z mlekiem - podwójne espresso i sporo mleka pod latte art (no, powiedzmy, że _art_), dla mnie idealna.
A co najważniejsze, cena coś koło 10 pln.
Kup sobie taką jedną na testy, zanim wydasz 5x więcej na docelową porcelanę.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Luty 2021, 12:13:06 »
Na cappu pojedyńcze espresso (~20-25g) stosuje filiżanki 150ml, na podwójne espresso (~40-50g) 200ml - przy większych filiżankach za mało czuć kawy już nawet dla mojej żony.
Czasem robiłem flat white - czyli podwójne espresso z mlekiem do filiżanki 150ml.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Luty 2021, 17:30:43 »
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, tak chyba zrobię  kupje 2 80ml pod espresso i na razie 1x 250 ml i jedno 300ml .
A ten czerwony kolor bardzo ładny, myślałem nad granatem a teraz się waham .

Ja pijam podwójne espresso i filiżanki 80 ml są bardzo niepraktyczne - wole te 150 ml (tzw. Flat White w serii Egg). Te 80 ml używam do ważenia ziaren pod przelew :). Espresso też świetnie się pije w czarkach (bez ucha) - Loveramics też takie robi. U mnie ostatnio do espresso (rownież macchiato) furorę robi shotglass Hario.

Offline acidka

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, wcześniej Gaggia Classic V1
  • Młynek: Lelit William PL-72, poprzednio Ascasso I-3
Odp: Filiżanki - jakie kupić?
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Styczeń 2022, 08:42:11 »
Kojarzycie może jakieś kubki/filiżanki o pojemności między 200-300 ml, aby były w kolorze Loveramics Egg brązowy ale miały cienkie ścianki? Kupiłam 2 wspomniane 200 ml ale mąż nie lubi pić z takich i chciałabym kupić jeszcze 2 aby były podobne przynajmniej kolorystycznie ale z cienkimi ściankami. Może być w stylu Loveramics Bond lub Tulip ale niekoniecznie. Dzięki

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi