Autor Wątek: coffeeitalia  (Przeczytany 15083 razy)

Offline Fuła

  • Wiadomości: 5
coffeeitalia
« dnia: 07 Luty 2019, 12:27:04 »
Hej,
po lekturze forum zdecydowałam, że chciałabym kupić zestaw Nuova Simonelli Oscar II Nera - Nuova Simonelli Grinta Chrome AMMT, który znalazłam na coffeeitalia.pl (jest tam też Bezzera w zestawie) w dobrej, jak myślę, cenie (3900). Nie znalazłam za to opinii na temat sklepu coffeeitalia.pl (znalazłam o coffeitalia.fr - dobre). Czy ktoś coś tam kupował, czy to wart zaufania sklep?
pozdrawiam

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2019, 13:35:33 »
Możesz śmiało kupować, to znany sklep. Sam kupowałem tam ekspres kilka lat temu (wtedy nie mieli jeszcze wersji pl).

Offline Fuła

  • Wiadomości: 5
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2019, 14:58:48 »
dzięki!

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2019, 15:45:02 »
Sklep jest OK, jedynym mankamentem jest koszmarny kontakt z biurem obsługi. Przynajmniej tak było parę lat temu. Jeśli zapiszesz się do ich newslettera, będziesz mieć  darmową wysyłkę.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2019, 15:53:01 »
Sprawdź sobie  też ceny na elektros.it.
https://www.elektros.it/pl/en/oscar_II_nuova-Simonelli/oscar-II-black.html

U nich dodatkowo możesz wyposażyć Oscara w OPV.

Offline Fuła

  • Wiadomości: 5
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2019, 16:32:24 »
bardzo dziękuję za odzew. tak, elektros ze względu na ceny faktycznie wart uwagi, tylko zastanawiam się jak z dostawą, gwarancją i serwisem (to cofeeitalia twierdzi, że ma serwis w Katowicach) 

Offline ArturEs

  • Wiadomości: 5
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwiec 2019, 18:17:23 »
Właśnie popijam espresso...
...zacznę od tego że kupiłem w Coffeeitalia w styczniu 2018 roku Rancilio Silvia. Ale szybko okazało się, że tylko cena była atrakcyjna.   Kontakt jak ktoś wczesniej pisał koszmarny. Terminy dostawy opóźnione bo wysyłka z Włoch. Reszta też nie wyglądała tak kolorowo. Zaczęły się problemy z faktura VAT, bo skoro  sklep we Włoszech to wystawiają jedynie "EuroFakture".
TERAZ O GWARANCJI.
Szybko okazało się, że gwarancja Coffeeitalia jest fikcją. Nie mają żadnego serwisu ani w D-Czechowicach ani w Katowicach. Jest to co najwyżej serwis współpracujący grzecznościowo z nimi Mariano Italiano.  Po 18 miesiącach przepaliła mi się grzałka.  Napisałem  do sprzedawcy co zrobić z naprawą gwarancyjną. Nikt nie odbiera telefonu. Więc zostaje jedynie jeszcze bardziej koszmarny kontakt emailowy. Ale co ciekawe  jeden telefon na numer handlowy i szybko ktoś odebrał. Jedynie po angielsku mozna porozmiawiac o korespondencji w sprawie tej gwarancji.  I szybko okazało się że gwarant podsyła filmiki z YT jak odbiezpieczyc "bezpiecznik na termostacie". Odpisałem ze to nie bezpiecznik i kolejny raz wyjaśniłem że to spalona grzałka.  Kolejny filmik  o tym, jak pierwszy raz uruchomić Silvię. Streszczajac.  CoffeeItalia w osobie Mateo, nie poczuwa się do żadnej  odpowiedzialności gwarancyjnej bo filmiki na YT  wszystko wyjasniają.  Nie ma znaczenia że robię jedynie Espresso,  nie uzywam pary do spieniania mleka, że wodę mam z filta OS. Wyrocznią jest filmik i YT o prawidłowym uruchomieniu ekspresu ( po 18 miesiącach) i tłumaczenie, że to 99 % uszkodzeń  grzałki następuje z powodu nie uzupełniania  wody w bojlerze. Zaproponowano mi odpłatna naprawę lub wysyłkę grzałki za 40 EURO.

Odpuściłem. Pomierzyłem rezystancje, kupiłem w Coffeedesku i wymieniłem grzałkę sam.  Ale chcę ostrzec kupujących.
Tylko cena wyglądała dobrze ale juz po 2 latach  i kosztach dodatkowych nie jest to atrakcyjna oferta. I szkoda czasu na korespondencje ws napraw gwarancyjnych.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwiec 2019, 19:46:11 »
Ja jakiś czas temu też wymieniłem z nimi kilka wiadomości mail. Trochę po Polsku, trochę po Angielsku ale w żadnym z tych języków poprawnie. Masakra... Nie szło się dogadać o proste rzeczy. Telefon to fikcja. Nikt nie odbiera. Zadawałem pytanie odnośnie ekspresu, młynka, a człowiek coś innego mi odpisywał łamaną polszczyzną czy po angielsku ale też nie do zrozumienia. Urwałem rozmowę i kupiłem sprzęt u polskiego dystrybutora. Jak kolega wyżej napisał. Pozorne oszczędności. W zagranicznym sklepie to można kupić kawę albo uszczelkę do prysznica.

Też nie polecam.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec 2019, 00:05:26 »
Ja poczytałem opinie Angoli - były nienajlepsze. CafeItalia to pośrednik - organizuje sprzedaż Ex Works, dlatego jego działania serwisowe polegają na nawiązaniu kontaktu z producentem i "dogadaniu" naprawy (usunięcia usterki), nie mają własnych kompetencji technicznych. Nie chcę odstraszać, ale ja wskutek tego zrezygnowałem z ich oferty.

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec 2019, 08:18:40 »
Ja kupiłem od nich ekspres kilka lat temu i liczyłem się z tym, że w razie konieczności naprawy będę musiał działać na własną rękę. Tutaj trzeba sobie po prostu samemu ocenić czy woli się taniej, czy drożej, ale z obsługą serwisową i posprzedażową.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1104
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec 2019, 00:32:37 »
Ponegocjij zakup Oscara z Michałem z Konesso. Miałem go kupić, byłem u nich oglądałem, cenę dogadałem.  Ostatecznie kupułem ECM'a.
Dla mnie serwis to PODSTAWA!!
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Bożena

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: La Pavoni Gran Caffé GCM
  • Młynek: Rancilio Rocky D
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Październik 2019, 17:21:14 »
Zakupione sprzęty (młynek i ekspres) na razie OK, ale jest jakiś problem z obsługą w Polsce.
Fakturę dostałam po blisko dwóch miesiącach, jak napisałam że zgłaszam sprawę do Urzędu Skarbowego. Teraz próbujemy kupić drugi ekspres - minął tydzień od opłacenia zamówienia i nic nie słychać o wysyłce.
W infolinii (numer warszawski) zgłasza się gość mówiący tylko po angielsku. Adres w Bielsku to chyba też fikcja. Kilka miesięcy temu był podany numer komórkowy i można było dodzwonić się do przedstawiciela - numer też zniknął.
Pierwszy zakup (na początku tego roku) był OK. Kolejne - dużo nerwów.


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Październik 2019, 19:54:24 »
Jaki wniosek? Kupować w polskich sklepach.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Październik 2019, 20:01:30 »
 :ok:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: coffeeitalia
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik 2019, 20:51:59 »
Fakturę dostałam po blisko dwóch miesiącach, jak napisałam że zgłaszam sprawę do Urzędu Skarbowego. Teraz próbujemy kupić drugi ekspres - minął tydzień od opłacenia zamówienia i nic nie słychać o wysyłce.
Zadziwia mnie ten upór, kiedy po pierwszym ciężkim razie z zamówieniem pozostajecie nieugięci i dalej zamawiacie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi