Autor Wątek: młynek do 2500  (Przeczytany 12485 razy)

Offline dariuszek75

  • Wiadomości: 21
młynek do 2500
« dnia: 18 Maj 2019, 21:53:20 »
Witam serdecznie, potrzebuję pomocy przy wyborze młynka do domu. Przeprowadzka do nowego mieszkania, jest powód by w końcu kupić pierwszy porządny młyn. Ekspres to zarezerwowany z outlet u p.Michała z Konesso Lelit Grace. Sporo czytałem forum i czytałem i czytałem... I im więcej tym większy mętlik :sciana:.
Moje propozycje i proszę forumowiczów o opinie i poradę.
1. Ceado E5P od p.Janusza
2.  Eureka Mignon Specialita
3. Fiorenzato F4 E NANO
4. LELIT WILLIAM PL72-P do kompletu ;)
5. LELIT WILLIAM PL72
6. MACAP M42D

Z racji bliskości Konesso i obecnych rabatów(młynki Lelit 19% taniej) bliżej mi do Lelita oraz Eureki. Czekam na Wasze posty...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2019, 23:17:49 »
Z wymienionych przez ciebie młynów brałbym bez wahania Ceado. Warto w tej kwestii skontaktować się z Antoniem, bo daje bardzo fajne rabaty dla forumowiczów  na młynki Ceado [emoji3]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2019, 01:01:39 »
Witam serdecznie, potrzebuję pomocy przy wyborze młynka do domu. Przeprowadzka do nowego mieszkania, jest powód by w końcu kupić pierwszy porządny młyn. Ekspres to zarezerwowany z outlet u p.Michała z Konesso Lelit Grace. Sporo czytałem forum i czytałem i czytałem... I im więcej tym większy mętlik :sciana:.
Moje propozycje i proszę forumowiczów o opinie i poradę.
1. Ceado E5P od p.Janusza
2.  Eureka Mignon Specialita
3. Fiorenzato F4 E NANO
4. LELIT WILLIAM PL72-P do kompletu ;)
5. LELIT WILLIAM PL72
6. MACAP M42D

Z racji bliskości Konesso i obecnych rabatów(młynki Lelit 19% taniej) bliżej mi do Lelita oraz Eureki. Czekam na Wasze posty...

Jakbym miał z tej szóstki wybrać, to wziąłbym Ceado - popularny i ma świetne opinie tutaj - na ich podstawie bym brał, sam nie używałem. Jeśli chciałbyś sięgnąć po inne opcje, to: Ceado E6p - dodatkowo timer - większa wygoda. Poza tym rozważasz młynki różnych kalibrów (żarna) - Ceado, Lelit to 64mm, Fiorek ~50, Mignon też, Macap 58mm. Nie żeby średnica żaren była jedynym słusznym wyznacznikiem - ale jakoś łatwiej byłoby mi zestawić młynki o podobnych parametrach, raczej te górne średnice żaren - wtedy popatrzyłbym też na Fiorenzato F64 i Eureka Zenith. Są użytkownicy obydwu na forum, sporo o tych młynkach zostało napisane.

Jak już wybierzesz wśród tych dużych młynków (~64mm), to jest duża szansa, że bedzie to twój ostatni młynek - nie będziesz potrzebował szukać dalej (No chyba, że kaprys przyjdzie ;)).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2019, 02:09:31 »
Ceado e5p jest "ręczny". Jak wchodzisz a temat, nie chcesz pomyśleć o e6p?

Offline dariuszek75

  • Wiadomości: 21
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2019, 13:37:15 »
A jeśli chciałbym przyoszczedzić to warto pójść w lelita wiliam 72 czy eureka specialita?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2019, 14:07:20 »
Tu na forum raczej chwalą Eurekę - jest kilka wątków do poczytania.

Offline WitekN Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Różne Bialetti, AP, phin, V60-2, Konewki: Brewista, Tchibo
  • Młynek: Severin 3873, Porlex mini, Fio F4E nano, Xeoleo 50, MYM54
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2019, 10:11:50 »
Fiorek ~50, Mignon też, Macap 58mm

Fiorek F4 E nano ma żarna 58mm

Online Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2019, 11:56:11 »
Niche Zero.

Online pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2019, 12:09:24 »
Do pojedynczego dozowanie Niche zdecydowanie najlepsza propozycja. Teraz widzę cena 635 USD, więc z wysyłką tylko odrobinę powyżej budżetu.

Offline marwi

  • Wiadomości: 4
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2019, 20:06:50 »
Witam serdecznie
  Nie chce tworzyć kolejnego wątku, ponieważ mój problem dotyczy praktycznie tego samego - młynka :-)

Od jakiegoś czasu już czytam forum, dowiedziałem się sporo - wielkie dzięki dla wszystkich, ale duuuużo jeszcze nie wiem. Wydaje mi się, że ekspres już wybrałem - Lelit Grace. Mam natomiast problem z młynkiem. Mój budżet na młynek, to około 2000 zł. Czytając wybrałem trzy. Wiem, że mają różną średnicę żaren, ale ..., oto moje typy:
1. Eureka Mignon Specialita
2. Fiorenzato F4 E NANO
3. Lelit William - PL72
Chcę by miały automatykę, czyli możliwość programowania czasu, mielenia dla jednej i dwóch dóz. Srednio dziennie będę robił jakieś 2 - 3 espresso, czasami może się zdarzyć jakieś cappuccino  lub late. Recenzje dla dwóch pierwszych znalazłem, natomiast o trzecim niewiele jeszcze napisano.

Poradźcie :-)

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipiec 2019, 17:58:04 »
Eurekę jak się dobrze rozejrzysz to można po rabatach w okolicy 1500zł wyrwać...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
młynek do 2500
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lipiec 2019, 18:17:11 »
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2019, 18:30:46 wysłana przez rubin »

skansen

  • Gość
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lipiec 2019, 18:40:10 »
Witam serdecznie
  Nie chce tworzyć kolejnego wątku, ponieważ mój problem dotyczy praktycznie tego samego - młynka :-)

Od jakiegoś czasu już czytam forum, dowiedziałem się sporo - wielkie dzięki dla wszystkich, ale duuuużo jeszcze nie wiem. Wydaje mi się, że ekspres już wybrałem - Lelit Grace. Mam natomiast problem z młynkiem. Mój budżet na młynek, to około 2000 zł. Czytając wybrałem trzy. Wiem, że mają różną średnicę żaren, ale ..., oto moje typy:
1. Eureka Mignon Specialita
2. Fiorenzato F4 E NANO
3. Lelit William - PL72
Chcę by miały automatykę, czyli możliwość programowania czasu, mielenia dla jednej i dwóch dóz. Srednio dziennie będę robił jakieś 2 - 3 espresso, czasami może się zdarzyć jakieś cappuccino  lub late. Recenzje dla dwóch pierwszych znalazłem, natomiast o trzecim niewiele jeszcze napisano.

Zbieram się do napisania recenzji mojego młynka Lelit William, więc napiszę teraz po krótce. Młynek kupiłem kierując się przede wszystkim pokrewieństwem stylistycznym z zakupionym "w pakiecie" ekspresem Lelit Elizabeth. Całość świetnie się komponuje.
IMG_20190713_153337.jpg
Młynek spełnia wymienione przez Ciebie kryteria. Do tego świetnie wygląda, pracuje w miarę cicho a dzięki wysokiej masie jest stabilny. Na plus należy również zapisać możliwość regulacji wyrzutu zmielonej kawy, tak, żeby dobrze układała się w kolbie. Nie ma jednak róży bez kolców - młynek ma dwie poważne wady:
1. Brak możliwości łatwego demontażu hoppera. Hopper jest zamontowany czterema śrubami. Jego wymiana jest możliwa dopiero po opróżnieniu go z kawy.
2. Skokowa, mikrometryczna regulacja stopnia zmielenia. W bardzo wielu testach i specyfikacjach napisano, że młynek posiada regulacje bezstopniową. W przypadku mojego egzemplarza można ustawiać stopień mielenia ze skokiem 0,5! Nie wiem czy Lelit zmienił specyfikację, czy też "ktoś, gdzieś, kiedyś" napisał o bezstopniowej regulacji i potem to wielokrotnie powielano? Nie jest to może poważna wada młynka, ale użytkownicy oczekujący regulacji bezstopniowej mogą czuć się zawiedzeni. Czasami między 1,5 a 2,0 jest spora różnica i wówczas bezstopniowa regulacja by się przydała. Regulacja skokowa nie jest wadą samą w sobie. Może być nawet zaletą - łatwiej np. odtwarzać wcześniejsze ustawiania. Wadą jest natomiast niezgodność specyfikacji z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2019, 20:31:39 wysłana przez skansen »

Offline marwi

  • Wiadomości: 4
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Lipiec 2019, 20:32:15 »
Dziękuje za recenzje.
Gdybyś dzisiaj miał tą wiedzę na temat William'a, kupił byś go ponownie, czy może wybrał inny, np
 a) Eureka Mignon Specialita
 b) Fiorenzato F4 E NANO
 c) Eureka Zenith 65E (choć tutaj będę musiał mocno negocjować :-))

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: młynek do 2500
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lipiec 2019, 20:35:28 »
Napisz coś o istotnych rzeczach: żarna, silnik, cena, itd.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi