Autor Wątek: Waga dobrego espresso  (Przeczytany 63436 razy)

abovo

  • Gość
Odp: Waga dobrego espresso
« Odpowiedź #210 dnia: 29 Marzec 2019, 20:56:25 »
Te, na którym teraz działam?  Czy masz na myśli LaMę?
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2019, 21:02:43 wysłana przez abovo »

Offline Tedi_

  • Wiadomości: -9999
  • Ekspres: Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Waga dobrego espresso
« Odpowiedź #211 dnia: 29 Marzec 2019, 21:29:11 »
@abovo. Jestem pod wrażeniem.
Ja zanotowane mam wszystko w pamięci. Są to dwie "tabelki", pierwsza robione espresso na starszym sprzęcie, druga to na sprzęcie dużo lepszym.
Mimo, że ta pierwsza "tabelka"okazała się w pewnym sensie nie fer bo krzywdziła pewne ziarno ze względu na uzyskany smak, i tak wiele mnie nauczyła.

PS. Do nazewnictwa smaków wykorzystuję  swoją pamięć. Na niej  polegam w 100 %. Uważam, że takie podejście  w nazywaniu smaków stanowczo mi wystarcza.
Gdy trafi się espresso wybitne w smaku i tak nieprzejdzie niezauważone.










Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Wolność słowa to podstawa, tak samo jak picie kawy z samego rana. Zbanowany.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Waga dobrego espresso
« Odpowiedź #212 dnia: 30 Marzec 2019, 07:43:19 »
@abovo Doczytałem. Zdaje się, że problemem ze wszystkimi sitkam (LaMa, IMS, nie wiem czy też VST) jest to, że dolna część sitka jest stożkowa, nie cylindryczna. Uniemożliwia to zmienianie dozy, gdyż wymagałoby to użycia tamperów o różnych średnicach.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2019, 08:07:25 wysłana przez Krakus »

abovo

  • Gość
Odp: Waga dobrego espresso
« Odpowiedź #213 dnia: 30 Marzec 2019, 08:21:12 »
@Krakus teraz ok. Sito LaMy, jak dla mnie przy single espresso jest najlepsze. W/g mnie  (i tak chyba jest w LaMie) po ubiciu w leju kawy i zapięciu kolby ma "działać" test monety. Takie sito powinno być  indywidualnie dopasowane  do każdego prysznica. Inaczej należy pakować więcej gramów kawy. Jak chcesz tylko ok. 7g najgorsze jest to zaokrąglone połączenie góry sita z lejem u dwóch pozostałych firm, bo gdy nasypię mniej kawy, to porządnie nie ubiję tamperem. Jak - za dużo - pójdzie na boki  >:(
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2019, 08:35:12 wysłana przez abovo »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Waga dobrego espresso
« Odpowiedź #214 dnia: 30 Marzec 2019, 08:46:08 »
@abovo A nie masz problemu ze stożkowym lejem w sitku LaMa przy innych dozach? Bo jak nasypiesz więcej albo mniej (wciąż w leju, nie ponad nim), to nie będzie Ci pasował tamper.

Co do testu monety, to sprawa jest dość skomplikowana. W prysznicach np. ECM sitko jest przymocowane wprost do prysznica. Tymczasem w grupie E61 odstęp od prysznica do sitka wynosi około 5mm. Zatem ilość wody nad ciastkiem w ECM jest o wiele mniejsza, niż w grupie E61.
Odstęp sitka od kawy musi być taki, aby kawa pęczniejąc pod wpływem wody nie dotknęła sitka, gdyż wtedy jest ściśnięta i przepływ wody przez nią jest o wiele wolniejszy.

abovo

  • Gość
Odp: Waga dobrego espresso
« Odpowiedź #215 dnia: 30 Marzec 2019, 09:49:12 »
@Krakus małe nieporozumienie, nie mam sita LaMy, tylko IMS7/9  do single espresso, które stwarza jeszcze większe problemy.
Masz rację z tymi przerwami, dlatego napisałem indywidualnym o dopasowaniu sita do prysznica.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2019, 10:13:51 wysłana przez abovo »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi