Autor Wątek: Parametry czyli ...post bez sensu.  (Przeczytany 2740 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Parametry czyli ...post bez sensu.
« dnia: 09 Wrzesień 2014, 15:07:10 »
Witam serdecznie nie wiem czy jest sens czy też nie ale prosiłbym aby w tym wątku wpisywać w kolejności różnorakiej jak tam komu pasuje. Rodzaj kawy, mielenie, waga kawy, urządzenie, czas. Takie suche fakty. Spytasz a po kiego diabła? Nie nalezę do ludzi, którzy robią doświadczenia z kawą raczej skłaniam się na przeczytanych tutaj wzorcach. Czasami zmieniam alternatywę i nie pamiętam ile tam sie sypie co się sypie dlatego będzie wątek gdzie odnajdę sobie szybko na spokojnie przepis na kawe. Jak się nie przyjmie ten post wywalę go w kosmos.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Parametry czyli ...post bez sensu.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2014, 15:44:19 »
Optuję, że będzie chaos i masakra.
 8)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Parametry czyli ...post bez sensu.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2014, 15:47:37 »
Własnie jest w wątku o aeropres i spisuję sobie same parametry oraz sposoby parzenia kawy. Wrzuciłem sobie to na dropsa i w miarę będe uzupełniał. Post będzie do jutra jeśli wyniknie chaos to usunę aby nie śmiecić.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Parametry czyli ...post bez sensu.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień 2014, 15:49:50 »
tak - tylko nie da się kontrolować zbytnio parametru przemiał. Gdybyśmy mieli te same młynki z tymi samymi żarnami - skalibrowane gdzieś wcześniej. Tutaj będzie pole do popisu niestety :(
LMWDP #469

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Parametry czyli ...post bez sensu.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień 2014, 15:56:50 »
I tym samym stopniem zużycia żaren i tym samym sposobem kręcenia korbką i tą samą wilgotność powietrza ;)

A tak na serio, ważną i często pomijaną zmienną jest woda.

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Parametry czyli ...post bez sensu.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrzesień 2014, 17:09:08 »
Ja myślę, że wystarczy podać ilość w gramach, czas ekstrakcji, i uzyskaną ilość naparu. Resztę można metodą prób i błędów dostosować do tych parametrów.

Zacznę:

1) Mieszanka od Czeskiej palarni Double Shot  Tam Dem najbardziej mi smakowała według parametrów poniżej:
18g w sitku
temperatura na PIDzie 93 stopnie + flush 10 sekund
ekstrakcja 30-32 sekundy
W filiżance 30g

Smak był super owocowy, rześki, cytrusowy (i nie chodzi tutaj o 14 cytryn manfreda  :evil:)

2) Wrocławska mieszanka Czarnego Deszczu:
18g w sitku
93 stopnie na PIDzie + 15 sekund flush
ekstrakcja 26-27 sekund
w filiżance około 36-38g

Smak z przewagą gorzkiej czekolady, pod koniec jest coś innego, ale nie potrafię tego określić. Ziarna palone ciemniej niż te od Double Shota, fajne, kształtne, nie połamane. Bardzo dużo cremy z tej mieszanki otrzymuję, ale kawa palona była 1 września czyli świeża mocno jest.

« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2014, 17:45:57 wysłana przez D4rK89 »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Parametry czyli ...post bez sensu.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2014, 09:10:05 »
1. Etiopia Sidamo
Aeropress - 18 gr  15 s mieszanie następnie uzupełnienie wodą do 4 działek. Całość do 1,5 minuty.
FP - 18 gr ok 180 ml 10 s mieszanie następnie uzupełnienie wodą do 180 ml. Całość do ok 3 minut
Drip- 8gr ok 120 ml wstęp rozwinięcie zakończenie.
Temperatura ok 90 stopni z tym, że dzbanek do mleka wcześniej rozgrzany i dopiero zalany wodą.
Najbardziej smakowała mi po południu z dripa. Lekka doskonała na późne popołudnie. Natomiast z aeropressa bardziej wyrazista na poranne pobudzenie idealna. Następnie zrobiłem drugi strzał z tymi samymi parametrami z aero i ... zalałem mlekiem. Coś boskiego nic wcześniej nie piłem tak dobrego do porannego sucharka beskidzkiego. Ten duet na długo u mnie zagości.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi