Autor Wątek: Origami dripper  (Przeczytany 16974 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Origami dripper
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Grudzień 2021, 22:19:02 »
Są też filtry dedykowane Origami - pasują również do Hario V60-02. Jestem ciekawa, czy/czym różnią się od standardowych Hario.

 [ Invalid Attachment ]
Akurat używam i zachowują się jak pudełkowe, japońskie Hario. Mankament jest taki, że nie można ich dźwigać po zaparzonej kawie - tylko trzeba brać cały dripper i przechylać do kosza. Zwyczajnie lubią się przerwać. Poza tym nie czuję specjalnie różnicy, czasy podobne, przemiał również. Na plus - jest ich setka i wychodzą nieźle cenowo.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Origami dripper
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Listopad 2022, 17:12:29 »
W ten weekend bawiłem w Toruniu, a co za tym idzie udałem się do Projekt Nano aby osobiście przekonać się co też tam dobrego podają. Wyszło na to, że dripa robią z Origami na filtrach Kality (używają wersji S) co nie zachwyciło mnie jakoś szczególnie bo wielkim fanem tego sprzętu nie jestem.

Ale...

Wypiłem 3 różne kawy (Kenya Kiandu od HAYB, Colombia Diego Samuel Bermudez od Manhattan oraz Ethiopia Duromina od Gardellego) i muszę uczciwie przyznać, że wszystkie bardzo mi podeszły. Szczególnie Kenia wyszła świetnie, baaaardzo owocowo i treściwie.

Tak sobie teraz myślę, że może błędem z mojej strony było porzucenie tego drippera na rzecz innych bo jak sam się przekonałem można w nim przygotować naprawdę świetną kawę  :mhh:

Czy ktoś z Forumowiczów używa tego sprzętu regularnie i może podzielić się jakimś przepisem, który zapewnia powtarzalność wyników? Pamiętam, że to właśnie tej powtarzalności mi kiedyś tam brakowało.

Dripper nadal leży u mnie w szafce więc można się znowu pobawić ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Origami dripper
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Listopad 2022, 17:44:27 »
Nie używam Origami codziennie, ale też się nie kurzy. Zauważyłem że sporo zależy od kawy, niektóre wychodzą super, inne tak sobie, co pewnie jest związane z subiektywnym postrzeganiem. Jakiś czas temu zakupiłem filtry Origami i chyba sprawdzają mnie się w większej liczbie przypadków smaczniej niż Kality. Co do przepisu - kiedyś korzystałem z metody podawanej przez tych od April - czyli 100g preinfuzji i 100g dolania, później Kasuyi (preinfuzja + 4 zalania), w końcu wróciłem do przepisów v60 z ewentualnym kołysaniem i te sa dla mnie najsmaczniejsze.

Offline ana2106 Kobieta

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Hario V60, aeropress
  • Młynek: Fellow Ode 2, timemore c2
Odp: Origami dripper
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Luty 2023, 21:51:35 »
czy używając na codzień hario v60, a chcąc kupić kolejny dripper do swojej kolekcji różnica w smaku będzie bardziej wyczuwalna przy zakupie origami czy kality?
wygląd origami jest dla mnie totalnym sztosem ale czy da się z niego wyciągnąć inny smak niż z v60?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Origami dripper
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Marzec 2023, 07:52:56 »
Kalite warto przetestowac (wiecej "slodyczy") , tylko filtry ostatnio drogawe.
, albo Orea V3, byla ostatnio dostepna, tylko nie wiem jak cło i reszta z UK.
Lilydrip był ostatnio dostepny w jednym ze sklepów, też daje ciekawe efekty z V60.
Edit, z ciekawych opcji jest jeszcze Kurasu Torch mountain (mozna parzyc filtrami kality i v60), ale chyba ciezko z dostepnoscia, a ja nie mialem zbytnio czasu zeby sie z nim blizej zapoznac.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2023, 08:31:25 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi