Autor Wątek: Usuwanie kamienia - kawiarka Bialetti Venus (stal)  (Przeczytany 1473 razy)

Offline paszczak

  • Wiadomości: 2
Usuwanie kamienia - kawiarka Bialetti Venus (stal)
« dnia: 18 Maj 2020, 16:35:16 »
Cześć,
niestety mocno zapuściłem pojemnik na wodę w mojej kawiarce Bialetti Venus - poprzednią aluminiową żonka potraktowała kwaskiem - to wiadomo jak się skończyło :) teraz chciałbym uniknąć kupowania kolejnej dlatego moje pytanie do doświadczonych - czym wyczyścić stalową? Czy tu już kwasek nie powinien zrobić krzywdy... jeśli kwaskiem to jakie proporcje polecacie?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Usuwanie kamienia - kawiarka Bialetti Venus (stal)
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2020, 19:12:19 »
Jest jeden bardzo dobry sposób na kamień w kawiarce. Używanie miękkiej wody   :taktak: z filtra lub butelki. Wtedy kamień się nie zrobi lub "prawie" nie zrobi.
Jeżeli chcesz odkamienic stalowa kawiarke, to raczej powinna przeżyć kontakt z kwaskiem cytrynowym octem lub odkamieniaczem, ale lepiej zrobić to ostrożnie i obserwować efekt, by w razie co wylać roztwór ze zbiornika.  Ewentualnie zrób najpierw próbę na spodzie kawiarki. Jak się odbarwi, to nie będzie widać.

Offline paszczak

  • Wiadomości: 2
Odp: Usuwanie kamienia - kawiarka Bialetti Venus (stal)
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2020, 20:54:57 »
Z tą wodą masz rację - od niedawna używam juz tylko przefiltrowanej z Brity. Kamień i osad... w sumie to może bardziej był nawet osad udało mi się usunać - kwasek pewnie trochę rozpuścił a dalej lelikatnie przetarłem dno i poszło. Jak nowy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi