Autor Wątek: Waga Brewista  (Przeczytany 16545 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Październik 2017, 23:20:38 »
Matowy. Nic się nie rozpuściło, na trzech które czyściłem. Co prawda smugi są, ale tylko dlatego, że nie chce mi się go wyczyścić :D a izopropanol ma to do siebie, że je zostawia - ale po wytarciu czymś wilgotnym/mokrym schodzą, także nie mogę powiedzieć, że cokolwiek się rozpuściło, czy że zostawił trwały ślad.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2017, 23:22:44 wysłana przez siewcu »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Październik 2017, 09:27:02 »
Dzięki Panowie za porady. Skleroza czasem działa na korzyść, bo okazało się że waga jednak jest jeszcze na gwarancji. Zobaczymy co na to serwis :)

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Grudzień 2017, 14:45:49 »
Wznowię temat bo w lecie kupiłem chińską wagę tego typu:



I działo się dokładnie to co w pierwszym poście, to znaczy po postawieniu na niej Chemeksu albo nawet rozgrzanego portafiltra odczyt się ciągle zmieniał, co doprowadzało mnie do szału. Dodatkowo waga raz na jakiś czas nie chciała się włączyć (wyświetlacz pokazywał same 8888888) i w końcu tydzień temu waga poleciała do kosza na śmieci.

Przeczytałem ten temat i chcąc nie chcąc zamówiłem dokładnie identyczną chińską wagę z allegro (niestety nic innego o tych rozmiarach i skali pomiaru nie ma). Z nowej wagi nie zerwałem folijki ochronnej na płytce pomiarowej.

I zaskoczenie: waga doskonale trzyma pomiar, Chemex, kolba, bez znaczenia, nic kompletnie się nie zmienia i włącza się za każdym razem. Jakoś trudno mi uwierzyć, że ta cienka folijka cokolwiek izoluje (zresztą waga się wyraźnie nagrzewa).

Czy to nie jest tak, że po prostu losowe egzemplarze są walnięte i dotyczy to tak samo Brewisty i Hario?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Grudzień 2017, 14:47:39 »
Raczej kwestia losowa...

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Grudzień 2017, 14:54:50 »
No właśnie, czyli Brewista która reaguje tak mocno na temperaturę nadaje się od razu na gwarancję.

Ciekawe co te wagi mają w środku i czy nie jest tak, że pewne egzemplarze mają po prostu jakiś izolator wewnątrz.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Grudzień 2017, 15:04:24 »
używam 4 takie wagi i fakt dzbanek w wrzątkiem zmieni odczyt na niej. PF kładę zawsze na tej plastikowej szalce co trochę izoluje i jest dokładniej. Wagę te można kalibrować co polecam zrobić bo u mnie w porównaniu każda przekłamywała o 1-1,5 grama jak ważyłem cały  PF z tą samą dozą kawy.

Co do brewisty to dają w zestawie gumową podkładkę która izoluje. Sprawdzę jutro na brewiscie jak to jest bo właśnie bo właśnie taką dostałem :)
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2017, 15:06:35 wysłana przez sobota »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Grudzień 2017, 15:15:50 »
Fajne są chińskie drip scale za ~80 zł ;)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Waga Brewista
« Odpowiedź #67 dnia: 06 Maj 2020, 12:43:41 »
Mam nową wersję wagi brewista ponieważ stara wyzionęła ducha. W trybie manualnym co jakiś czas waga dostaje jak by freeza na okolo 1s, tzn. leję wodę, waga rośnie, zamiera na 1s i wskakuje od razu skokowo do jakiejś wartości i nadal rośnie razem z dolewniaem wody.  Zdarza się to raz na jakiś czas ale jest to denrwujące...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi