Autor Wątek: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy  (Przeczytany 33837 razy)

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Marzec 2020, 11:05:44 »
Dziękuję. Jeśli jesteś z niedalekich okolic, zapraszam Cię serdecznie (i wszystkich innych forumowiczów) do Palarni, gdzie zaparzę kawę tak, jak być powinna.
I wówczas, jeśli okaże się, że jestem "budką z kebabem" - przyjmę opinię z pokorą.

Palarnia Single Origin istnieje od 2009 roku, mamy kilka tysięcy Klientów.
W 2014 roku zostawiłem to forum - w poczuciu, że tworzy się tu swego rodzaju kółko wzajemnej adoracji kilku użytkowników, dalej robiąc swoje.

Teraz, zachęcony kilkoma wartościowymi dyskusjami i popychany przez Klientów, chciałem przywrócić swoją aktywność. Ale nabieram przekonania, że to kółko znacząco urosło w siłę zamiast się pluralizować.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Marzec 2020, 11:17:53 »
Wątek idzie zdecydowanie w złym kierunku. @Michał Single, teraz Ty wyjeżdżasz z liczbami. Forum może aktywnie czytałeś/czytasz, bo nie udzielałeś się prawie wcale. Czuć, że za chwilę się obrazisz. Osobiście, mnie opisy na stronie nie przekonują. Kawę bez szczegółowego opisu kupowałem kilka lat temu, teraz wiem że nie stoi za nią nic dobrego. Mam nadzieję, że z Twoją jest inaczej, lecz ja nie kupię. Masz prawo mieć taką politykę, my mamy prawo ją ocenić.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Marzec 2020, 11:18:20 »
Ale „utajnienie” informacji daje „władze” nad klientem i pewnie fajnie się z tym czujesz,
Można być tanią budka z kebabem, którego nie znamy pochodzenia (Ty),
Pamiętaj Szczympek wszystko co mówisz, świadczy o Tobie nie adresacie Twoich wypowiedzi. Dużo zdrówka życzę.

Rozumiem, dążenie do transparentności i docenienia pracy przy kawie na każdym etapie. Jednak cel nie może uświęcać środków.

Czy chciałbyś, aby Twoi niedoszli klienci Szczympku próbowali Cię oczernić w oczach innych? To nie jest trudne. Biorąc chociażby pierwszą część Twojego nicka możnaby niezłą legendę ukuć. Myślisz, że to takie fajne obsmarowywać innych, bo coś Ci się nie spodobało?

Nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś jakąś recepturę chował dla siebie. Jeśli to dla kogoś jest ważne, to potrafię to uszanować, oczywiście jeśli ktoś nie próbuje mnie i innych klientów oszukiwać. Jednak jeśli sprzedaje się coś jakościowo dobrego, do czego samemu się doszło.. Sama nazwa takiej mieszanki niestety skutecznie mnie odciąga od tego żeby taką kawę kupić. Jednak nie przyszłoby mi do głowy, żeby z powodu własnych, zupełnie subiektywnych obiekcji zniechęcać innych do zakupu.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 11:30:13 wysłana przez krystians »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Marzec 2020, 11:19:43 »
tworzy się tu swego rodzaju kółko wzajemnej adoracji kilku użytkowników,
...i wyciągnąłeś ten wniosek dlatego że ktoś ma inne zdanie niż Twoje.
Guru na jakiego (nie)zasłużyliśmy 😀

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Marzec 2020, 11:24:41 »
Panowie dajcie spokój, może Michał kiedyś stwierdzi, że to "guru" mu niepotrzebne, ale na pewno nie zmieni nic na korzyść złośliwe jeżdżenie po kimś.

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Marzec 2020, 11:42:25 »
Osobiście, mnie opisy na stronie nie przekonują. Kawę bez szczegółowego opisu kupowałem kilka lat temu, teraz wiem że nie stoi za nią nic dobrego. Mam nadzieję, że z Twoją jest inaczej, lecz ja nie kupię. Masz prawo mieć taką politykę, my mamy prawo ją ocenić..
Jeszcze w marcu na stronie pojawią się pełne, kompletne informacje o każdej kawie, łącznie ze zbiorem, źródłem, wysokością, oceną SCA, profilem sensorycznym, itp. Z wyjątkiem kawy kawowego guru rzecz jasna.
Do tej pory tego nie było, bowiem na początku postanowiłem, że palarnia będzie dla wszystkich, nie tylko dla baristów czy branżowego topu / niszy. Dlatego opisy powstały w dość ogólnej formie, zrozumiałej dla zwykłego człowieka który po prostu szuka dobrej jakościowo kawy, któremu SHG EP nic nie powie.
I to się przyjęło, opisy były chwalone przez Klientów, dlatego nie miałem motywacji żeby to zmieniać.

Teraz rynek specialty w Polsce poszedł bardzo do przodu i Klienci tego zaczynają oczekiwać. Dlatego w sensie IT prace ruszyły w listopadzie i są już na ukończeniu - jak napisałem, w marcu będzie to opublikowane. To dla nas bardziej skomplikowane niż "tylko wrzucenie na stronę", bo palimy sporo kawy, wszystkie informacje o produktach są w centralnej bazie, zintegrowane z ERP'em, GTIN, kilkoma dużymi odbiorcami, systemem śledzenia produktów / HAACP, etc. I zmiany struktury w produkcie są dość trudne.

Szanuję każdą ocenę, choćby najbardziej krytyczną. Ale w ostatnich postach były wyrażone poglądy i zwykły hejt tego, że w jednej kawie nie publikuję składu.
Dla mnie ocena kawy ma wartość wtedy, kiedy została wydana po cuppingu (pomijając już wartość sędziowską oceniającego).
Ocena polityki - napisałem wielokrotnie wcześniej, że ją szanuję i przyjmuję, ale jej nie zmienię.

Reszta jest milczeniem, którą pozostawiam inteligencji innych forumowiczów.
Nie obraziłem się, przeciwnie.

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Marzec 2020, 11:49:14 »
może Michał kiedyś stwierdzi, że to "guru" mu niepotrzebne
Szczerze to od początku tak twierdzę, ale uległem namowom wspólnika z większym doświadczeniem marketingowym. Powstał blog kawowy.guru, na fali jego popularności taką nazwę ustaliliśmy dla mojej kawy - i tak zostało. Nie bez powodu nigdzie na forum nie wspominam o kawowym guru, mam username Single Origin i nicka Michał Single. Nie wstydzę się tego, ale i z drugiej strony nie stawiam nigdy ponad kimkolwiek (co mogłoby powodować nieopatrzne rozumienie tego pseudonimu).

Domyślam się, że branżowej części forum to jakoś przeszkadza, dlatego może uznajmy, że jestem "Michałem z Single Origin", a moja kawa to "autorska kawa Michała z Single Origin".
Może dzięki temu będzie mniej negatywnych emocji na forum.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 11:51:57 wysłana przez Michał Single »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Marzec 2020, 12:09:52 »
Jeśli ta pilnie strzeżona receptura jest genialnym dorobkiem Twojej twórczości to na pewno się sama obroni. Może wyślij próbki do degustacji - zamkniesz usta hejterom. Jest tu kilku doświadczonych użytkowników, na których opini chyba będzie można polegać. A skoro chcesz działać na forum, to rozumiem że zależy Ci na opinii jego członków. No chyba że nie...
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 12:14:00 wysłana przez Kasper »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Marzec 2020, 13:06:39 »
Panowie.. Opinie opiniami, ale hejtowanie to już przesada. Opisy kawy może mieć takie jakie chce. Skład mieszanek też. Nie chcesz, to nie kupuj. O co Wam chodzi? Pamiętajcie, że kawę kupują też zwykli śmiertelnicy, którzy na co dzień piją też kawę rozpuszczalna.. I oni nie potrzebują jakiegoś cudownego opisu. Oni chcą kupić kawę i ja kupują i im smakuje. Naskoczyliscie teraz na firmę jak by wam ktoś coś złego zrobił..

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Marzec 2020, 13:43:17 »
No mój drogi. To forum o kawie, a nie o samochodach. Pijemy dobrej jakości kawę, nie rozpuszczalne (chyba że ktoś częstuje ;) ). Chcesz zaprezentować swoje wypieki w takim środowisku z PRowymi opisami czy brakiem informacji, to trzeba liczyć się z gorzkimi słowami. Fakt, że dobrze byłoby je ważyć.

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Marzec 2020, 13:52:43 »
To forum o kawie, a nie o samochodach. Pijemy dobrej jakości kawę

Dlatego z ogromną przyjemnością poznam opinie forumowiczów, a te krytyczne przyjmę z pokorą.
Ale nie pozwolę wylewać hejtu ani na moich Klientów, ani na palarnię, ani na siebie - spowodowanego chyba wyłącznie kompleksami albo zazdrością.

Powrócę z zaproszeniem do testów, gdy rzeczona wcześniej parametryzacja wszystkich ziaren będzie dostępna na stronie palarni.

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Marzec 2020, 14:08:45 »
Kiedy odkryłem to forum, to nawet żonie kiedyś napomknąłem że pierwszy raz mam styczność z kulturalnym forum a tu takie coś...smuteczek  [emoji39]

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Marzec 2020, 14:13:13 »
Powrócę z zaproszeniem do testów, gdy rzeczona wcześniej parametryzacja wszystkich ziaren będzie dostępna na stronie palarni.

Dlaczego 'powrócisz' skoro:


Jeszcze w marcu na stronie pojawią się pełne, kompletne informacje o każdej kawie, łącznie ze zbiorem, źródłem, wysokością, oceną SCA, profilem sensorycznym, itp. Z wyjątkiem kawy kawowego guru rzecz jasna.

Jaki ma związek jedno z drugim?

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Marzec 2020, 15:25:46 »
Taki, że został mi powyżej wytknięty brak szczegółowych opisów wszystkich ziaren.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Marzec 2020, 15:34:27 »
Ale do mieszanki Guru i tak go nie będzie więc co to zmienia? A nią właśnie jest całe bicie piany.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi