Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247276 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1320 dnia: 10 Marzec 2023, 11:40:40 »
Diego Bermudez Red Plum robię jako espresso i naprawdę rewelacyjnie wychodzi :):), bardzo dobra kawa.
Podpowiedz mielenie, temperaturę i czas żeby nie tracić cennych gramów na testy.

PS. @mr_blend 1000 post ;)

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1321 dnia: 10 Marzec 2023, 12:27:00 »
A ja bym spytał czy Kolumbia Geisha El Vergel jakoś grubiej trzeba? Coś ostatnio z młynkiem w pracy się nie mogę dogadać i nie wiem czy to kawa czy młynek, że dłużej niż zwykle na standardowych nastawach.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1322 dnia: 10 Marzec 2023, 16:10:41 »
Podpowiedz mielenie, temperaturę i czas żeby nie tracić cennych gramów na testy.
najsmaczniej idzie na 95 stopni , mielenie dość drobno gdzieś w okolicach najdrobniej jak miele czyli dla jasno palonych , doza 21 gram uzysk 50 gram , preinfuzjq miedzy 10-15 sekund, czas jest u mnie pojęciem względnym bo robię na dźwigni więc w zasadzie czasu nie mierze ale całość z preinfuzją pewnie koło 1 minuty.Espresso wychodzi o gęstym jedwabistym body , wyraźnie wyczuwalne nuty fermenmatcyjno-balonowe gumowe:) i owocowe ,na drugim planie czekolada-kakao bardzo fajnie zbalansowane.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2023, 16:13:40 wysłana przez rollo45 »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1323 dnia: 10 Marzec 2023, 16:24:24 »
A ja bym spytał czy Kolumbia Geisha El Vergel jakoś grubiej trzeba? Coś ostatnio z młynkiem w pracy się nie mogę dogadać i nie wiem czy to kawa czy młynek, że dłużej niż zwykle na standardowych nastawach.

Ona leciała normalnie, jest z początku dosyć słodka i przeciąganie rzeczywiście może jej nie służyć. Powodów może być bardzo dużo, ale widzę że masz french press. Ona bardzo fajnie w nim wychodziła, może warto go odkurzyć :) Można spróbować czy działa w ten sposób, co powinno dać odpowiedź czy młynek, czy jednak coś innego.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1324 dnia: 10 Marzec 2023, 17:27:09 »
Jak skończę Bermudeza spróbuje zrobić espresso na tej Geishy :):)to będzie wyzwanie :).

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1325 dnia: 10 Marzec 2023, 18:34:48 »
Robiłem w cleverze metoda Hoffmanna. Najpierw woda potem kawa i coś trochę za długo ciekło po postawieniu na szklankę. Efekty nie był zły, ale coś mi nie pasowało w smaku. Coś musiałem przytkać, bo nastawy do metody najpierw kawa potem woda już były okej i przeleciało standardowo.

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1326 dnia: 25 Marzec 2023, 13:41:11 »
Pawle, jak długo, szacujesz, będzie jeszcze dostępna KENIA Sakami Anaerobic? Nie wiem, czy mam się spieszyć z zamówieniem, czy jeszcze chwilę mogę poczekać.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1327 dnia: 25 Marzec 2023, 18:00:14 »
[mention]Belo [/mention]

Kenii Sakami Anaerobic mamy już tylko ok. 8kg. Na ile starczy ciężko powiedzieć Podobnie schodzi grejpfrutowa Kenia Susan. Może być tydzień a może być jeszcze miesiąc ^^

Pozdrawiam,
Paweł

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1328 dnia: 25 Marzec 2023, 20:40:22 »
Mam podopbne pytanie ale o:
- rarytas/bermudaz pod przelew
- plum sauce pod espresso
Chciałbym ich spróbować a mam jeszcze spory zapasik z poprzedniego zamówienia.
Ew czy można złożyć zamówienie z adnotacją "do realizacji przy ostatnich paleniach" (czy to za duży kłopot obciążać pamiętaniem?), Moglibyście wydrukować zamówienie i położyć gdzieś przy ostatnim worku. Oczywiście zamawiając dwie kawy w ten sposób złożyłbym dwa oddzielne zamówienia, żeby uniknąc komplikacji synchronizacyjnych.
A może nawet wprowadzić to "systemowo" (zaznaczalna opcja przy zakupie? albo jakieś info przy opisie kawy, że jest jej jeszcze "dużo/średnio/mało"? alert mailowy?) - zauważyłem, że kilka osób pytało o kawę, która im smakowałą i chciało dokupić zanim "wyjdzie".

Poprzednio brałem też herbatę Vietnam Black Tea (z lasów deszczowych). Coś niesamowitego - jak osłodzona herbata z cytryną. Ta obecna Rainforest to jest to samo tylko inne opakowanie/szata graficzna?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1329 dnia: 25 Marzec 2023, 22:35:36 »
Mam podopbne pytanie ale o:
- rarytas/bermudaz pod przelew
- plum sauce pod espresso
Chciałbym ich spróbować a mam jeszcze spory zapasik z poprzedniego zamówienia.
Ew czy można złożyć zamówienie z adnotacją "do realizacji przy ostatnich paleniach" (czy to za duży kłopot obciążać pamiętaniem?), Moglibyście wydrukować zamówienie i położyć gdzieś przy ostatnim worku. Oczywiście zamawiając dwie kawy w ten sposób złożyłbym dwa oddzielne zamówienia, żeby uniknąc komplikacji synchronizacyjnych.
A może nawet wprowadzić to "systemowo" (zaznaczalna opcja przy zakupie? albo jakieś info przy opisie kawy, że jest jej jeszcze "dużo/średnio/mało"? alert mailowy?) - zauważyłem, że kilka osób pytało o kawę, która im smakowałą i chciało dokupić zanim "wyjdzie".

Poprzednio brałem też herbatę Vietnam Black Tea (z lasów deszczowych). Coś niesamowitego - jak osłodzona herbata z cytryną. Ta obecna Rainforest to jest to samo tylko inne opakowanie/szata graficzna?
[mention]kuguar [/mention]

Bermudeza warto kupić do 2-3 tygodni, zostało podobnie jak Kenii ok. 8kg. Plum Sauce jest bardzo dużo, więc nie trzeba się spieszyć. Rainforest z tego co mi wiadomo to to samo co Vietnam black/green tylko gramatura większa o 10g.

Nie widzę problemu z realizacją zamówienia z opóźnieniem :) nie trzeba zamawiać osobno, Nikaraguy nie braknie przez najbliższe miesiące. Wystarczy komentarz do zamówienia.

Póki co mogę dawać częściej znać na forum ile czego zostało, zawsze jest to jakieś wyjście :)

Także zmierzamy do końca:

Espresso
Tanzania Amkeni 15kg
Salwador Recinos 15kg
Indie Excelsa 2-3kg

Przelewy
Indie Excelsa 750g
Zimowy Przelew 15kg
Kolumbia Hugo Munoz 15kg
Etiopia Haru 3kg
Kenia Susan 8kg
Kenia Anaerobic 8kg
Rarytas Bermudez 9kg

W najbliższym czasie będzie spory akcent na ciekawą Azję. Może jeszcze nie do końca w kwietniu, ale w maju na 100% :) W kwietniu będą 2xKolumbie, Indie, 2xPeru, Papua. Zaczynamy testy w nadchodzącym tygodniu.

W środę w Katowicach zapraszam na cupping do kawiarni Black Woolf, startujemy po 18.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1330 dnia: 29 Marzec 2023, 21:50:04 »
Tak, bardzo prosimy o informacje o końcówkach serii.
Coś można więcej o Kolumbiach?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1331 dnia: 30 Marzec 2023, 09:50:17 »
@mr_blend czy kwiecień będziesz aktualizował o nowości po świętach czy przed?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1332 dnia: 30 Marzec 2023, 10:42:44 »
Dam znać o kawach jak się z nimi zapoznam ^^ Testujemy dziś-jutro i może jeszcze pn.

Planowałem zaraz po weekendzie, ale Sanepid się zapowiedział także nowości raczej koło środy :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1333 dnia: 06 Kwiecień 2023, 01:23:30 »
"Jak do tego doszło? Nie wiem." Zdążyliśmy z nowościami przed Świętami :)

Espresso

Papua Goroka - Papua po prostu musi być! Jak to zwykle bywa przy ziarnach z tego kraju - sporo nut czekoladowych i słodka kwasowość (w tym wypadku trafiło na porzeczki). Finisz w espresso taki powiedziałbym cynamonowy. Kawy z tego kraju traktujemy jako świetną alternatywę dla orzechowej klasyki, żeby spróbować czegoś nowego i żeby było smacznie.

Indie Palani Hills - fajne Indie, espresso czekoladowo-orzechowo-pomarańczowe. Palimy ją odrobinę jaśniej, żeby kawa nie straciła swojej równowagi Zaskakująco dużo (jak na Indie) owoców z kolby i bardzo dobry balans.

Kolumbia Villamaria - kto lubi "nowoczesne" espresso, ten będzie zadowolony. Baaaaaaaardzo gęsty szocik, tak gęsty i złożony, że polecam odjąć 0,5g z dozy i zwiększyć uzysk o kilka ml. Espresso zaczyna się cytrusem i czymś słodkim, za chwilę dochodzą do tego owoce leśne przeplatane nutami czekolady a ta piękna i romantyczna opowieść czeka na nas z kwiatami czarnego bzu na samym końcu. I tak człowiek stoi po wypicie z pustą filiżanką i próbuje przetworzyć co tu się właściwie stało... Bardzo dużo różnych smaków w filiżance, kawa z suchej obróbki, punktów aż 87.

Przelewy

Zacznę od końca...

Kolumbia Villamaria - po prostu wyrywa z kapci. Tak owocowego, złożonego i soczystego naturala w przelewie to dawno nie mieliśmy. Nie ma żartów - polecam zwrócić na nią uwagę, bo mamy tylko 1 worek 70kg i pewnie szybko zniknie. Sample nie zapowiadały aż tak dobrej kawy... Ona smakuje jak spokojna siostra Kolumbii Mandela Natural, bez nut alkoholowych. W Kalicie wyszły nam fantastyczne maliny, gdzieś tam pojawia się liczi, jabłka, wiśnie, cytrusy. Do tego dodajmy pralinowy finisz i mamy wrażenie czekoladek z owocowym nadzieniem. Jestem szczerze urzeczony Kolumbią Villamaria, jak ponownie znajdę to biorę - pewnie wraz z nowym zbiorem :)

Indie Palani Hills - palimy te Indie na profilu Kenii i są po prostu zaskakujące, zdecydowanie wyszło coś ciekawego. Jest tu na początku trochę klasycznie, ale jak tylko spadnie temperatura to uderzają cytrusy i to z całą stanowczością. Dla mnie ta kawa ma finisz mokrego, fajkowego tytoniu. Bardzo smaczna i ma to "coś" w sobie! Jedyny warunek to dosyć szybka ekstrakcja, jak raz podajemy przepis na stronie :) 2:00-2:10 na 300ml w Hario, jak najbardziej do zrobienia w prosty sposób.

Honduras Las Adelfas - zrobiła nam się luka pomiędzy Przelewem Sezonu a kolejną kawą i właśnie z tej okazji na białym koniu wjeżdża Honduras. Szukaliśmy czegoś w dobrej cenie, ale jednocześnie na odpowiednim poziomie. Można powiedzieć modelowy Honduras: karmel-orzechy-cytrusy. Po prostu smaczny i fajnie się pije.

Peru Tapir Andino Yellow Honey - Peru jest dla mnie (osobiście) dosyć wtórnym originem, jest sporo podobnych do siebie kaw w granicach 81-84pkt. Na szczęście znaleźliśmy coś wyjątkowego! Napar zaskakuje soczystą cytrusowo-brzoskwiniową kwasowością, ma również fajne i kremowe body oraz słodką kontrę karmelowej słodyczy. Balans gra tu pierwsze skrzypce, pije się bardzo szybko i niezwykle przyjemnie!

Kolumbia La Esperanza - można powiedzieć klasyczna, myta Kolumbia bardzo wysokiej jakości. Jest z tańszej linii kaw Cafe Granja La Esperanza. Polecam poszukującym w kawie kwasowości, sporo jej tutaj w odcieniu pomarańczowym, gdzieś tam dalej dochodzą wiśnie, hibiskus. Finisz jest bardzo delikatnie orzechowy.  Myte kawy z Kolumbii w przedziale 80-84/85pkt mają często taką charakterystyczną delikatną goryczkę przez co można je czasami pomylić z Afryką. Ona też tu jest :) Jej dużą zaletą jest to, że jest już pyszna na ciepło a potem jest tylko lepiej :)

Mogę też potwierdzić obecność na Parzymy Przelewamy w Katowicach, ostatni weekend maja :)

Pozdrawiam,
Paweł


KOŃCÓWKI

Etiopia Haru 250g
Kolumbia Hugo Munoz 7kg
Kenia Anaerobic 2,5kg
Kenia Susan 4kg
Etiopia Malawo Honey 4kg
Rartytas Bermudez 7kg
--
Indie Excelsa ESP 500g
Tanzania 9kg
Salwador Recinos 7,5kg


« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2023, 01:29:52 wysłana przez mr_blend »

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1334 dnia: 06 Kwiecień 2023, 16:14:16 »
Czyli jest szansa, że na święta można się delektować nowym sortem. Zatem biorę się za  złożenie zamówienia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi