Autor Wątek: Bellman steamer  (Przeczytany 2107 razy)

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Bellman steamer
« dnia: 06 Czerwiec 2019, 09:50:24 »
Czy ktoś z forumowiczów używa spieniacza do mleka Bellman Steamer lub podobnego urządzenia?
Interesują mnie opinie na temat jego wydajności.
Może @Valerii pomyśli o wykonaniu czegoś podobnego w przyszłości jako uzupełnienie Kazak Rota.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Bellman steamer
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2019, 12:38:27 »
Ja używam podobnego bojlerka, mój jest aluminiowy i elektryczny, ale zasada działania identyczna. Pewnie dużo zależy od końcówki. W moim oryginalnie była jakaś duża plastikowa "samospieniająca". Po zdjęciu została mała plastikowa z niewielkim otworem i ta już daje radę ładnie spienić na jogurcik. W tym ze zdjęcia końcówka od razu wygląda na jakąś rozsądną, więc nie powinno być problemu.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline zetor81

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Moccamaster KBG 741 Silver; Gaggia TS-1; Bellman CX-25
  • Młynek: C40MK3
Odp: Bellman steamer
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2019, 11:42:14 »
Posiadam wersje cx25 bellman, w  zasadzie  jest to to samo  tyle ze ma kranik  i sitka do zaparzania kawy.
 ten Bellman spienia kawę identycznie jak klasyczne ekspresy dźwigniowe jak np: la Pavonii.
Jeżeli planujesz nabyć, polecam cx-25! różnica w cenie niewielka a masz przy tym kawiarkę za jednym razem.
Co do wydajności:  2 czarne mocne kawy lub 3 mleczne, do samego spieniania  mleka   potrafi  spienić 0,7 l mleka
 
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2019, 11:46:23 wysłana przez zetor81 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi