Autor Wątek: La Marzocco / odnawianie zaworu bojlera kawowego 12 Bar  (Przeczytany 708 razy)

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Tak jak mówiłem, nie wyrzucam do kubła. Poza uszczelką gumową, reszta części jest wieczna. Mata silikonowa 6mm, nie będę szukał dokładnej specyfikacji. Dostawca materiałów na platformy wiertnicze więc jakość dobra. Ostrze wycinaka to chyba 12mm o ile dobrze pamiętam, jeśli zle pamiętam to skoryguję w poniedziałek.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Marzocco / odnawianie zaworu bojlera kawowego 12 Bar
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2022, 14:43:06 »
A może by tak stworzyć jeden wątek dot LM ? A nie co 5 min  nowy.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 14:45:36 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: La Marzocco / odnawianie zaworu bojlera kawowego 12 Bar
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2022, 15:22:04 »
Jeszcze nie spotkałem się na żadnym forum żeby komuś nie pasowało że zakładam nowy temat, kolejny problem i rozwiazanie. Wejdź kolego na elektrodę, na forum np Mercedesa. Tam każdy temat nawet jeśli dotyczy Mercedesa model 123 jest podzielony na działy tematyczne. Nie spotkałem się żeby w temacie o pompie diesla ktoś nagle zaczynał o sprzęgle. Maszyna do kawy to cała lista części to chyba normalne że i temat każdy inny. Czy tu na forum jest jakieś współzawodnictwo o ilość postów? Że kto ma
więcej to większy kozak? To w tym problem? Już druga osoba zwraca mi o to uwagę? Może jakiś moderator zabrałby w tej sprawie głos? Z tego co wiem to kierownictwo forum ustala reguły. Nie widzę żadnej wzmianki MacJaro żebyś był jedym z nich.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco / odnawianie zaworu bojlera kawowego 12 Bar
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2022, 15:29:32 »
Spoko, nie przejmuj się. Fajnie spotkać się z nowym, nieco innym ujęciem tematu :). Myślę, że raczej nikt z naszego forum nie opiekował się tak dużą ilością maszyn do espresso jednocześnie ;). Możesz nawet dokładniej omówić ten zawór, dość istotny w maszynach LM.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Marzocco / odnawianie zaworu bojlera kawowego 12 Bar
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2022, 15:58:18 »
Jeszcze nie spotkałem się na żadnym forum żeby komuś nie pasowało że zakładam nowy temat, kolejny problem i rozwiazanie. Wejdź kolego na elektrodę, na forum np Mercedesa. Tam każdy temat nawet jeśli dotyczy Mercedesa model 123 jest podzielony na działy tematyczne. Nie spotkałem się żeby w temacie o pompie diesla ktoś nagle zaczynał o sprzęgle. Maszyna do kawy to cała lista części to chyba normalne że i temat każdy inny. Czy tu na forum jest jakieś współzawodnictwo o ilość postów? Że kto ma
więcej to większy kozak? To w tym problem? Już druga osoba zwraca mi o to uwagę? Może jakiś moderator zabrałby w tej sprawie głos? Z tego co wiem to kierownictwo forum ustala reguły. Nie widzę żadnej wzmianki MacJaro żebyś był jedym z nich.

Wymądrzasz się, stawiasz dużo znaków zapytania, nie wiem do kogo i po co.
W/g mnie wystarczył by jeden wątek. Tyle.
Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: La Marzocco / odnawianie zaworu bojlera kawowego 12 Bar
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2022, 16:14:15 »
Nie chcę tu z nikim zadzierać, już nawalczyłem się na Insta z różnymi inżynierami, producentami, dealerami części ale nie zamierzam tutaj nikomu grać pod czyjeś dyktando, bo gusta nie takie, bo ktoś wstał lewą nogą. Jeśli łamię jakieś forumowe zasady, czekam na uwagę od kompetentnej osoby i zmieniam modus operandi od ręki.
Nie wymądrzam się MacJaro, kieruję się zasadą że jeśli jesteś w czymś dobry to pokaż to światu. Jeśli jesteś zwolennikiem pośmiertnego docenienia zasług to Twój wybór, ja wybieram za życia.. Nie wiem jakie znaki zapytania masz na myśli. Masz prawo mieć swoje zdanie, podobnie jak i ja. Dlatego uważam że każdy podzespół to inny wątek.



Filmik wyjaśnia do czego służy zawór.
Nie wymaga on corocznej wymiany. Przy każdej wymianie filtrów do wody otwieram zawór , powodując przepływ wody, czyszczę wtedy sprężynę szczoteczką do czyszczenia wylewki kolby. Ustawiam ponownie żeby woda kapała podczas pracy grzałki, lecz nie kapała w trakcie robienia shota. Złe ustawienie to charakterystyczny pisk wody pod ciśnieniem. U mnie taki zawór śmiga 5 lat, po tym czasie regeneruję uszczelkę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi