Autor Wątek: Eureka Mignon - Specialita  (Przeczytany 30950 razy)

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Kwiecień 2022, 16:46:25 »
Mam Eurekę Specialitę również i ja. Regulacja grubości mielenia 0 jest faktycznie zerem. Niemniej jednak mielę pojedyncze dozy i mieszam kawami co nastręcza pewne niedogodności. Jednak jestem pozytywnie nastawiony. Myślę, że z czasem opanuje lepiej ustawienie precyzyjnego przemiału. Dotychczas korzystałem z  młynka pożyczonego od kolegi Eureki Zenitha 65, ale muszę go oddać. Z racji gabarytów Zenith potrzebuje znacznie więcej miejsca.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #121 dnia: 19 Kwiecień 2022, 16:57:32 »
Czy ktoś uzywa Mignom Specialite w opcji SD? Jestem ciekawy waszych opinii.

Słowian

  • Gość
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #122 dnia: 19 Kwiecień 2022, 20:08:48 »
Czy ktoś uzywa Mignom Specialite w opcji SD? Jestem ciekawy waszych opinii.
Dwie strony wcześniej, w tym wątku jest kilka słów o Eurece MS jako SD. Używam tego młynka w ten sposób praktycznie od zakupu (niecały rok). Najpierw z oryginalnym hoperem, teraz wydruk z pompką do SD. Mielenie bardzo drobne, 15g kawy to około 17-18s. Przeważnie w domu mam dwie kawy do espresso, często do tego jakieś próbki więc nie było sensu zasypywać hopera tylko jedną.
Z uwagi na różną częstotliwość mielenia, praktycznie przed każdym właściwym mieleniem, w młynku ląduje kilka/kilkanaście ziaren żeby odświeżyć zawartość (przeważnie po 2-3 dniach bezczynności). Według mnie młynek jako SD spisuje się bardzo dobrze, retencja jest minimalna, na poziomie 0(często)-0,2g(sporadycznie).
Co do hopera SD, moim zdaniem lepszy do takiej zabawy niż oryginalny (opisywałem kilka stron wcześniej). Pompki załączonej w zestawie nie używam (tzn. służy tylko jako przykrywka hopera), przy pompowaniu różnice w wadze uzyskanej mielonki były bardzo duże, wydaje mi się, że może to być spowodowane bardzo drobnym przemiałem do Roty, kawa zaczyna zbijać się w grudki i możliwe też, że bardziej "klei" się do młynka, używanie pompki powodowało bardzo losowe odklejenia tego co młynek zachomikował. Możliwe, że przy grubszym mieleniu ten problem znika- nie testowałem.
Osobiście zastanawiam się nad zmianą Speciality na Option-O Lagom Mini.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #123 dnia: 19 Kwiecień 2022, 20:56:38 »
używanie pompki powodowało bardzo losowe odklejenia tego co młynek zachomikował

O, a u mnie bardzo stabilnie - pomiędzy 1,2 a 1,5g wydmuchuje się każdorazowo po mieleniu. Ale znaczy to tylko tyle, że czasem się przyklei więcej, a czasem mniej, ale zawsze i tak wszystko ładnie wyleci po dmuchnięciu harmonijką. Ustawiłem sobie taką rutynę, że mam czas mielenia zaprogramowany dłuższy o ok 3-4 sek niż faktycznie to mielenie trwa i w te 3-4 sek naciskam raz energicznie harmonijkę i wypada za każdym razem (mniej więcej) tyle samo. Jakiś pył jeszcze zostaje, ale to już minimalne ilości. Z początku bawiłem się w ważenie porta za każdym razem po mieleniu bo też podejrzewałem, że może coś się chomikować, ale okazało się, że najczęściej jest in=out, a w sporadycznych przypadkach zostaje max 0,1 które potem przełoży się na 0,1 więcej którymś następnym razem. Przestałem więc ważyć, jest wystarczająco stabilnie.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #124 dnia: 23 Kwiecień 2022, 00:10:31 »
Panowie, rozważam dwie opcje.
Pierwsza opcja dokupienie do mojej Eureki Mingom Specialita hoppera Single Dose + Single Dose Blow Up Cleaning
Druga opcja sprzedaż Eureki i zmiana na Niche.
Która opcja Waszym zdaniem będzie lepsza?

Offline Dzidu79

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Bialetti Moka Timer 6tz
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #125 dnia: 23 Kwiecień 2022, 00:41:18 »
Jeżeli stawiasz tylko na SD to zamiana na Niche, a jak chcesz uniwersalnie to możesz kombinować z Eureka.
No i wiadomo w jednym żarna stożek w drugim płaskie , regulacja przemiału też zupelnie inna w tych młynkach.
Wybór nie jest taki prosty :)
Ps. Też mysle o zakupie hoppera SD i nie mogę podjąć decyzji ale to ze względu ze pasuje mi opcja OD :)
Kubek dozujacy z ORO juz mam ;) haha
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2022, 00:45:35 wysłana przez Dzidu79 »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #126 dnia: 23 Kwiecień 2022, 14:20:27 »
Kupcie sobie ten z etsy, działa tak samo dobrze jak oryginalny, co prawda nie wygląda tak dobrze jak oryginalny ale też wstydu nie ma, a za to jest dużo tańszy (minimalnie ponad 100 hopper, harmonijka i przesyłka).
Linki i recenzja wcześniej w wątku.

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Kwiecień 2022, 18:56:19 »
Panowie i Panie (o ile mamy tutaj jakieś panie). Znalazłem punkt 0 w swojej Eurece Mingom Specialicie i zastanawiam jak to zgrać z pokrętłem tak aby na pokrętle było 0 i na "ostrzach".
Szukałem czegoś na yt ale nie znalazłem. Proszę o pomoc.

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Kwiecień 2022, 22:28:26 »
Kupcie sobie ten z etsy, działa tak samo dobrze jak oryginalny, co prawda nie wygląda tak dobrze jak oryginalny ale też wstydu nie ma, a za to jest dużo tańszy (minimalnie ponad 100 hopper, harmonijka i przesyłka).
Uściślając hooper z miechem wychodzi 211,97 zł + przesyłka. Informacja ze strony Etsy.


Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #130 dnia: 18 Maj 2022, 16:03:27 »
Panowie mam pytanie czy opcja regulacji jasności wyświetlacza w Waszych młynkach działa poprawnie? Ostatnio postanowiłem sprawdzić dostępną funkcję i poza zmianą numeryczną w dostępnym zakresie od 0 do 7 wyświetlacz ani drgnie.

Słowian

  • Gość
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #131 dnia: 18 Maj 2022, 19:47:05 »
Panowie mam pytanie czy opcja regulacji jasności wyświetlacza w Waszych młynkach działa poprawnie?
Jakiś czas temu bawiłem się tą opcją i u mnie nie działa, albo nie umiem tego ustawić :-\ W sieci znalazłem kilka postów na ten temat, niestety bez rozwiązania.

Offline Dzidu79

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Bialetti Moka Timer 6tz
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #132 dnia: 18 Maj 2022, 22:21:11 »
U mnie to samo :( 

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Eureka Mignon - Specialita
« Odpowiedź #133 dnia: 22 Maj 2022, 12:16:01 »
Jakiś czas temu bawiłem się tą opcją i u mnie nie działa, albo nie umiem tego ustawić :-\
Wychodzi na to, że regulacja jasności wyświetlacza jest tylko teoretyczna...  :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi