Autor Wątek: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?  (Przeczytany 1073 razy)

Offline DrBlu

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Anna PL41e
  • Młynek: ascaso i-1 mini
Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« dnia: 25 Maj 2022, 16:41:56 »
Cześć, piszę z pytaniem które nurtuje mnie już od ponad roku. Nigdzie w internecie odpowiedzi znaleźć od dawna nie mogę, więc w Was moja ostatnia nadzieja.

Jestem posiadaczem ekspresu Lelit Anna PL41E i młynka Ascaso i-1 mini - i moje pytanie jest odnośnie tego drugiego. Robiąc kawę na ziarnach świeżo wypalanych, ale i na tych nie tak świeżo wypalanych, od zawsze stoję przed problemem zbyt szybkiej ekstrakcji. Pakując nawet 22/23g do portafiltra w ciągu 20 sekund otrzymuję często 80/90g espresso… znacznie za dużo. Ilością kawy ekstrakcji już zwolnić nie mogę - bo zwyczajnie nie mieści się w sitku.

Logicznym wydaje się, że mam za gruby przemiał, prawda? No też tak myślałem, jednak młynek mam ustawiony na pozycji skrajnej. Tzn w przypadku mojego modelu ascaso i-1 mini, śruba mikrometryczna jest już przekręcona maksymalnie w stronę FINE - blokada nie pozwala dalej kręcić.
Czy ta blokada jest jakoś fabrycznie „zbyt wcześnie ustawiona?”. Czy rozkręcając młynek da się ją jakoś i powinno zdjąć / przesunąć? Będę ogromnie wdzięczny za pomoc!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2022, 19:43:15 »
Robiąc kawę na ziarnach świeżo wypalanych, ale i na tych nie tak świeżo wypalanych, od zawsze stoję przed problemem zbyt szybkiej ekstrakcji. Pakując nawet 22/23g do portafiltra w ciągu 20 sekund otrzymuję często 80/90g espresso…
Jakie daty wypalenia masz na myśli mówiąc świeże i stare ziarno?
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2022, 19:46:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline DrBlu

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Anna PL41e
  • Młynek: ascaso i-1 mini
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2022, 19:48:32 »
Robiąc kawę na ziarnach świeżo wypalanych, ale i na tych nie tak świeżo wypalanych, od zawsze stoję przed problemem zbyt szybkiej ekstrakcji. Pakując nawet 22/23g do portafiltra w ciągu 20 sekund otrzymuję często 80/90g espresso…
Jakie daty wypalenia masz na myśli mówiąc świeże i stare ziarno?


Problem występuje przy wszystkich datach - od złotej lavazzy ze sklepu, przez palone pół roku temu, po świeżo palone, przed tygodniem, ziarno

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2022, 20:13:34 »
Czy ta blokada jest jakoś fabrycznie „zbyt wcześnie ustawiona?”. Czy rozkręcając młynek da się ją jakoś i powinno zdjąć / przesunąć? Będę ogromnie wdzięczny za pomoc!

Nie określiłbym tego jako "zbyt wcześnie ustawiona". Ustawiona jest pod standardowe kawy włoskie, zwykle ciemniej wypalone niż świeżo palone kawy z polskich palarni. Z drugiej strony ma ona zapobiec skręcaniu żaren aż do ich styku a co za tym idzie ma zapobiec zablokowaniu żaren. Kiedyś tej blokady nie było i takie przypadki się zdarzały.
Niemniej z łatwością można ją zdjąć. Wystarczy zdjąć klosz, wykręcić jedną śrubę trzymającą pokrywę młynka i masz już możliwość wykręcenia i usunięcia tej śrubki blokującej lub jej przesunięcia w inne miejsce.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2022, 21:17:50 »
Problem występuje przy wszystkich datach - od złotej lavazzy ze sklepu, przez palone pół roku temu, po świeżo palone, przed tygodniem, ziarno
Dziwne to, że przy świeżym i starym ziarnie masz taki duży uzysk na tym samym nastawie żaren. A kanałowania nie masz?
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2022, 21:23:19 »
A nie masz przypadkiem młynka zapchanego zalegającą w komorze mielenia kawą ? Proponowałbym zrobić czyszczenie żaren i komory mielenia.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline DrBlu

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Anna PL41e
  • Młynek: ascaso i-1 mini
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj 2022, 00:13:54 »
A nie masz przypadkiem młynka zapchanego zalegającą w komorze mielenia kawą ? Proponowałbym zrobić czyszczenie żaren i komory mielenia.

Szczerze mówiąc to nie wiem - sprawdzę :) zgaduję, że znajdę gdzieś w internecie poradniki jak to zrobić

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso i-1 mini - drobniej się już nie da?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2022, 08:58:10 »
Zadzwoń to powiemy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi