Autor Wątek: Clever Dripper  (Przeczytany 81123 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:14:20 »
Ja też mam w pracy, ale niestety żaden używam bo przemiał z porlexa skutecznie zatyka filtry melity :-(

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:28:50 »
Fakt, filtry Melitty są dobre, ale wrażliwe na zatykanie i wymagają trochę grubszego przemiału.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:40:50 »
Wywołany do tablicy powiem, że ciągle mam niedosyt. Znaczy gdzieś tam cały czas czuję, że powinienem częściej z niego korzystać, ale jakoś tak wychodzi, że jednak mi nie wychodzi. Nawet mam do sprawdzenia w nim kilka niuansów (jak choćby wpływ preinfuzji na kawę parzoną przez pełne zalanie), ale jest na końcu szafki kawowej i zanim go wyciągnę to V60 już jest przelane i zasypane :redface:

Używam go w lato jako pojemnik na zimną wodę do kapiącego coldbrew. :blue: liczy się?


Co nie zmienia faktu, że gdyby ktoś mnie dziś zapytał w czym najprościej parzyć filtrowaną kawę to poleciłbym clevera bez zastanowienia. Zresztą, z taką myślą go zakupiłem i nawet czasem (jak mnie nie ma, a kawy potrzeba) spełnia swoją rolę w tej kwestii. Polewanie odpada, drobne błędy przemiału wybaczy, instrukcja (doza i ustawienia młynka) wisi na lodówce, uwagi nie trzeba do niego przykładać, a kawę zaparzy smaczną.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Grudzień 2015, 22:54:30 »
Wadą tego urządzenia jest materiał. Plastik. Nie lubię. FP i do V60 wychodzi na to samo albo lepiej.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:10:00 »
Jak nie lubisz plastiku, to może spraw sobie porcelanową Bonavitę. Dostaniesz ją w Coffeedesku, chyba, że też nie lubisz :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Grudzień 2015, 23:30:38 »
FP jest pylisty, a V60 trzeba jednak ogarniać polewanie. To zupełnie inne sprzęty.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Grudzień 2015, 07:12:10 »
Tak, ale FP działać może jak pierwsze faza CD, a V60 jak druga. Efekt będzie pewnie lepszy niż z CD.
WS, nie mam $$ na bonavity, zbieram na espresso... ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Grudzień 2015, 09:14:28 »
Jeśli użyjemy tych samych filtrów, to obstawiam taki sam efekt przy większym nakładzie pracy, ale bez udziału tworzywa ;) No i do pierwszej fazy może posłużyć cokolwiek, nawet szklanka.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Grudzień 2015, 10:17:57 »
Wstyd się przyznać, ale od kiedy kupiłem Chemexa to Clever poszedł w odstawke i leży sobie nieuzywany :-( Myślę, że pora go spojrzeć na niego przychylniej i zacząć na nowo używać;-) Donkiszot, mógłbyś mi podesłać na PW swoją instrukcje przygotowania naparu z Clevera? Z racji długiego czasu nie korzystania z tego sprzeta wylecialo mi z glowy jakie parametry zastosować;-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Grudzień 2015, 10:49:49 »
Chodzi Ci o moją instrukcję do z lodówki? Nic Ci ona raczej nie da, bo to instrukcja na latte :diabelek:

Poza tym, to standard, 6g/100ml, raczej grubiej niż drobniej, 4 minuty i siup.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Grudzień 2015, 10:55:52 »
Aha;-) Faktycznie się nie przyda, bo mleka z kawą nie pijam;-) Grubość jak do v60 czy grubiej, np.jak do Chemexa? :-) Mam rozumieć, że 4 minuty trwa namaczanie kawy czy cały czas zaparzania łącznie z przelewaniem do filiżanki? :-) Ile mnie więcej czasu powinno się przelewać po otwarciu zaworka?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Grudzień 2015, 10:59:54 »
U mnie 4 minuty stało. Przelewanie poniżej minuty. Przemiał i czas przelewania zależą też od ilości. Jeśli robisz po brzegi, to bliżej chemexa, jeśli tylko 200ml to jak na małe v60.

Ale wybitnych testów nie robiłem. Raczej traktuję clevera jak ekspres przelewowy, nastawiasz i masz. Można to wszystko dopracować pod siebie i pod kawę.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Grudzień 2015, 14:32:42 »
Spróbuję dziś zaparzyc wg Twojego przepisu:-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Grudzień 2015, 10:12:33 »
Na porównania i szczegółowe testy jeszcze czas, ale zaparzyłem ostatnio kilka kaw w cleverze i spokojnie mogę powiedzieć, że te 4 minuty to długo. Można już po minucie, półtorej zacząć zlewać. Cieknie też około minuty, więc jeśli ktoś lubi krótsze ekstrakcje, to będzie to.

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Luty 2016, 15:53:35 »
Witam,

właśnie pierwszy raz zaparzyłem kawę w clever dripperze.
30s preinfuzja, potem dolewka i na równe 2:30 postawiłem całość na dzbanek.
Najpierw kawa żwawo się przelewała, a potem coraz wolniej i wolniej... Zdjąłem całość przy czasie 5:00, a jeszcze tam było z 50ml wody/kawy.

Co jest nie tak?
Za drobno zmieliłem? Pył powinienem odsiać?

Expel napisał:
przemiał z porlexa skutecznie zatyka filtry melity

Mam taki młynek i takie filtry (mam też filtry do drippera Hario, także i tym spróbuję)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi