Autor Wątek: Clever Dripper  (Przeczytany 80038 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #285 dnia: 06 Październik 2022, 21:54:35 »
Jedyne co mi przychodzi na myśl

To.... to że wpierw leję wodę a później sypię kawę, tak jest, bywa i odwrotnie, bo i tak i tak sprawdzałem te filtry z tym pokazanym przemiałem.



to zobacz filmik wyżej Jamesa Hoffmana,
Może to zabrzmi jak herezja (przeżyję) ale ten wspomniany przez Ciebie gość dla mnie nie jest autorytetem już to chyba nawet w tym temacie pisałem, to jest aktor który świetnie wyrecytuje to co mu producent każe, zobacz jak jego filmiki są reżyserowane, tylko patrz na to spokojnie bez emocji, a w zwolnionym tępię wyłapiesz cięcia.

Wspomniany filtr, taka kawa taki czas i takie "ciastko" zostało.

Fotka jak rozgrzewam clevera.

20220729_150613.jpg

Po wszystkim.

20220729_152216.jpg


Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #286 dnia: 06 Październik 2022, 21:58:42 »
Ale te 5:30 to masz jako czas czego? Od sypnięcia kawy, od wlania wody?

Ja na tych filtrach:
https://eurocafe.com.pl/moccamaster-filtry-papierowe-100szt-no4.html

1. Leję wodę
2. Sypię kawę i delikatnie mieszam
3. Startuję timer
4. Po 2 min mieszam
5. Po kolejnych 30 sek "spuszczam"
6. Punkt 5 zajmuje ok 30-45 sek

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1015
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #287 dnia: 06 Październik 2022, 22:00:22 »
Ten gość to jednak "trochę umie w kawę", a jego sposób na clevara jest akurat bardzo ok ;)

Osobiście stosuję, ale z filtrami Melitta Mild i złego słowa powiedzieć nie mogę. Aktualnie dość ciężko te filtry kupić, ale polecam.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #288 dnia: 06 Październik 2022, 22:06:06 »
Ale te 5:30 to masz jako czas czego? Od sypnięcia kawy

Od wsypania kawy.

1) to samo
2) sypię kawę
3) po wsypaniu włączam stoper i delikatnie mieszam, zakrywam.
4) po 1:30 odkrywam mieszam.
5) w 2min stawiam na serwer i czekam aż się przeleje.

Sam widzisz ile to trwało z tym białym filtrem.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #289 dnia: 06 Październik 2022, 22:20:10 »
Ten gość to jednak "trochę umie w kawę",

To jest Twoje zdanie i ja je szanuję.
Moje zdanie jest takie że umie czytać i jak możesz też je uszanuj.

Inna kawa inny filtr, inny młynek reszt taka sama aaa czas jednak inny :)

20220718_152552.jpg

20220718_154155.jpg

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1015
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #290 dnia: 06 Październik 2022, 22:31:17 »
Ależ oczywiście, każdy z nas może mieć inną opinię o danej osobie/metodzie itp. Każdy z nas przygotowuje kawę tak jak jemu pasuje i to jest jak najbardziej ok bo każdy z nas może mieć inne potrzeby :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #291 dnia: 06 Październik 2022, 22:37:24 »
No to super że jest zrozumienie.
A tutaj fotka już samego naparu, dla mnie wyszła naprawdę super, fotka nie oddaje prawdziwego koloru ale był to fajny taki winny kolor :)
Smaku nie pamiętam a z fotek tego nie wyczytam :redface:

20220718_154446.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #292 dnia: 06 Październik 2022, 22:43:40 »
Sam widzisz ile to trwało z tym białym filtrem.

No skoro w 2 minucie stawiasz a całość trwa 5:30, to 2,5 minuty przelewania to jest zdecydowanie za dużo.
Może za drobno jest? Nawet na Summer Coffee widać, że przemiał jakby grubszy niż z Goranowej Rwandy... Miałem ją i nie było problemów. Uwzględnij, że różne kawy mogą się różnie mielić na tym samym ustawieniu młynka, może ta po prostu dawała przy mieleniu więcej pyłu który przytykał filtr... Robiłeś tę samą kawę na tym samym ustawieniu, ale na różnych filtrach?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1015
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #293 dnia: 06 Październik 2022, 22:49:24 »
No to super że jest zrozumienie.

Jka57, w przyszłym roku, jak będę w Ustce, a będę na pewno, to musimy się umówić na jakąś kawę :)

W tym roku byłem w czerwcu i wrześniu, w przyszłym planuję podobnie.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #294 dnia: 06 Październik 2022, 22:57:54 »
Robiłeś tę samą kawę na tym samym ustawieniu, ale na różnych filtrach?

Tak a na tym filtrze nr. 1 spokojnie się mieściłem w 3 min. czyli samo przelewanie trwało zaledwie minutę.


Jka57, w przyszłym roku, jak będę w Ustce, a będę na pewno, to musimy się umówić na jakąś kawę

Jak najbardziej nie ma problemu.

A tutaj jeszcze ciekawostka.
Odwrócona metoda, wpierw kaw później woda, wyszło wszystko w normie a ciekawostka to to że jaki filtr czysty.

20220708_163936.jpg

20220708_165329.jpg


Jka
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2022, 23:04:24 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #295 dnia: 06 Październik 2022, 23:10:12 »
ten wspomniany przez Ciebie gość dla mnie nie jest autorytetem już to chyba nawet w tym temacie pisałem, to jest aktor który świetnie wyrecytuje to co mu producent każe, zobacz jak jego filmiki są reżyserowane, tylko patrz na to spokojnie bez emocji, a w zwolnionym tępię wyłapiesz cięcia.
Nie ma się co spinać. Jednak ja bym rozdzielił kilka aspektów, James Hoffmann oczywiście nie musi być lubiany czy podziwiany. Sam mam do niego ambiwalentny stosunek. Jest w jego sposobie prezentacji pewna wykalkulowana gra i dużo miłości własnej za czym osobiście nie przepadam. Jednak takie osoby przeważnie dobrze się sprawdzają jako sprzedawcy/aktorzy itp. Niemniej jego wiedza na temat kawy, obiektywnie rzecz biorąc jest dość duża.

Chyba nie jest on specjalnie błyskotliwy w kawowych odkryciach, ale potrafi sprytnie wykorzystać to, co mu podsyłają ludzie. Nie wiem czy w załączonym filmie, czy w innym otwarcie mówił o tym, że nie jest to jego przepis, tylko ktoś mu go podsunął. Gość potrafi dmuchać w tę ju-tubę, aby powstał rezonans u odbiorców, więc w sumie jest to na korzyść dla braci kawowej, że dystrybuuje czasem fajne patenty. Osobiście nie traktuję ani jego, ani nikogo innego jako absolutnej wyroczni.

Co do odczucia sztuczności to trochę tak to działa, że im bardziej profesjonalnie i w wyliczony sposób nagranie jest wyprodukowane, tym najprawdopodobniej mniej realistyczne może być dla odbiorców. Niestety to nie jest tak, że materiał wyglądający na nagranie na tzw. setkę z kiepskim dźwiękiem i obrazem, nie będzie próbowały wcisnąć nam chały czy bełkotu.


a ciekawostka to to że jaki filtr czysty.
Tak to działa - gdy wsypujemy na wodę kawę ,pył zostaje na wierzchu, dzięki czemu przepływ jest lepszy. Widok może nieco gorszy :).  Jak zalewamy przemiał, to małe cząsteczki trafiają na dół i tam się już wbijają i zostają na filtrze, zwalniając przepływ. Nie wszystko co fajniej wygląda musi lepiej smakować ;)

Inną rzeczą jest kwestia taka, że nie każda kawa żeby smakować najlepiej - w pełni prezentować swój potencjał - musi się zaparzać "X" czasu. Pijałem kawy, które zaparzając się 5 minut były dla mnie cudowne, a krócej tylko dobre.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2022, 23:38:24 wysłana przez krystians »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #296 dnia: 06 Październik 2022, 23:38:18 »
Chyba nie jest on specjalnie błyskotliwy w kawowych odkryciach, ale potrafi sprytnie wykorzystać to, co mu podsyłają ludzie.

Nie wiem ile w tym jego inwencji a ile korzystania z cudzych pomysłów, ale bardzo szanuję go za prawdziwe szukanie prawdy, jak np z kawiarką, ile można oglądać "rób tak bo mi tak wychodzi i smaczne jest" - zamiast tego zbudowanie machiny która wszystko mierzy, wyniki, analiza, wnioski... do mnie to bardzo przemawia.

Tak to działa - gdy wsypujemy na wodę kawę ,pył zostaje na wierzchu, dzięki czemu przepływ jest lepszy. Widok może nieco gorszy .  Jak zalewamy przemiał, to małe cząsteczki trafiają na dół i tam się już wbijają i zostają na filtrze, zwalniając przepływ.

Dokładnie. A gdyby się chcieć pokusić o szczegółowe wyjaśnienie - drobinki kawy pęcznieją zalane wrzątkiem. Jeśli więc sypiemy je na górę to napęcznieją zanim opadną, zrobią błotko, ale są za duże żeby wbić się w pory papieru. A jak sypiemy na dół to wbijają się w pory papieru, potem zalane pęcznieją i zapychają przepływ.

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #297 dnia: 06 Październik 2022, 23:45:06 »
zamiast tego zbudowanie machiny która wszystko mierzy, wyniki, analiza, wnioski... do mnie to bardzo przemawia.
Jasne, też doceniam rzeczową pracę całego zespołu, bo przecież nie on sam to wszystko robi. Poza tym uważam, że ktos kto potrafi wyłowić dobre pomysły wcale nie jest gorszy od autora pomysłu . Ludzie mają masę pomysłów z czego tylko niewielki odsetek wart jest uwagi.

Gdyby Hoffmann nie był taki jaki jest, też zapewne do takich zabaw by nie doszło, bo bez publiczności nie powstawałyby kolejne odcinki. Ogólnie działalność takich ludzi oceniam zawsze na korzyść, choć nie zawsze są dla mnie strawni, ale nie muszę się przecież skupiać na tym całym blichtrze. Można sobie skubać tylko wybrane ziarenka.

Nauka może być zero jedynkowa, ale człowiek pomimo pewnych predyspozycji, chyba nie jest zwierzęciem naukowym co zaobserwować możemy wszędzie wokół.
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2022, 00:19:42 wysłana przez krystians »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #298 dnia: 07 Październik 2022, 07:47:28 »
Najlepszym co udało mi się wymyślić jest traktowanie tego jak syfon, sytuacja trochę podobna tylko nie mamy dwóch komór. Najpierw woda, później kawa - zmielona drobniej, niż Hario (przez co nie tracimy na wyrazistości), jedno zamieszanie w celu pozbycia się grudek, przykrycie na minutę, żeby zyskać na doparzeniu, zamieszanie po raz drugi dla wyrównania ekstrakcji i drenaż przez ok minutę po wstawieniu na serwer w drugiej minucie. Z pewnością nie jest to najlepszy sposób na świecie, ale wg mnie działa :)

Pozdrawiam,
Paweł


Panowie wracając do tematu clever - filtry od momentu pojawienia się tego wpisu stosuję się do tej metody, i wszystko jest OK tylko czas zaparzania z białym filtrem nr.3 jest dłuższy niż z innymi.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #299 dnia: 07 Październik 2022, 09:49:25 »
Myślę, że Twoje pomiary czasu są jak najbardziej przydatne.  Pokrywają się także z moimi obserwacjami. Przynajmniej w kwestii czasów zaparzania z filtrami Moccamastera i Melitty.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi