Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229881 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #570 dnia: 15 Listopad 2018, 11:42:00 »
Co w takim razie ma w sobie Acaia Cinco za 1400 zł
Dokładność pomiaru 0,01g, bluetooth, aplikację, odważnik do kalibracji, obudowa z odlewu alu i marka.

Te chińskie srebrne wagi są ok. Używam takiej od kilku lat. Występują również w wersji z dokładnością 0,01. Ich największą wadą jest podatność wyświetlacza na zachlapanie. Można sobie z tym poradzić naklejając np. kawałek przezroczystej folii jak do telefonów.

EDIT: jeszcze jedna cecha metalowa szalka przy zmianie temperatury wpływa na pomiar wagi, dlatego w trakcie zaparzania najlepiej mieć na niej coś izolującego np. matę silikonową albo któryś z plastików zabezpieczających z zestawu.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2018, 11:52:00 wysłana przez krystians »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Waga
« Odpowiedź #571 dnia: 15 Listopad 2018, 11:46:46 »
Jedyny mankament to ten o którym wspomniał Antonio, ale można się przyzwyczaić.

Jak się przyzwyczaić do sytuacji, w której wsypałeś za dużo kawy z torebki do kubeczka stojącego na wadze, postanowiłeś ująć ze 4 ziarenka a tu zonk? ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #572 dnia: 15 Listopad 2018, 11:48:05 »
Ale ziarenek nie wsypujesz w trakcie zaparzania, więc nie potrzebujesz chyba odmierzać czasu?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Waga
« Odpowiedź #573 dnia: 15 Listopad 2018, 11:50:26 »
Czyli problem występuje tylko wówczas, kiedy jest włączony stoper podczas polewania? Przy samym odważaniu ziaren rzecz nie ma miejsca?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Waga
« Odpowiedź #574 dnia: 15 Listopad 2018, 11:50:57 »
Napisz tylko czy warto dopłacić 100zł względem zestawu:



 :taktak:

Ten zestaw jest kiepski, używałem takiej wagi i niby działała ale ma max 500g obciążenia a po zalaniu kawą odmówiła dalszej współpracy. Wyschła i niby działa ale w trybie jak chce ;-)

MyWeight Barista ma 3000g, może ważyć mąkę do ciasta itd, jest wodoszczelna i ma wbudowany akumulator więc nie trzeba zasilać bateriami, dla mnie ogromny skok jakościowy i sensowny wydatek. Jak to mówią do trzech razy sztuka tylko nie wiem po co wcześniej kupowałem dwa razy chińskie wagi które kosztowały razem już 30% tego co MyWeight. Pierwsza miała zakres pracy do 250g i szybko padła, drugą zalana z mojej winy ale tak czy inaczej nie warto było kupować najtańszych zamienników.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #575 dnia: 15 Listopad 2018, 11:56:03 »
To zależy od wersji są 500g i są 2000g. Przy czym realne obciążenie maksymalne wynosi 3000g, bo do 1000g można wytarować. Ja też swoją wielokrotnie zalałem, jednak u mnie po dobrym wysuszeniu zawsze działała. Nigdy nie zalałem mocno i tylko wodą. Cóż, są to urządzenia za 30 zł więc cudów nie można od nich oczekiwać. Jak chce się mieć coś porządniejszego z timerem taniej niż Acaia, to jest ten Myweigh, Felicita, Brewista lub Bonavita.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2018, 12:02:05 wysłana przez krystians »

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Waga
« Odpowiedź #576 dnia: 15 Listopad 2018, 12:00:10 »
Ten zestaw jest kiepski, używałem takiej wagi i niby działała ale ma max 500g obciążenia a po zalaniu kawą odmówiła dalszej współpracy. Wyschła i niby działa ale w trybie jak chce ;-)
A no jest, dostajesz to za co płacisz kupując zestaw od Paździocha.

150zł to jest bardzo przystępna cena jak za to co oferuję ta waga.
¯\_(ツ)_/¯

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Waga
« Odpowiedź #577 dnia: 15 Listopad 2018, 12:09:38 »
Zgadzam się jaka cena taka wartość o ile Acaia Cinco bym nie kupił to tych najtańszych już też nie, tarowanie to główny problem który się pojawił po zalaniu i powtarzalność pomiarów  :o

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Waga
« Odpowiedź #578 dnia: 15 Listopad 2018, 12:25:37 »
A jest w ogóle jakaś waga kuchenna ( z tych tańszych, powiedzmy do 100 zł), w której jest możliwość samodzielnego ustawiania wyłącznika czasowego? Albo najlepiej wcale nie posiadająca funkcji automatycznego wyłączania?

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Waga
« Odpowiedź #579 dnia: 15 Listopad 2018, 13:50:46 »
Czyli problem występuje tylko wówczas, kiedy jest włączony stoper podczas polewania? Przy samym odważaniu ziaren rzecz nie ma miejsca?

Waga działa w taki sposób, że stoper zatrzymuje się w momencie gdy waga zmaleje. Gdy robisz przelew to wszystko jest ok, czas jest mierzony, ale jak przez przypadek trącisz filtr albo naczynie z kawą ciut mocniej i zmieni się waga (wzrośnie od uderzenia i po chwili zmaleje) to stoper się zatrzyma. Czyli jeżeli masz w zwyczaju energicznie mieszać kawę w filtrze lub podnosić dripa żeby nim zamieszać to może być problem:) dlatego pisałem, że można się przyzwyczaić. No chyba,że dzbanek stoi na wadze, a sam drip w jakimś stojaku nad nim i nie obciąża wagi, to można nim ruszać bez problemu:)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #580 dnia: 15 Listopad 2018, 14:56:32 »
No chyba,że dzbanek stoi na wadze, a sam drip w jakimś stojaku nad nim i nie obciąża wagi, to można nim ruszać bez problemu:)
O tym nie pomyślałem, choć mam takie stacje do V60 :). Ta waga jest świetna w zasadzie do wszystkiego...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Waga
« Odpowiedź #581 dnia: 15 Listopad 2018, 14:57:49 »
ale timer się kasuje czy tylko pauzuje? ja często zakręcam dripem przed końcem, wiec przykładowo jak przy czasie 2:40 podniosę dripa, pohuśtam i odstawię, to timer co będzie wskazywał? a jak pauza na 2:40, to czy mogę go puścić dalej?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #582 dnia: 15 Listopad 2018, 15:11:19 »
Jak pamiętam ktoś pisał, że w ustawieniach są różne opcje działania czasomierza. Próbowałeś już @Antonio?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #583 dnia: 15 Listopad 2018, 15:44:56 »
Timer po prostu zatrzymuje się w takiej pozycji, można go puścić od nowa. Niestety, nie ma możliwości innego zaprogramowania bądź usunięcia tej niedogodności.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Waga
« Odpowiedź #584 dnia: 26 Listopad 2018, 01:02:35 »
¯\_(ツ)_/¯

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi