Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229791 razy)

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Waga
« Odpowiedź #540 dnia: 28 Lipiec 2018, 23:16:43 »
https://pl.aliexpress.com/item/Digital-Coffee-Scale-with-Timer-Temperature-Probe-Stainless-Steel-3KG-0-1G-Kitchen-Food/32904887343.html

- Waga z tego linka, nie wyłącza się nigdy przy włączonym timerze. Bez czasomierza w sumie nie wiem, ale tak z autopsji dużej niż minutę chodzi na bank. Baterie ponad miesiąc i jest ok, używana 2-3 dziennie. Tylko no ten timer w niej to perfekcyjny nie jest... Szybka jest, dokładna już mniej, tak +- o 0.3g się jej myli odczyt.

Na zdjęciu wydawała mi się cała metalowa, potem doczytałem i na końcu zobaczyłem na własne oczy, że to plastik-fantastik. Niemniej jednak upadła mi już z szafki raz i jest cała, super solidna nie jest, ale super kicz też nie. Za te 60pln'ów co za nią dałem wraz z przesyłką i przyszła o dziwo w 14dni do PL! za to jakieś 7 przetrzymywał ją urząd skarbowy... sam nie wiem po co, bo ani cła, ani VAT nie było. Potem poczta ją zagubiła, była nie w tej co trzeba ajencji, no PL cyrki, nie zazdroszczę ludziom na poczcie.
A na zdjeciu tak się prezentuje, że miałbym ochotę w ciemno zabrać. Waga musi się wyłączyć automatycznie? Czy można ją ręcznie wyłączyć?
Ja na coffeedesk kupiłem małą wagę Coffee Gear. Nie mam timera, ten używam z telefonu i jest mi wygodnie. Bateria trzyma już od ponad pół roku.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #541 dnia: 29 Lipiec 2018, 11:40:53 »
Czy to dobra sprawa.

Cyfrowa waga kuchenna Heston Blumenthal Precision Dual Platform firmy Salter

Duża platforma o dużej pojemności (10 kg) mierzy w krokach co 1g
Najwyższej precyzji platforma (200 g) mierzy w krokach co 0,1 g
Funkcja dodawania i ważenia
Funkcja Aquatronic
Platformy ze stali nierdzewnej
Storage case
Wymiary: 26 cm x 17,5 cm x 2,5 cm
Gwarancja: 15 lat
Zawiera 3 baterie AAA

Dwie platformy

Platforma o dużej pojemności: idealna do dokładnego ważenia składników do 10 kg, mierząc co 1g

Najwyższej jakości precyzyjna platforma: ważą składniki tak lekkie jak 0,1 g, aby uzyskać precyzyjne pomiary

Możesz ważyć składniki bezpośrednio na powierzchniach platformy lub w misach dzięki przydatnej funkcji "dodaj i waż". Użyj funkcji aquatronic do pomiaru cieczy, zmieniając jednostki na ml lub fl.oz.

Podświetlany wyświetlacz

Podwójny wyświetlacz pokazuje pomiary dla każdej platformy na jednym podświetlanym wyświetlaczu LCD. Pozycjonowanie i przejrzystość ekranu ułatwia odczytanie pomiarów i szybkie przygotowanie jedzenia, będziesz gotować w mgnieniu oka!

Praktyczny

Pierwszy na rynku, podwójna platforma Heston pozwala mierzyć cenne składniki tak lekkie jak 0,1 g na najwyższej precyzji powierzchni i składniki do 10 kg na powierzchni o dużej pojemności. Dzięki takiemu ustawieniu można ważyć składniki w tym samym czasie bez kłopotów. *( c.120 zł)
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2018, 11:49:24 wysłana przez ZELAND »

Offline pepo Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 111
    • pipala.pl
  • Ekspres: aeropress, v60, moka pot, phin
  • Młynek: Kazak Tura
Odp: Waga
« Odpowiedź #542 dnia: 29 Lipiec 2018, 19:40:44 »
Powtórka z rozrywki, nowe baterie wsadzone dwa tygodnie temu, waga użyta raz, dzisiaj znowu komunikat o zużytych bateriach...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #543 dnia: 29 Lipiec 2018, 19:46:19 »
Kup chińczyka za 70 zł. Ja już chyba z rok mam akumulatory i dopiero teraz na wyjazd je ponownie naładuję.

Offline pepo Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 111
    • pipala.pl
  • Ekspres: aeropress, v60, moka pot, phin
  • Młynek: Kazak Tura
Odp: Waga
« Odpowiedź #544 dnia: 29 Lipiec 2018, 19:49:37 »
No to jest właśnie chińczyk, musi mieć jakąś przebitkę, że tak drainuje baterie

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #545 dnia: 29 Lipiec 2018, 22:02:08 »
No niestety masz po prostu pecha. Poszukaj znajomego elektronika, żeby rzucił okiem, może to jakaś pierdoła...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Waga
« Odpowiedź #546 dnia: 31 Lipiec 2018, 14:47:52 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #547 dnia: 31 Lipiec 2018, 14:54:38 »
W tej czarnej wadze z pomiarem czasu, timer działa ok, tylko jak nie wyłączysz go,albo całości, to waga cały czas działa i liczy. Autousypianie działa przy wyłączonym timerze po bodajże 5 minutach.  Dokładność taka jak innych wag chińskich, czasem się wachnie o 0,2 g, albo po dłuższym czasie stania czegoś cieplejszego zmieni się odczyt. Po wytarowaniu działa powtarzalnie. Reakcja i odświeżanie odczytu też podobne jak wagi z załącznika, ta srebrna minimalnie szybciej wyświetla pomiar.  Na pewno obie są szybsze i dokładniejsze niż stare, czarne wagi hario drip scale. Silikonowa mata i oddalenie wyświetlacza od szalki bardzo praktyczne.  Minimalny pomiar ok. 0,5 g (tak samo jak srebrna, czas uruchomienia ok. 2,5 sekundy (o sekundę krótszy niż tej srebrnej).

P.S. Jeśli byś kupował na ali, to polecam aukcje, na których sprzedają z wysyłką pocztą holenderską. U mnie po tygodniu dostarczyli.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2018, 15:11:10 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #548 dnia: 31 Lipiec 2018, 15:09:04 »
Mam, używam. Polecam. https://www.aliexpress.com/item/3kg-0-1g-profession-LCD-Digital-Drip-Coffee-Scale-with-Timer-Electronic-Weighing-Bar-Kitchen-Food/32813891556.html Konkretnie to kupiłem, nie mam zastrzeżeń.
A jak z dokładnością pomiaru i timerem?

Dokładność mogę odnieść jedynie do innej chińskiej wagi ;) Jeśli Cię to urządza to spoko, mogę sprawdzić. Mam razem 3 egzemplarze wag od majfrendów, kuchenne są do 1 g więc to chyba bez sensu.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Waga
« Odpowiedź #549 dnia: 31 Lipiec 2018, 15:21:37 »
Bardziej o ten timer mi chodzi czy jest ok, bo ostatnio robię się leniwy i osobny timer obok wagi mniej mnie rajcuje.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #550 dnia: 31 Lipiec 2018, 15:24:50 »
Liczy co sekundę. Maksymalny pomiar to 99 minut 59 sekund, potem liczy od zera. Obsługa jednym przyciskiem,  kliknięcie go włącza lub zatrzymuje. Przytrzymanie przycisku dwie sekundy resetuje licznik.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Waga
« Odpowiedź #551 dnia: 14 Sierpień 2018, 20:55:51 »
Kupiłem taką wagę. Wiedziałem, że jest uszkodzona. Włącza się i pokazuje błąd out2. Po wduszeniu jakiejś kombinacji guzików, coś tam reaguję ale nie wiem co się wtedy dzieje. Są sposoby żeby to naprawić samemu lub gdzie to zanieść do naprawy? Wiem, że koszt wagi nie jest wysoki ale jak już ją mam...


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #552 dnia: 14 Sierpień 2018, 23:10:37 »
Zwróć się do sprzedawcy, zgłoś że towar jest niezgodny z umową i chcesz wymiany na pełnowartościowy, bądź zwrotu pieniędzy łącznie z kosztem wysyłki. Chyba, że kupiłeś uszkodzoną z premedytacją. Możesz spróbować zanieść do elektronika, ale nawet jeśli uda się ją naprawić, to nie wiem czy usługa nie będzie droższa niż wartość nowej wagi.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2018, 23:15:36 wysłana przez krystians »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Waga
« Odpowiedź #553 dnia: 15 Sierpień 2018, 08:00:10 »
Wiedziałem, że jest uszkodzona. Liczyłem na to, że będzie inne uszkodzenie. Jakieś mechaniczne i uda się przylutowac itd. w sumie waga działa. A czy to jest uniwersalny błąd, co on oznacza?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #554 dnia: 15 Sierpień 2018, 08:33:40 »


A czy to jest uniwersalny błąd, co on oznacza?

Sprawdź w manualu serwisowym producenta.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi