Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229877 razy)

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Waga
« Odpowiedź #450 dnia: 31 Styczeń 2018, 11:19:04 »
Czy ta waga szybko reaguje ?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #451 dnia: 31 Styczeń 2018, 11:25:58 »
Moja tak. Nagram któregoś razu filmik z polewania dripa, akurat konewka do mnie idzie to będzie trzeba przetestować ;)

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Waga
« Odpowiedź #452 dnia: 31 Styczeń 2018, 13:57:02 »
Było by super :)

Offline Marcinoss

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Badziewny kolbowy, V60-02, Aeropress, French press, kawiarka
  • Młynek: Graef CM702, Bodum Bistro, Rhinowares(był), Gstroback/wilfa
Odp: Waga
« Odpowiedź #453 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:03:29 »
Waga od skośnookich braci bardzo zacna :) posiadam już parę miesięcy i cały czas działa :brawa: Za tą cenę na prawdę dobra, nie znalazłem lepszej alternatywy. Dużą zaletą są baterie AAA które starczają na wieki i są dostępne na każdym rogu (nie wiem jak jest w przypadku innych wag). Czas reakcji nie jest powalający, mógł by być lepszy, ale za niecałe 60zł nie ma co wybrzydzać. Dokładność w moim przypadku dobra, waga jest czuła nawet przy dużym obciążeniu. Czasem troszkę wariuje po wytarowaniu ale zazwyczaj wraca do 0, może to kwestia podłoża. Ogólnie szczerze polecam  ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #454 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:10:06 »
Moim zdaniem to klon Hario, ale spoooro szybszy :) Do tego fizyczne przyciski zamiast dotykowych i podświetlenie wyświetlacza(choć działa dosyć dziwnie). Gumowa podkładka/nakładka też jest fajnym elementem zestawu :) IMO naprawdę warte zakupu, uważam, że to bardzo dobrze wydane 69(w moim przypadku) zł.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Waga
« Odpowiedź #455 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:12:25 »
Mam od roku taka jak ta: waga 0.1g 3000g . Zwykłe baterie, brak auto off, całkiem szybka. Ktoś na forum ją polecał, ja się przyłącze.

Jedynie szalka jest na równo z obudową, wiec aby położyć chemex czy większy dzbanek warto dać coś pod spód.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #456 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:14:18 »
No właśnie w tamtej jest lekko wyżej + dziura, przez którą woda może uciec na dół zamiast lecieć na przyciski.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Waga
« Odpowiedź #457 dnia: 31 Styczeń 2018, 19:21:14 »
Jak z zapachem tej wagi z ali ? Nie trzeba wietrzyć kilku dni (szczególnie guma)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Waga
« Odpowiedź #458 dnia: 31 Styczeń 2018, 21:28:00 »
Nic nie czułem :D

Offline JF_Sebastian Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Nieekspersowy :)
  • Młynek: Xeoleo LD-45
Odp: Waga
« Odpowiedź #459 dnia: 31 Styczeń 2018, 22:05:34 »
Witam!

Też zastanawiałem się nad tą wagą z ali, ale jakoś odrzuciła mnie jakość wykonania i słabe podświetlenie (a przynajmniej tak to wyglądało na zdjęciach). Dodatkowo same opinie były dosyć różne/skrajne. Za to udało mi się znaleźć coś takiego:

pl.aliexpress.com/item/Mini-Drip-Digital-Scale-with-Timer-0-1-3000G-V60-Coffee-Kitchen-Backing-Scale-American-Coffee/32826030641.html

Koszt to ~70PLN no i troszeczkę trzeba było poczekać, ale opłacało się. Fajny timer, tzn. po tym jak już zaleję wodę wciskam przycisk off, ale ponieważ czas leci, wskazanie wagi znika i gaśnie podświetlenie ale sam czas nie znika i dalej jest odmierzany. Ogólnie polecam  :)


Offline Marcinoss

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Badziewny kolbowy, V60-02, Aeropress, French press, kawiarka
  • Młynek: Graef CM702, Bodum Bistro, Rhinowares(był), Gstroback/wilfa
Odp: Waga
« Odpowiedź #460 dnia: 03 Luty 2018, 11:36:12 »
Nieprzyjemnego chińskiego zapachu brak, jakość wykonania dobra, podświetlenie super (u mnie zielone, jest też chyba niebieskie) ekran bardzo czytelny. Podświetlenie nie jest dziwne, po prostu wyłącza się dla oszczędności energii , wystarczy dotknąć szalki i się włącza.

Offline Kondzior Mężczyzna

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto , alternatywa
  • Młynek: Santos , Nagema, ręczne

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Waga
« Odpowiedź #462 dnia: 03 Luty 2018, 12:28:07 »
Też mam taką wagę i też ją lubię, sprawdza się w przelewach, przy czym chyba za bardzo wychwalajcie, nie jest aż tak szybką, wręcz ma efekt "dochodzenia" do wskazania, stawiasz i czekasz aż się zdecyduje ile to ma, moja jest do tego nieco krzywa, jest 6 wypustek/nóżek, ale na raz stoi na 4, a jak coś naciskasz do się przehuśta na te drugie dwie, na tyle niewielki jest ten skos, że nie przeszkadza, ale wyższą konstrukcją zachwieje. Wykonana po chińsku, ale nie jest bardzo źle i fakt nie śmierdziała guma jakoś mocno. Szczyrkającym przyciskom z folii wieloletniej żywotności nie wróżę.
Nie narzekam, że kupilem i pewnie wziołbym ja jeszcze raz, ale głównie mając w świadomości że niewiele lepsze hario kosztuje x3 a coś faktycznie dobrego przekracza mi profity z 500+ ;)

Offline szy54

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: dripper duka
Odp: Waga
« Odpowiedź #463 dnia: 06 Luty 2018, 00:08:07 »
Moja od chińczyka (ta z gumową nakładką) wariuje i jestem w trakcie negocjacji zwrotu/wysłania kolejnej.
mega.nz/#!qN5yHYLB!iLrcScd2pGQVJ9Z0CS2Vu33YUOZ_TZbJXIL5rUfHdsI

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Waga
« Odpowiedź #464 dnia: 11 Luty 2018, 23:41:03 »
Chciałbym kupić dla znajomych w prezencie zestaw startowy - Clever + zmielona kawa + waga. Nad młynkiem będziemy się zastanawiać, jak już bardziej się wkręcą.
Waga ma też posłużyć w celach kulinarnych. Chciałbym ograniczyć się do jednej do ważenia kawy i przelewów - mają mało miejsca w kuchni. Dokładność 0,1g byłaby ok, ale nie mam parcia - znajomi lubią kawę z przelewów, ale geekami raczej nie zostaną.

Czy ktoś używał wagi Beurer KS 36 w celach kulinarnych lub przynajmniej w parze z Cleverem? obawiam się, że może być za mała

Skłaniam się ku wadze Beurer KS 19, ale będę wdzięczny za propozycje.
Chciałbym zmieścić się w budżecie 150 zł.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi