Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229891 razy)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #405 dnia: 25 Maj 2017, 22:23:10 »
Szkoda, że jak mój tato składał reklamacje młynka ręcznego u was, niedługo po zakupie to usłyszał "Panie a czego się Pan spodziewał po młynku za 150 zł ?! To normalne, tak ma być..." (W nowym młynku korbka tarła o przykrywkę wyrysowując w niej okręgi i tym samym ją niszcząc) No ale dobrze po czasie usłyszeć taką refleksję. ;)

Ej tak na pewno nikt nie napisał, ani nie powiedział. Faktem jest jednak, że młynki Tiamo rozpadały się po 2 miesiącach użytkowania.

Waga to trochę inna kategoria. W sumie to tylko sensory naprężeń i elektronika w obudowie... Na filmach pokazują te wagi w strugach gorącej wody ;).

To na pewno działa. Pytanie jak długo :)

@Spinacz - scaliłem. A przy okazji - mam młynek Tiamo, cudo to nie jest ale od kilku lat coś tam jednak mieli  ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2017, 07:22:56 wysłana przez Spinacz »
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Waga
« Odpowiedź #406 dnia: 30 Maj 2017, 21:07:50 »
"Good Morning

Thank you for your emails.
We have well over 200 set of scales left in stock. We can only offer further discount on the scales if more than 3 boxes are brought (10 per box). With regards to delivery, We can't offer free delivery but we are happy to look into a reduced rate if more than 3 boxes are brought.



Regards
Alex
UEC/EP ​Partner
01252 330542 "

30-ści byśmy musieli zamówić, to pewnie już wtedy na cenę hurtową zejdą, czekam na odp jak to by była cena.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #407 dnia: 31 Maj 2017, 11:48:17 »
Faktem jest jednak, że młynki Tiamo rozpadały się po 2 miesiącach użytkowania.
Ja swój Tiamo Slim mam od grudnia 2012 i działa, choć używam go sporadycznie na wyjazdach

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Waga
« Odpowiedź #408 dnia: 06 Czerwiec 2017, 09:42:01 »
"Good Morning

The best price we can offer is £24.00 per set of scales with VAT. We can remove the VAT if you can provide a valid Vat number. "

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Waga
« Odpowiedź #409 dnia: 03 Lipiec 2017, 09:10:40 »
Kiedyś sprzedawaliśmy i wszystko od nich było na prawdę marnej jakości, może poza dripperami.
Mam, z resztą kupioną u Was, konewkę tiamo. Ma już ponad 3 lata i wszystko z nią ok, zero rdzy, mimo, że się z nią nie cackam jakoś specjalnie.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #410 dnia: 03 Lipiec 2017, 11:39:25 »
Kiedyś sprzedawaliśmy i wszystko od nich było na prawdę marnej jakości, może poza dripperami.
Mam, z resztą kupioną u Was, konewkę tiamo. Ma już ponad 3 lata i wszystko z nią ok, zero rdzy, mimo, że się z nią nie cackam jakoś specjalnie.
konewki tak potwierdzam, ale młynki to tragedia :( szczególnie ta kopia slima.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Waga
« Odpowiedź #411 dnia: 18 Grudzień 2017, 11:30:29 »
https://www.coffeedesk.pl/product/2142/Waga-Coffee-Gear-Brewing-Scale
Używa ktoś? Zastanawiam się czy wymiary są wygodne i czy szybko się waga wyłącza?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Waga
« Odpowiedź #412 dnia: 18 Grudzień 2017, 11:42:02 »
Identyczną wagę kupiłem na allegro za 30 zł. Wyłącza się gdzieś po minucie bezczynności.

http://allegro.pl/waga-jubilerska-elektroniczna-0-1-2000g-kuchenna-i6854141851.html

Teraz nawet staniała...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #413 dnia: 18 Grudzień 2017, 11:56:44 »
Te wagi z allegro różnią się minimalnie. np. wyświetlaczem i przyciskami. Ja swoją mam już ponad 2 lata. W międzyczasie zamawiałem 2 szt. dla rodziny i każda jest trochę inna.  W tej pierwszej (dokładnie takiej jak ze zdjęcia) po dwóch lub trzech minutach wyłączała się. W tych kolejnych jakoś po minucie . W żadnej jednak nie zdarzyło mi się, aby wyłączyła się w przerwie między polewaniem.

Jedna uwaga do tych wag: najlepiej zabepieczyć ekran jakąś dociętą i przyklejoną folią, tak żeby woda nie dostawała się do środka.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 12:05:54 wysłana przez krystians »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Waga
« Odpowiedź #414 dnia: 18 Grudzień 2017, 12:05:15 »
Ja właśnie zakupiłem, tydzień temu dotarła. Jest w komplecie z dwiema plastikowymi tackami, przynajmniej ta z allegro. Na większej tacce da radę położyć portafiltr tak, żeby opierał się rączką o rant tacki. [emoji106]

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Waga
« Odpowiedź #415 dnia: 18 Grudzień 2017, 12:10:07 »
Wszystkie o tym wyglądzie,z którymi się spotkałem mają te tacki. Polecam używanie ich, bo izolują termicznie i w razie rozlania większa szansa, że woda nie dostanie się do środka.

Co do izolowania termicznego, to jak postawimy coś co mocno przewodzi ciepło bezpośrednio na wadze, to z czasem występuje zakłamanie wagi w trakcie danego przelewu . Dlatego lepiej zawsze czymś izolować, szczególnie jeśli się robi jakiś długi przelew.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 12:33:53 wysłana przez krystians »

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Waga
« Odpowiedź #416 dnia: 18 Grudzień 2017, 12:22:25 »
Też mama taką z allegro, tylko zakupioną stacjonarnie. Przepłaciłam ostatnio, ale denerwowała mnie zbytnio waga kuchenna. Chińczyk, a jestem bardzo zadowolona. Jak się nią porusza to i się nawet nie wyłączy.
Mam jeszcze wagę z coffeedesku, ale ona czeka, aż kiedyś się dorobię ekspresu, bo kupiłam taką przez przypadek. :p
"Find what you love and let it kill u"

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Waga
« Odpowiedź #417 dnia: 18 Grudzień 2017, 12:25:59 »
U mnie ta waga co w linku z allegro jest od dłuższego czasu - w komplecie z dwoma tackami. Na moje potrzeby wystarczająca, działa póki co bezawaryjnie.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Waga
« Odpowiedź #418 dnia: 18 Grudzień 2017, 12:26:27 »
W takim razie zacznę używać tych tacek jako podkładek bo do tej pory FP stawiałem bez ich użycia. Nic się na razie złego nie stało ale zacznę chuchać na zimne - dzięki za podpowiedź. Aby uniknąć wyłączenia po prostu dobrze nacisnąć ją z raz na 20 sekund podczas chwilowej bezczynności.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2017, 12:28:50 wysłana przez Pawcio »

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Waga
« Odpowiedź #419 dnia: 18 Grudzień 2017, 12:42:16 »
Dzięki za informacje. Decyzja podjęta.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi