Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 249537 razy)

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Konewka
« Odpowiedź #360 dnia: 04 Luty 2016, 15:33:47 »
Zatem @lubusz mamy wygryw :taniec: :szampan:
Ale to są tak nieduże różnice,że da się żyć i bez brewisty ;)
czekałem na nią kilka miesięcy, ale się opłacało.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Konewka
« Odpowiedź #361 dnia: 04 Luty 2016, 15:41:26 »
Wiesz czego mi w niej brakuje ? Po zaprogramowaniu stałej utrzymywanej temperatury, kasuje się to ustawienie po podniesieniu czajnika.

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Konewka
« Odpowiedź #362 dnia: 04 Luty 2016, 15:46:27 »
Ale możesz wcisnąć jeden przycisk i gotowe. Jak dla mnie większą wada jest, że z wylewki woda mocno płynie do przodu, a nie w dół i przy pełnym czajniku ciężko precyzyjnie lać, ale bez przesady.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #363 dnia: 04 Luty 2016, 15:52:31 »
Mi najbardziej brakuje w bonavicie możliwości zaprogramowania swoich temperatur standardowych.

Na mocne wylewanie wody spowalniacz jest rozwiązaniem.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Konewka
« Odpowiedź #364 dnia: 04 Luty 2016, 15:57:24 »
Wiesz czego mi w niej brakuje ? Po zaprogramowaniu stałej utrzymywanej temperatury, kasuje się to ustawienie po podniesieniu czajnika.

Dziś i ja stałem się posiadaczem Bonavity i to jedyna funkcjonalność, której mi będzie brakowało. Niedługo będę robił dripa i sprawdzę sobie jak wypada wygoda polewania w porównaniu z Hario.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #365 dnia: 04 Luty 2016, 16:03:35 »
To zależy jak bardzo zdążyłeś się do hario przyzwyczaić.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Konewka
« Odpowiedź #366 dnia: 04 Luty 2016, 16:26:48 »
Z rok będzie jak już mam Hario i sobie bardzo chwalę ale jednak funkcjonalność Bonavity od dawna mnie kusiła. Jestem już po przelaniu pierwszego dripa bonavitą (małe v60) i jestem pozytywnie zaskoczony - najdelikatniejszy strumień jest na pewno wolniejszy niż w przypadku hario i mniej "burzy" lustro wody. Muszę się jeszcze przyzwyczaić, bo trochę inaczej się "prowadzi"  :P ale na pewno nie była to zmiana in minus. :)

Brakuje mi też opcji niezależnego timera, tzn. byłoby fajnie, gdyby stoper mógł sobie odliczać nawet po postawieniu konewki na podstawce.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Wojti Mężczyzna

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Chemex, French press, kawiarka 3tz "no name"
  • Młynek: Baratza Virtuoso
Odp: Konewka
« Odpowiedź #367 dnia: 04 Luty 2016, 18:22:05 »
Również uważam że timer nadal powinien odliczać po odłożeniu konewki na bazę, ale nie jest to coś co by mnie irytowało gdyż po prostu odkładam ją obok. Dziwi mnie natomiast fakt że od temperatury ~20 stopni do ~90 stopni potrzeba było ponad 6 minut gdy u mnie trwa to 5 minut . Ilość wody zawsze do kreski, waga pokazuje od 920 do 950g. Różnica ciśnienia czy coś nie tak z instalacją elektryczna?

Wysłane z mojego dotykowego pustaka


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #368 dnia: 04 Luty 2016, 21:23:20 »
Po zaprogramowaniu stałej utrzymywanej temperatury, kasuje się to ustawienie po podniesieniu czajnika.
Pisałeś, że dzięki tej konewce masz pewność stałej temperatury wody przez całą ekstrakcję. Jak to załatwiasz? Programujesz na nowo czy polewasz czajnikiem wraz z podstawką.


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #369 dnia: 04 Luty 2016, 21:30:48 »
W bonawicie po odstawieniu trzeba tylko przycisnąć przycisk [hold] i od razu konewka podgrzewa do ostatnio ustawionej temperatury (nie ważne czy jest to ustawienie ręczne czy jedno z zaprogramowanych).

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Konewka
« Odpowiedź #370 dnia: 04 Luty 2016, 21:34:35 »
A dla idealnie stałej temperatury, to niestety trzeba polewać razem z podstawką.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #371 dnia: 04 Luty 2016, 21:58:28 »
A w Brewiście nie ma takiej funkcji jak w Bonavicie?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Konewka
« Odpowiedź #372 dnia: 04 Luty 2016, 22:12:48 »
A jaka to funkcja i jak działa?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #373 dnia: 04 Luty 2016, 22:16:56 »
Zobacz trochę wyżej.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Konewka
« Odpowiedź #374 dnia: 04 Luty 2016, 22:24:37 »
Pisałeś, że dzięki tej konewce masz pewność stałej temperatury wody przez całą ekstrakcję. Jak to załatwiasz? Programujesz na nowo czy polewasz czajnikiem wraz z podstawką

Niezbyt jasno napisałem w poprzednim poście. Po podniesieniu czajnika z podstawy i odłożeniu funkcja stałej temperatury zostaje automatycznie wyłączona. Tak jak napisał @dowicz. Jeden przycisk i dogrzewa do uprzednio zaprogramowanej. Przy dłuższym 4 min. przelewie w Chemexie bardzo przydatne. Druga sprawa, to ta, że w konewce Hario spadek temperatury był bardzo szybki. Musiałem w trakcie przelewania stawiać ją na indukcji, a podgrzanie o 2-3°C było kłopotliwe z termometrem wetkniętym za pokrywkę. Brewista trzyma też temperaturę dłużej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi