Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248294 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Konewka
« Odpowiedź #300 dnia: 29 Grudzień 2015, 13:19:33 »
Z tym że czajnik kosztuje 400zł a  konewka w promocji 140zł niecałe. Dripy robię zazwyczaj w temperaturze około 85C. Poza tym planuję gotować wodę w konewce a nie przelewać z czajnika.

Spowalniacz? Gdzie można to kupić/znaleźć?
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2015, 13:21:46 wysłana przez Expel »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konewka
« Odpowiedź #301 dnia: 29 Grudzień 2015, 13:30:47 »
Jedyna różnica to przechył na max - tutaj Kalita szybciej się opróżnia
Żebyśmy się zrozumieli - przechył na max oznacza dla mnie to że oś pionowa konewki jest równoległa do blatu kuchennego. Tak nikt nie zalewa dripa... chyba...

A spowalniacz to nic więcej niż rurka silikonowa wetknięta od środka w wylot wody - zmniejsza średnicę. Ewentualnie cudo z plastiku lub metalu. Taki mały nypel/napowietrzacz.


Tyle że ja nie widzę zastosowania - bo ten sam efekt będzie przy mniejszym przechyle konewki. Naprawdę nie ma żadnej trudności aby całą konewkę opróżnić jednostajnym cienkim spokojnym strumieniem. Ot kwestia poćwiczenia nad zlewem i opanowania narzędzia.
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #302 dnia: 29 Grudzień 2015, 13:46:09 »
Maksymalny przechył, umownie jest wtedy, kiedy woda płynie z konewki a maksymalną szybkością. Przy szerszej wylewce, wody będzie więcej, a przy węższej mniej. I tak jak piszesz, można uzyskać taki sam efekt przy mniejszym przechyle. Ale wtedy nie dasz rady robić szybkich, okrężnych ruchów, co pozwoli delikatnie kłaść wodę na przemiał. Strumień wypływający z konewki, będzie na to zbyt niesforny. A spowalniacz w Hario jest po to, żeby takie ruchy umożliwić.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konewka
« Odpowiedź #303 dnia: 29 Grudzień 2015, 13:52:28 »
 :D trochę akademicka dyskusja się nam robi - ale naprawdę te okrężne szybkie ruchy dla mnie nie są problemem, w Kalicie z szerszą niż Hario wylewką. To trochę jak dyskusje, że mleka się nie da spienić w dzbanku z Ikei, a o malowaniu tym to lepiej zapomnieć.  :kwiat:
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #304 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:06:24 »
Ktoś wszczynał dyskusję, że nie da się spienić w ikeowskim dzbanku?

Co do spowalniacza, jeśli ktoś ma potrzebę, to go znajdzie/zastosuje, jeśli ktoś nie widzi potrzeby, to go nie doceni.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #305 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:08:33 »
trochę akademicka dyskusja się nam robi
Widać mamy inne wymagania, co do użytkowania takiego sprzętu :).

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Konewka
« Odpowiedź #306 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:15:26 »
Ktoś wszczynał dyskusję, że nie da się spienić w ikeowskim dzbanku?
Jak się nie da jak się da.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #307 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:19:10 »
Pewnie, że się da, dlatego dziwi mnie, że ktoś próbował w ogóle o tym dyskutować.

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #308 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:23:56 »
Dripy robię zazwyczaj w temperaturze około 85C

To stanowczo za mało. Są niedoparzone. Minimum to 92 st. w górę - trzeba wziąć też pod uwagę spadek temperatury w trakcie polewania.
Oczywiście jeśli to Ci smakuje to nic mi do tego. W temp 85 st. można aeropress czasem przeciskać bo tam oprócz zaparzania, dochodzi do infuzji i maceracji i rozpuszczalność kawy jest większa.

Konewki np. Hario Buono zostały stworzone do tego by podgrzewać w nich wodę na gazie. Jeśli podgrzewasz wodę w czajniku i wlewasz do konewki to spadek temperatury jest znaczny. W takiej sytuacji możesz w międzyczasie podgrzewać na małym palniku np. takim jakiego używa się do syfonu.
Jeśli nie używasz gazu, polecam czajniki-konewki elektryczne na których zdajesz temperaturę - w nich spadek temperatury nie jest tak znaczny ponieważ nie przelewa się wody tylko podgrzewa całość - jak w czajniku.

Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konewka
« Odpowiedź #309 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:26:30 »
:) może to ja coś mieszam - ale pamiętam jak dziś "żale", że albo spienić albo malować z dzbankiem żółto-niebieskim to się nie da. A sam taki z powodzeniem używałem. No ale teraz wracajmy do konewek i lania wody. :taktak:
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #310 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:28:47 »
To już prędzej malować, bo maluje się nim trudno. Ale z dzbankiem jak z wszystkimi narzędziami, najlepszy jest ten, który znasz.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Konewka
« Odpowiedź #311 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:43:50 »
Ostatnio zrobiłem dripa w temp około 89C był strasznie gorzki. Wiec zszedłem z temperatura do 85 a nawet mniej i był mniej gorzki i smaczniejszy.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Konewka
« Odpowiedź #312 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:48:10 »
Jeśli podgrzewasz wodę w czajniku i wlewasz do konewki to spadek temperatury jest znaczny.

Moim zdaniem małe przelewy 200-300 ml za pomocą konewki, a szczególnie przy wlewaniu wody porcjami to porażka. Spadki temperatury są bardzo duże, a ciągłe podgrzewanie i kontrola temperatury kłopotliwe. Dziś wypiłem dripa zaparzonego we właściwej stałej temperaturze 92 st. To było w końcu to.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2015, 14:53:03 wysłana przez lubusz »

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #313 dnia: 29 Grudzień 2015, 14:59:26 »
Expel:
Weź pod uwagę też jakość wody, która obok temperatury i jakości przemiału robi największą robotę.
W czym mielisz kawę ? Masz dużo pyłu ?
Uwierz że nie tędy droga (niskie temperatury przy zaparzaniu dripa)  ;)

Ps. Oczywiście, są czasem wyjątki, jakieś pojedyncze kawowe strzały, smaczne wyjątki od reguły. Ale czasem czaaaaaasem.  :)

Lubusz:
O tym mówię, temperatura od 92 w górę jest ok. Sam nie lubię przelewać wody do konewki i polewać, używam elektrycznego Buono + termometru i grzeję do określonej temperatury. Zwykle parzę po 250 - 300 ml dripy - przy takich dozach mam kontrolę polewania. Przy 200 ml trochę za szybko wszystko się dzieje, aczkolwiek też się dobrze da zaparzać - to kwestia dobrania dobrej metody i przyzwyczajenia.  :)
Metodę podgrzewania konewki w międzyczasie podczas polewania polecam przy dużych zalaniach np. 500 - 750 ml - duuży drip, kalita 185, chemex...

Informacje które podaję to nie mój wymysł, tylko już całkiem długa praktyka nie tylko moja, ale też moich znajomych kawiarnianych baristów, którzy kawę traktują bardzo serio. Nieraz zdarzało się że swoje przypuszczenia i metody oprócz sensorycznych testów porównawczych  sprawdzaliśmy refraktometrem.




Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Konewka
« Odpowiedź #314 dnia: 29 Grudzień 2015, 15:03:15 »
Mielę w severinie 3873. Pyłu nie ma bo odsiewam wszystko sitkiem. Zamówiłem konewkę hario 1l. Będę lał do niej wodę z kauflandu polecaną na forum. Teraz leję z filtra britty. W Sosnowcu mamy bardzo dobrą miękką wodę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi