Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 249862 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Konewka
« Odpowiedź #255 dnia: 21 Październik 2015, 14:54:42 »
Ja staram się choć nie zawsze to mi wychodzi ale robić zakupy raz a dobrze. Kupowanie półśrodków zawsze doprowadza do ponownego właściwego zakupu. Gdyby nie to że zabieram swojego Tiamo w teren to zdecydowanie wole czajnik elektryczny. Masz pomiar temperatury nie bawisz sie w przelewanie same plusy.

Offline Wojti Mężczyzna

  • Wiadomości: 88
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Chemex, French press, kawiarka 3tz "no name"
  • Młynek: Baratza Virtuoso
Odp: Konewka
« Odpowiedź #256 dnia: 21 Październik 2015, 16:20:08 »
Zdarza mi się parzyć herbatę,a po cichu wydaje mi się, że po zakupie normalnej konewki kusiła by mnie za jakiś czas bonavita albo brewista  :mrgreen:
Pozostaje mi wytrzymać miesiąc na czajniku i zakup bonavity. A jak jest z dokładnością podawanej temperatury i jej spadkiem z czasem?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #257 dnia: 21 Październik 2015, 16:43:13 »
Spadek pod przykryciem jest powolny, ale masz do tego przycisk podtrzymujący. Zdaje się 2°C tolerancji. Działa to przez godzinę.
Jeśli chodzi o dokładność to nie mam zastrzeżeń. Praktycznie nie używam termometru zewnętrznego.
Z tym, że nie wiem czy coś się nie zmieniło w nowszych modelach. Ostatnio miałem w rękach nówkę i zdawało mi się, że algorytm termostatu jest inny. Za krótko jednak na twarde wnioski.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Konewka
« Odpowiedź #258 dnia: 21 Październik 2015, 18:31:36 »
Długo myślałem o konewce i w końcu się zdecydowałem, już parę tygodni temu, na Bonavitę. Żałuję, że jest taka droga, ale nie żałuję, że ją mam. A poza tym mam czajnik do yerby i herbaty.
Czuć różnicę w robieniu dripów i nie muszę siedzieć nad termometrem i patrzeć, czy jest odpowiednia temperatura, ale... jak ustawisz 80 stopni, to będziesz miał 83 stopnie, bo bezwładność doda swoje trzy grosze, znaczy stopnie ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #259 dnia: 21 Październik 2015, 18:35:49 »
To też zależy czy masz w środku 200ml czy 800ml.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Konewka
« Odpowiedź #260 dnia: 21 Październik 2015, 18:37:43 »
Owszem, ale 200 ml to trochę mało. Dla 800-1000 ml jest dodatkowo około 3 stopni u mnie

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Konewka
« Odpowiedź #261 dnia: 09 Listopad 2015, 19:07:39 »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Konewka
« Odpowiedź #262 dnia: 09 Listopad 2015, 19:12:56 »
Dosyć wysoko nad dnem zaczyna się ta wylewka. Druga sprawa to możliwe nagrzewanie rączki. Niemniej wygląda fajnie i chyba warta zaryzykowania  :)

Offline bmalkow Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: i-STEEL UNO.13, Chemex, Kalita, Aeropress i inne
  • Młynek: i-STEEL UNO.13, Porlex Mini, Wilfa Svart
Odp: Konewka
« Odpowiedź #263 dnia: 13 Listopad 2015, 11:59:51 »
Pytanie.
Czy w konewce Tiamo z podwójnymi ściankami (dokładnie tej: http://akcesoriabaristy.pl/pl/p/TIAMO-Konewka-do-zaparzania-pour-over-0%2C9L/639) ścianki zewnętrzne powinny nagrzewać się w chwili wlania gorącej wody do środka?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Konewka
« Odpowiedź #264 dnia: 13 Listopad 2015, 12:21:51 »
Ale to chyba nie jest termos...  ???

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #265 dnia: 13 Listopad 2015, 12:40:29 »
Pytanie.
Czy w konewce Tiamo z podwójnymi ściankami (dokładnie tej: http://akcesoriabaristy.pl/pl/p/TIAMO-Konewka-do-zaparzania-pour-over-0%2C9L/639) ścianki zewnętrzne powinny nagrzewać się w chwili wlania gorącej wody do środka?
Ta konewka nie ma podwójnych ścianek, prawdopodobnie. Była już o niej dyskusja na forum.

Offline bmalkow Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: i-STEEL UNO.13, Chemex, Kalita, Aeropress i inne
  • Młynek: i-STEEL UNO.13, Porlex Mini, Wilfa Svart
Odp: Konewka
« Odpowiedź #266 dnia: 13 Listopad 2015, 13:35:55 »
Nawet w tym wątku. Wystarczyło zacząć czytać go od początku.
Zastrzelcie mnie!
 :picardpalm:

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Konewka
« Odpowiedź #267 dnia: 13 Listopad 2015, 18:52:08 »
prawdopodobnie.
A raczej na pewno. Ma ścianki z blachy o grubości 0,35mm i tyle w tym temacie.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Konewka
« Odpowiedź #268 dnia: 04 Grudzień 2015, 20:27:38 »
Wiem że pewnie już to gdzieś zostało napisane. Zastanawiam sie nad kupnem konewki, chcę wymienić mój dzbanek jojo, który sprawdza sie całkiem dobrze. Konewka ma być normalna, nie elektryczna waham się nad Tiamo i Hario, cena to max 180zł. Co jest wygodniejsze?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Konewka
« Odpowiedź #269 dnia: 04 Grudzień 2015, 20:33:29 »
Hario szersza podstawa, tiamo ogólnie zgrabniejszy. Czyli wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi